Cukorbeteg gyerekek és fiatalok táboroztak Gyergyócsomafalván, ahol diabetológus és pszichológus osztott meg elméleti és gyakorlati tudnivalókat az életmódtáborban részt vevő fiatalokkal, ezenkívül számos kikapcsolódást, lazítást nyújtó programot is szerveztek.
2014. szeptember 09., 19:102014. szeptember 09., 19:10
A Hargita Megyei Ifjúsági Cukorbetegek Egyesülete idén szeptember elején szervezte meg második alkalommal a tábort, amelyben harminckilencen vettek részt.
„A legfontosabb cél az volt, hogy elméleti és gyakorlati tudnivalókat adjanak át az érdeklődőknek a cukorbetegségről és kezeléséről. Bartalis Hajnal diabetológus és Köllő Orsolya pszichológus tartott előadást, állandó asszisztensi felügyeletet biztosítottunk, hiszen ez is nagyon lényeges. A tábor ideje alatt több mint nyolcszáz alkalommal történt vércukorszintmérés. A betegségről való beszélgetések mellett nagy hangsúlyt fektettünk a szórakozásra is. A résztvevőknek lehetőségük nyílt horgászni, lovagolni, néptáncot tanulni, úszni, kézműveskedni, mászófalon bizonyíthatták ügyességüket, egyszóval kikapcsolódtak” – foglalta össze Suciu Zita szervező, aki önkéntesek segítségével bonyolította le a tábor szervezését.
A Dél-hegy aljában táborozók között 3 éves volt a legkisebb és 24 éves a legidősebb. Két zenekar, a No Sugar és a Funatics is a helyszínre vonult, hogy szórakoztassa a fiatalokat, akik Gyergyószentmiklósról, Ditróból, Újfaluból, Parajdról, Csíkszeredából, Csíkszentmártonból, Székelyudvarhelyről, Agyagfalváról, Székelykeresztúrról, Marosvásárhelyről, Kolozsváról, Sepsiszentgyörgyről és Kézdivásárhelyről érkeztek a táborba. A sikeres tábort követően a novemberi cukorbetegek világnapjára készülnek a szervezők.
Debreceni huszárok mutatkoznak be Nagybányán a hétvégén a Teleki Magyar Ház meghívására – közölte a Nagybánya és a környék magyarságát összefogó szervezet.
A Máramaros megyei csendőrség figyelmezteti a Máramarosi- és a Radnai-havasokba készülő turistákat, hogy a gerincek közelében még jelentős a hóréteg, így megfelelően felszerelkezve induljanak útnak.
Életének 116. évében elhunyt Inah Canabarro Lucas brazil apáca, akit a Guinness Világrekordok a világ legidősebb embereként tartott számon.
Többéves hagyományt követve idén is a szejkefürdői majális keretében nyitja meg kapuit a Hargita megyei településen található borvízmúzeum.
A Sixtus-kápolnában két kályhát állítanak fel a pápaválasztás napjaira.
Kapu Tibor magyar kutatóűrhajós 2025. május 29-én elindul a Nemzetközi Űrállomás fedélzetére – jelentette be kedden a Facebookra feltöltött videójában Ferencz Orsolya űrkutatásért felelős miniszteri biztos.
Hagyományteremtő szándékkal, első ízben szerveznek bor- és rózsafesztivált Nagyenyeden. A május 23. és 25. között tartandó fesztivál a Fehér megyei település turizmusát lendítené fel, a város nemrég megkapta a rózsák városa címet is.
Hiába a digitális világ térnyerése, 2024-ben az európai olvasók többsége továbbra is a klasszikus, kézbe fogható könyveket részesítette előnyben, amikor online vásárlásra került sor.
Pillanatok alatt összedobható ez a jamaicai ínyencség, amely főleg a fűszerezése miatt a megszokott eltérő ízkavalkádot nyújt fogyasztásakor.
Virágba borult hétvégén a mezőzáhi bazsarózsa-rezervátum. A Maros megyei vadvirágos védett terület közösségi oldalán közölte, az időjárás miatt a korábbi éveknél valamivel később nyíltak ki az első virágok, így idén húsvéttól várják a látogatókat.
szóljon hozzá!