„Minden évben magasra, a dobogós helyekre törünk, ezért szeretnénk javítani játékunkon, ám ezt csak minőségi kézilabdásokkal tudjuk megtenni. Akik most körülöttem ülnek, véleményem szerint megfelelnek ezeknek a követelményeknek” – mutatta be Vlad Caba vezetőedző a Székelyudvarhelyi KC férfi kézilabdacsapatának nyári igazolásait.
2015. július 16., 18:282015. július 16., 18:28
A csapattól, mint ismert, hat játékos távozott (Komporály Attila, Shota Tevzadze, Ionuț Ramba, Ferenczi Botond, Mitko Sztojlov és Orbán Levente), helyükbe pedig öten jöttek. A jobbszélső és jobbátlövő Mitar Markez szerb válogatott, honfitársa, a balátlövő Milan Szajin pedig az U21-as válogatottban szerepelt, de megfordult a katari nemzeti csapatban is.
Petar Jokanovics a bosznia-hercegovinai válogatott kapusa, míg Goce Oljeszki a macedón nemzeti együttesben játszik. Csog Vencell a helyi ISK-KC ifjúsági 1-es utánpótláscsapatából került fel az SZKC-hoz. „Úgy gondolom, hogy nagyrészt végleges a keret, természetesen, ha útközben találkozunk egy számunkra izgalmas játékossal, akkor szóba állunk vele, de most nem ez az elsődleges tervünk” – magyarázta a szakvezető, aki a szerdai összetartást követő könnyedebb edzések után hétfőn kezdi meg a tulajdonképpeni felkészülést az élvonalbeli bajnokság augusztus 23-i rajtjára. Caba úgy véli, hogy az SZKC továbbra is szolid, anyagilag erős lábakon álló együttes, és rájöttek arra, hogy „többek”, mint azt gondolták.
Csakhogy a keretépítés terén ismét hatékonynak tűnő Challenge-kupa-győztes SZKC gazdasági igazgatója, Ladányi Kinga szerint „a város nem tud felzárkózni a csapat ambíciójához”. A sajtótájékoztatón arra panaszkodott, hogy több hivatalos intézmény, köztük a stadiont birtokló helyi önkormányzat akadályozza a munkájukat.
„A visszahúzás nagyon negatív erő tud lenni, ami elveszi mindenkinek a kedvét. Túl sok akadály van, amit elvárnak tőlünk, hogy megugorjunk. Idén is letettünk egy kérést, hogy használhassuk a stadiont reggelente 8 és 12 óra között. Előbb azt válaszolták, hogy legyúrjuk a pályát, majd azt, hogy pontosítsuk, mely napokon hánytól hányig használnánk. Mintha a stadionnak más rendeltetése lenne, pedig egy sportpályáról van szó, amin sportolni, edzeni kell. Folyamatos vitában vagyunk olyan dolgokért, amelyeket egy város örömmel kellene odaadjon egy európai kupát nyerő együttesnek” – magyarázta Ladányi.
A magántulajdonban lévő klub gazdasági igazgatója arra is emlékezetett, hogy az európai szövetség (EHF) megbírságolta őket, amiért a sportcsarnokban nem megfelelő körülmények között rendezték a kupadöntő hazai meccsét. „Szeretnénk elérni, hogy azok az intézmények, amelyek velünk közvetlen kapcsolatban vannak, többet tegyenek csapatunkért. Nemzetközi szinten is elismertek vagyunk. Külföldön látszanak az eredményeink, de valahogy Udvarhelyen nem” – zárta mondandóját Ladányi Kinga.
Hétfő délben bejelentette visszavonulását a magyar labdarúgó-válogatottból Gulácsi Péter, a nemzeti csapat elsőszámú kapusa. A 35 éves hálóőr a legutóbbi a közösségi oldalára feltöltött videóban jelentette be döntését.
Vasárnapi vereségével a Sepsi OSK búcsúzott a román labdarúgó-bajnokság élvonalától, nyolc évvel azután, hogy – a nulláról építkezve – feljutott a legjobbak közé, s ez idő alatt két-két Román Kupa-, illetve Szuperkupa-győzelmet aratott.
Cristiano Ronaldo portugál futballsztár harmadik egymást követő évben, és pályafutása során ötödik alkalommal vezeti a világ legjobban fizetett sportolóinak Forbes-listáját. A top 50-ben nincs nő.
A nagykárolyi Kovács Istvánra bízták az idei Bajnokok Ligája döntőjének vezetését – jelentette be hivatalos felületein a Román Labdarúgó-szövetség. Kovácsnak négy éven belül ez lesz a harmadik európai kupadöntője.
Másodszor is legyőzte a Nagyváradi VSK a bukaresti Dinamo együttesét a román vízilabda-bajnokság elődöntőjében, ezzel bejutott a Szuperliga fináléjába. A bajnoki döntőben a címvédő Steaua ellen küzdenek meg Vancsik Leventéék a vízilabda-trófeáért.
A Magyar Labdarúgó Szövetség 2030 júniusáig meghosszabbította Marco Rossi szövetségi kapitány szerződését.
A Paris Saint-Germain hazai pályán 2-1-re legyőzte az Arsenalt a labdarúgó Bajnokok Ligája elődöntős párharcának szerdai visszavágóján, így május 31-én a kedden fináléba jutott Internazionaléval csap majd össze a trófeáért a müncheni Allianz Arénában.
A Hajduk Split és a Dinamo Zagreb labdarúgócsapatának szurkolói összecsaptak Splitben, a két együttes mérkőzése után pedig rátámadtak a rendőrökre. A hatóságok 198 focidrukkert vettek őrizetbe – közölte vasárnap a Split-Dalmát megyei rendőrség.
A 15 székely jégkorongossal felálló Románia válogatottja búcsúzott a divízió I/A-osztálytól, ahova pénteken a litvánok kerültek fel.
Panaszáradattal „megalapozott” különleges jegyértékesítési szabályokat közölt a Kolozsvári CFR labdarúgócsapata a városi rivális U elleni szombati bajnoki derbi előtt.
szóljon hozzá!