Vancsik Levente (kék sapkában) elöl és hátul is remekelt a nyolcaddöntős összecsapáson
Fotó: Román vízilabda-szövetség
Románia válogatottjával vált teljessé a negyeddöntő mezőnye a horvátországi férfi vízilabda Európa-bajnokságon.
2024. január 11., 22:162024. január 11., 22:16
2024. január 11., 22:472024. január 11., 22:47
A Bogdan Rath szövetségi kapitány irányította trikolórok a georgiai (Grúzia) válogatottat múlták felül a csütörtökön este rendezett nyolcaddöntőben. Vancsik Leventéék rendkívül magabiztosan játszottak, és az első félidőben 10-4-re elhúztak; a Nagyváradi VSK támadója az ellenfél kapuja előtt végzett kiváló centermunkája mellett gyönyörű csavargóllal is észrevétette magát.
Bogdan Rath tanítványai közül a legeredményesebb Vlad Georgescu volt 5 találattal, Marius Țic kapus 19 kapura lövésből 8-at kivédett. Belényesi Dávid és Vancsik Levente 2-2 találattal vette ki részét csapata gólterméséből.
Fotó: Román Vízilabda-szövetség
A negyeddöntőbe jutással a csapat kivívta a következő világbajnokságon való részvétel jogát. Románia legutóbb 2013-ban játszott negyeddöntőt kontinenstornán, míg világbajnokságon 2013-ban, Barcelonában járt utoljára, akkor a 13. helyen végzett.
Románia együttese a spanyolokkal találkozik a nyolc között pénteken délután a horvátországi Eb-n.
Románia-Georgia 18-11 (5-1, 5-3, 3-2, 5-5). A másik nyolcaddöntős összecsapáson: Görögország-Hollandia 15-10 (5-3, 4-2, 3-3, 3-2)
A pénteki negyeddöntős program (időpontok romániai idő szerint):
MAGYARORSZÁG-Szerbia 16.00
Spanyolország-ROMÁNIA 17.30
Horvátország-Görögország 19.30
Olaszország-Montenegró 21.15
A magyar férfi vízilabda-válogatott 10-5-re legyőzte hétfőn az olasz csapatot a horvátországi Európa-bajnokság B csoportjának harmadik fordulójában, így csoportgyőztesként a nyolc közé jutott.
A román élvonalba feljutott FK Csíkszereda labdarúgócsapata közösségi oldalán jelentette be, hogy leigazolta Szabó Bálintot. A 24 éves támadó Székesfehérvárról érkezve csatlakozott a székelyföldi csapathoz az ausztriai edzőtáborban.
A sörárusítást és -fogyasztást is lehetővé tenné a romániai stadionokban az a törvénymódosító tervezet, mely a futballszurkolókra vonatkozó szabályokon változtatna.
Címét megvédve aranyérmet nyert a magyar férfi kardválogatott kedden a genovai vívó Európa-bajnokságon.
A keddi sorsolás alapján a Kolozsvári CFR ellen játszik a Paksi FC a labdarúgó Európa-liga selejtezőjének első fordulójában.
George Russell, a Mercedes brit versenyzője nyerte a Forma-1-es Kanadai Nagydíjat vasárnap Montréalban, míg a negyedikként záró Oscar Piastri, a McLaren ausztrál pilótája növelte az előnyét az összetett élén.
Ronaldinho és barátainak játékát csodálhatja meg élőben a kolozsvári közönség azon a sportfesztiválon, amelynek fénypontja az egykori világsztár futballisták bemutató mérkőzése a román válogatott volt jeles képviselői ellen.
A Magyarország színeiben Európa-bajnoki bronzérmes Kácsor Gréta a román CSM Slatina női kézilabdacsapatához igazol a román nyelvű szaksajtó szerint.
A portugál válogatott 2-2-es döntetlen után tizenegyesekkel legyőzte vasárnap az Európa-bajnok és címvédő spanyol csapatot a Nemzetek Ligája müncheni döntőjében, így elsőként tudott másodjára diadalmaskodni a negyedik alkalommal kiírt sorozatban.
A román labdarúgó-válogatott szombaton Bécsben vereséget szenvedett Ausztriától a 2026-os FIFA világbajnokság európai selejtezősorozatának harmadik mérkőzésén, a H csoportban. Ausztria 2–1-re (1–0) győzött, ez volt az első meccsük a selejtezősorozatban.
A magyar labdarúgó-válogatott 2-0-s vereséget szenvedett a tartalékos svéd csapattól a telt házas Puskás Arénában rendezett pénteki barátságos mérkőzésen.
szóljon hozzá!