Egy negyvenöt éves Bihar megyei magyar nő az áldozata a Tel-Avivban feltehetően múlt szombaton elkövetett kegyetlen gyilkosságnak. Az elkövető, a nő török élettársa beismerte tettét, de önvédelemre hivatkozott: vallomása szerint áldozata kalapáccsal támadt rá egy veszekedés során.
2013. augusztus 08., 17:132013. augusztus 08., 17:13
2013. augusztus 08., 17:192013. augusztus 08., 17:19
Egy érmihályfalvi magyar asszony, a 45 éves Dienes Ilona az áldozata a Tel-Avivban elkövetett kegyetlen gyilkosságnak – derült ki, miután azonosították azt a lefejezett és feldarabolt női holtestet amelyet az izraeli rendőrség telefonos bejelentés alapján talált egy bőröndben, múlt hétvégén.
A hírügynökségek legfrissebb beszámolóiból kiderül: a Bihar megyei özvegyasszony már évek óta házvezetőnmőkét és betegápolóként dolgozott Izraelben, előbb Haifában, majd Tel-Avivban vállalt munkát. Haza csak ritkán látogatott, de 24 éves lányával, aki Mihályfalván maradt és tanárnőként dolgozik, rendszeresen tartották a kapcsolatot, legutóbb múlt csütörtökön beszéltek telefonon. Bokor Apor, érmihályfalva volt alpolgármestere, aki az áldozat szomszédja volt nagyon rendes asszonynak ismerte Dienes Ilonát, „szörnyű tragédia ami vele történt\" – mondta a Mediafax hírügynökségnek.
Az izraeli hatóságok kedden gyanúsítottként őrizetbe vették az áldozat barátját, az 50 éves török Aydan Demirant, aki letartóztatásakor épp egy Törökországba tartó repülőgépre akart felszállni. A Jerusalem Post értesülései szerint, a vendégmunkásként, építkezésen dolgozó férfi a kihallgatás során beismertet tettét, de önvédelemre hivatkozott.
Azt állította, hogy szombaton összeveszett az asszonnyal, aki egy kalapáccsal támadott rá albérletükben, majd a dulakodás során megkaparintotta a kalapácsot és azzal sújtott le áldozatára, aki elesett és beverte a fejét. Ekkor pánikba esett: a holtestet lefejezte – a fejet még azóta sem találták meg a rendőrök – majd feldarabolta, remélve, hogy úgy nem tudják majd azonosítani. A jeruzsálemi sajtó azt állítja: pénzügyi vita előzte meg a tragédiát, míg a helyiek szerint szerelemféltés áll az ügy hátterében.
A nyári hónapok egyik legizgalmasabb természeti csodája jelenleg a kolozsvári botanikus kertben bontja szirmait, ugyanis teljes pompájában virágzik a paraguayi óriás-tündérrózsa (Victoria cruziana).
Elhunyt Ozzy Osbourne, a Black Sabbath egykori frontembere, a heavy metal egyik legikonikusabb alakja. A zenész 76 éves volt. A halálhírt családja jelentette be kedden.
Lavinák és zord időjárás nehezítik Varga Csaba nagyváradi hegymászó K2-expedícióját – számolt be a legfrissebb fejleményekről Facebook-oldalán a Hazajáró.
Mobilkommunikáció zavarására alkalmas jelblokkolót használt a vizsgákon Romániában a jászvásári állatorvosi egyetem egyik oktatója a puskázás megakadályozására, de kitudódott, és fegyelmi eljárás indult ellene.
Balesetben meghalt Felix Baumgartner csütörtökön, az 56 éves osztrák extrémsportoló motoros siklóernyőjével zuhant le a kelet-olaszországi Porto Sant'Elpidióban – erősítette meg az olasz tűzoltóság.
A közösségi médiában terjedt el egy klip, amely szerint sokak számára csak álomnak beillő összegű havi jövedelemről számol be egy Romániában dolgozó indiai futár.
A balesetek megelőzése érdekében a nyári időszakban román rendőrök is részt vesznek a magyar közutak közlekedésrendészeti ellenőrzésében – közölte az Országos Rendőr-főkapitányság Kommunikációs Szolgálata szerdán a Police.hu oldalon.
Karszalagok kiváltva, applikáció letöltve, busz- és vonatjegyek megvásárolva – szerdán kezdetét vette az Electric Castle. A július 21-ig, vasárnapig tartó fesztivál idei kiadása is az elektronikus zene legismertebb előadóit hozza el Bonchidára.
Hét napon át, július 20−26. között hét Beszterce-Naszód megyei településre látogat el az Ifjúsági Karaván, amelyet néhány évnyi szünet után idén ismét megszervez a besztercei MADISZ – mondta a Kolozsvári Rádiónak Zoltán-Sipos Tímea, a szervezet elnöke.
Fapados repülőjárattal utazott hétfő este Nicușor Dan államfő Milánóba a lányával, az egyik utas által a repülőgépről közzétett képek tanúsága szerint. Az elnök sajtóhírek szerint várhatóan szerdán tér vissza az országba.
szóljon hozzá!