Szoboszlai bal-jobb: a második helyért harcolnak a Boszniában győztes magyarok

Szoboszlai

Szoboszlai gólöröme Zenicában

Fotó: MLSZ

Magyarország labdarúgó-válogatottja Szoboszlai Dominik góljaival 2-0-ra nyert hétfő este Bosznia-Hercegovinában, így szinte biztos, hogy nem zár csoportutolsóként a Nemzetek Ligája elitjében, sőt a második helyért harcolhat a vele azonos pontszámmal álló Hollandiával.

Krónika

2024. október 14., 23:472024. október 14., 23:47

2024. október 15., 00:122024. október 15., 00:12

A magyar válogatott sikerével megerősítette az osztályozót érő harmadik helyét a csoportjában Szoboszlai két góljának köszönhetően a Nemzetek Ligája A divíziójának negyedik fordulós mérkőzésén Zenicában, továbbá pontszámban utolérte a negyeddöntőt érő második helyet elfoglaló hollandokat, akik 1-0-ra kikaptak Németországban.

A magyar csapat az első félidő végén szerzett vezetést a csapatkapitány Szoboszlai Dominik góljával, aki a második elején büntetőből állította be a végeredményt.

Először a 38. percben Nagy Zsolt ugratta ki remek ütemben a bosnyák büntetőterület bal oldalán Szoboszlait, aki kissé kisodródva, estében az ötös sarkáról a hosszú alsó sarokba lőtt bal lábbal.

Aztán a 49-50. percben Nagy Zsoltot a lövés előtt felvágták a hazai 16-oson belül, a megítélt büntetőt Szoboszlai magabiztosan a jobb alsó sarokba lőtte, ezúttal jobb lábbal.

Szinte egyedülálló módon a Bilino Polje Stadionban egymás mellett foglalt helyet a két szurkolótábor, amelyek egyaránt látványossággal készültek. A vendégek egy hatalmas magyar zászlót feszítettek ki és görögtüzeket gyújtottak, majd bosnyákul részvétet nyilvánítottak a délszláv országot sújtó árhullám áldozatainak – olvasható az MTI beszámolójában.

A hazaiak már az első percben veszélyes akciót vezettek, azonban Gazibegovic kiszorított helyzetből keresztbe lőtte a labdát. Az hamar kiderült, a győzelem és a bennmaradás reményében mindkét gárda támadólag próbál fellépni, a magyarok a meccs elején távoli lövésekkel próbálkoztak, Sallai 30 méterről még nem találta el a kaput, de Varga 18 méteres, középre tartó próbálkozását már védenie kellett a bosnyák kapusnak, aki később Bolla szöglet utáni bombáját csak öklözni tudta.

A mezőnyben kiegyenlített küzdelem folyt, de Nagy Zsolt jó játékának köszönhetően a többnyire bal oldalon futó magyar támadásokban volt valamivel nagyobb veszély, ennek ellenére a hazaiaknak is volt igencsak ígéretes, de végül a kaput elkerülő lövése. Az első félidő utolsó tíz percében Sallai távoli bombája csak centikkel kerülte el a bal felső sarkot,

Szoboszlai pedig ugyan fölé lőtt egy remek helyről elvégzett szabadrúgást, másodjára viszont egy újabb bal oldali akció végén már nem hibázott.

Bár térfélcserét követően próbálta fokozni a nyomást a hazai együttes, Szoboszlai hamar lehűtötte a kedélyeket a Nagy elleni szabálytalanságért megítélt büntető értékesítésével. A kétgólos előny birtokában a magyarok már inkább a biztonságot tartották szem előtt, melynek nyomán kevesebbet birtokolták a labdát és támadásra is ritkábban vállalkoztak. Hátul viszont szervezetten védekeztek Rossi tanítványai, így nem sok lehetőségük akadt a bosnyákoknak, de egy ízben Dibusz védte a rivális legjobbjának, Dzekónak a próbálkozását.

Bosznia-Hercegovina a hajrára sem tudott újítani, csak nagyon rövid periódusokban gyakorolt nyomást a magyar kapura, így szépítenie sem sikerült.

A magyar csapat a megérdemelt győzelemmel nagy lépést tett az osztályozó felé, mert a sereghajtó bosnyákok már csak akkor előzhetik meg, ha novemberben legalább négy pontot szereznek a csoport két favoritja, Hollandia és Németország ellen. Ugyanakkor Magyarország az NL-negyeddöntőt érő második helyért is versenyben van még.

A Szűcs Kornél személyében újoncot avató válogatott, melyet 70. alkalommal irányított Marco Rossi szövetségi kapitány, hatodik mérkőzésén is veretlen maradt a bosnyákokkal szemben – emlékeztet az MTI.

A magyarokra idén további két találkozó vár a Nemzetek Ligája élvonalában: legközelebb november 16-án Hollandia vendégei lesznek Amszterdamban, majd három nappal később Németországot fogadják a Puskás Arénában.

Nemzetek Ligája, A divízió, 3. csoport, 4. forduló:

Bosznia-Hercegovina - Magyarország 0-2 (0-1)
Zenica, Bilino Polje Stadion, 8392 néző, v.: Anthony Taylor (angol)
gólszerző: Szoboszlai (38., 50., utóbbit 11-esből)
sárga lap: Katic (24.), Kolasinac (60.), Huseinbasic (75.), illetve Fiola (88.)

• Bosznia-Hercegovina: Vasilj - Gazibegovic (Omerovic, a szünetben), Katic, Bicakcic, Kolasinac - Bajraktarevic, Tahirovic (Saric, 79.), Gigovic (Huseinbasic, 65.), Burnic (Tabakovic, 65.) - Hajradinovic (Basic, 79.), Dzeko
  • Magyarország: Dibusz - Botka, Orbán, Fiola - Bolla (Gera D., 68.), Nikitscher, Schäfer (Nagy Á., 86.), Nagy Zs. (Szűcs, 86.) - Sallai (Gazdag, 68.), Szoboszlai - Varga B. (Ádám, 78.)
szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei

2024. október 14., hétfő

Erőszakra buzdító, rasszista és szexista „ajándékkal” lepte meg a Kolozsvári U az elsőéves egyetemistákat

Erőszakra buzdító, rasszista és szexista soroktól hemzsegő szurkolói rigmusokat felsorakoztató brosúrával lepte meg a Kolozsvári U labdarúgócsapata a város elsőéves egyetemi hallgatóit.

2024. október 13., vasárnap

Sorsdöntő meccs vár a magyarokra Boszniában

A hollandok elleni bravúros pontszerzésnek köszönhetően a magyar labdarúgó-válogatott várja kedvezőbb helyzetből a bennmaradás szempontjából sorsdöntő hétfői boszniai mérkőzést a Nemzetek Ligája élvonalának negyedik fordulójában.

2024. október 12., szombat

Magyar–holland: Rossi bravúros eredményt, Koeman igazságos döntetlent emleget

Marco Rossi szövetségi kapitány szerint bravúros eredmény az 1-1-es döntetlen a holland csapat ellen, mégis érez némi csalódottságot, mert az ellenfél emberhátrányban tudott egyenlíteni a magyar labdarúgó-válogatott ellen a Nemzetek Ligájában.

2024. október 11., péntek

Mindenkiben maradt hiányérzet, de nem szégyenkezhet a magyar labdarúgó-válogatott Hollandiával szemben

Sallai Roland gólja nagy reményekkel kecsegtette a magyar labdarúgó-válogatottat a Hollandia elleni Nemzetek Ligája-mérkőzésen, ám a vendégek a második félidőben egyenlítettek.

2024. október 10., csütörtök

Marco Rossi: különösen nehéz összecsapás vár ránk

Marco Rossi szövetségi kapitány szerint a magyar labdarúgó-válogatott pénteki ellenfele, a holland csapat még erősebb is, mint a német, amelytől tanítványai szeptemberben 5-0-s vereséget szenvedtek a Nemzetek Ligájában.

Egy korszak vége: bejelentette visszavonulását Rafael Nadal

Visszavonul Rafael Nadal, a spanyolok 22-szeres Grand Slam-győztes teniszezője.

2024. október 09., szerda

Akkorát lódított a román portál az FK Csíkszeredáról, hogy maga is belepirult

Kénytelen volt bocsánatot kérni a Golazo.ro bukaresti sportportál, miután azt állította: az FK Csíkszereda kifogást emelt az ellen, hogy egy televíziós kommentátor románul is kiejtette a futballklub nevét, a panaszt pedig kivizsgálta a médiahatóság.

Egyéves eltiltást ér az „utálunk, szar Románia” a magyar válogatottnak

Kota Gabriellát egy évre eltiltotta a válogatottságtól a Magyar Labdarúgó Szövetség (MLSZ), az eltiltás súlyos sportszerűtlenség következménye.

Magyar sportvezetőt választottak az első ligás csapatok a román szövetség végrehajtó bizottságába

Mészár Sándor sportmenedzsert, az UTA vezetőjét és újraalapítóját választotta az első osztályú labdarúgó-bajnokságban szereplő klubok közgyűlése képviselőnek a Román Labdarúgó-szövetség (FRF) végrehajtó bizottságába.

2024. október 08., kedd

Vízilabda: jól sikerült a Nagyváradi VSK rajtja a BL-ben

Győzelemmel kezdte szereplését a Nagyváradi VSK a férfi vízilabda Bajnokok Ligája csoportküzdelmei során: a Körös-partiak az A csoport keddi nyitányán idegenben 11-10-re nyertek a Waspo Hannover ellen.