Szétcincálták a németek a magyar válogatottat a Nemzetek Ligája-összecsapáson

Sallai Roland arcára van írva, mennyire fájó vereséget szenvedtek a magyarok •  Fotó: Magyar Labdarúgó-szövetség

Sallai Roland arcára van írva, mennyire fájó vereséget szenvedtek a magyarok

Fotó: Magyar Labdarúgó-szövetség

Csúnya vereségbe futott bele Magyarország labdarúgó-válogatottja a német együttes ellen a Düsseldorfban szombat este játszott Nemzetek Ligája-mérkőzésen. Marco Rossi legénysége öt góllal maradt alul Füllkrugékkal szemben, és még a becsületgólt sem sikerült megszerezni.

Krónika

2024. szeptember 07., 23:502024. szeptember 07., 23:50

2024. szeptember 08., 00:332024. szeptember 08., 00:33

Szoboszlai Dominikék körülbelül 20-25 percig voltak méltó ellenfelei vendéglátójuknak, akik aztán felőrölték a riválist, egyre nagyobb fölénybe kerültek, s végül kiütéses diadalt arattak saját közönségük előtt. Pedig a magyarok agresszív letámadással kezdték a meccset, és elsősorban a jobb oldalon igyekeztek akciókat vezetni. A németek gyakran magukra húzták az ellenfelet,

de óriási sebességgel váltottak védekezésből támadásba, és ezekből a szituációkból többször is veszélyesek voltak, Füllkrug ziccerénél Gulácsinak kellett nagyot védenie.

Valamivel később már a Leipzigben légióskodó kapus sem tudott segíteni, a magyar védők ugyanis lemaradtak ellenfeleikről, akik szépen végigjátszott akció végén előnybe kerültek. A magyarok nem adták fel, Sallai pedig néhány perc múlva hat méterről egyenlíthetett volna, de rosszul találta el a labdát, amely a lelátóra szállt. A házigazdákat érezhetően megnyugtatta a vezető gól, kisvártatva Havertz a keresztlécre fejelt egy beadást, közvetlenül a szünet előtt pedig Musiala kiváló keresztpasszát rúgta ziccerben kapu mellé az Arsenal támadója.

Vargáék végig futottak a németek és az eredmény után •  Fotó: Magyar Labdarúgó-szövetség Galéria

Vargáék végig futottak a németek és az eredmény után

A második félidő német lehetőségekkel indult, majd egy szép akció végén a Nego helyére csereként beállt Bolla egyenlíthetett volna, közeli lövésébe azonban az utolsó pillanatban beleért a védő. Rögtön ezután Musiala nagy futás végén – némi szerencsével – megduplázta a németek előnyét, alig tíz perccel később pedig gólpasszt adott az egész meccsen nagy kedvvel és jól futballozó Wirtznek.

A német fölény ekkorra már-már nyomasztó volt, és a valódi kérdés csupán az maradt, megússza-e három kapott góllal a találkozót a magyar csapat. Ez végül nem jött össze, a házigazdák ugyanis egyre nagyobb kedvvel játszottak a láthatóan majdnem teljesen összeomló magyarok ellen, s még két alkalommal voltak eredményesek. A magyarok Rossi irányításával eddig még nem kaptak öt gólt egy mérkőzésen – jegyzi meg az MTI.

A csoport másik mérkőzésén Hollandia ugyancsak ötöt vágott Bosznia és Hercegovinának, eredmény: 5–2. A magyar csapat jövő kedden Bosznia-Hercegovina együttesét fogadja az NL második fordulós mérkőzésén a Puskás Arénában.

Nemzetek Ligája, A divízió, 3. csoport, 1. forduló:
Németország-Magyarország 5–0 (1–0)
Düsseldorf, Merkur Spiel Aréna, 49 235 néző, v: Clément Turpin (francia)
gólszerzők: Füllkrug (27.), Musiala (58.), Wirtz (66.), Pavlovic (77.), Havertz (81., 11-esből)
sárga lap: Nego (9.)
Németország: Ter Stegen – Kimmich, Tah, Schlotterbeck (Koch, 69.), Raum (Henrichs, 69.) – Gross (Beier, 60.), Andrich (Stiller, 82.) – Musiala, Havertz, Wirtz – Füllkrug (Pavlovic, 60.)
Magyarország: Gulácsi – Balogh, Orbán, Dárdai M. – Nego (Bolla, a szünetben), Nagy Á. (Nikitscher, 82.), Schäfer, Kerkez (Nagy Zs., 66.) – Sallai (Csoboth, 75.), Szoboszlai – Varga B. (Ádám, 66.)

korábban írtuk

A visszavonult nagyágyúk nélkül is bombaerős németek ellen kezd a Rossi-csapat

A magyar labdarúgó-válogatott szombaton kezdi meg szereplését a Nemzetek Ligája 2024/2025-ös kiírásában, melyben az A divízió 3. csoportjának első fordulójában rögtön komoly erőpróba vár rá Düsseldorfban, az átalakuló német csapat ellen.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei

2024. szeptember 07., szombat

Megvan Románia második érme a párizsi paralimpián: Camelia Ciripan asztaliteniszező bronzot nyert

Bronzérmet nyert Camelia Ciripan a párizsi paralimpia női egyéni asztalitenisz-versenyében (WS6).

Újabb magyar arany a paralimpián: Kiss Péter Pál kajakos védte meg címét

A kajakos Kiss Péter Pál címét megvédve aranyérmet szerzett a KL1-es kategóriában, 200 méteren a párizsi paralimpia szombati versenynapján. A nyolc éve Rióban ezüstérmes Suba Róbert a negyedik helyen ért célba.

Karatesikerek Székelyföldről: Péter-Csiki Csanád első ifjúsági világbajnokságára készül

Péter-Csiki Csanád sepsiszentgyörgyi sportoló fiatal kora ellenére sikert sikerre halmozva készül jelenleg az ifjúsági karate-világbajnokságra.

2024. szeptember 06., péntek

A magyarok két újabb paralimpiai érmet bezsebeltek Párizsban

A címvédőként érkezett úszó Konkoly Zsófia ezüstérmet szerzett pénteken az S9-es sérültségi kategória 100 méter pillangó számában a párizsi paralimpián.

Újabb magyar paralimpiai érem távolugrásban

Luterán Petra ezüstérmet szerzett a T47-es kategória távolugró számában pénteken a párizsi paralimpián.

2024. szeptember 05., csütörtök

Ezüstérmet szerzett a magyar női kerekesszékes tőrcsapat a párizsi paralimpián

Ezüstérmet nyert csütörtökön a Hajmási Éva, Madarászné Mező Boglárka, Krajnyák Zsuzsanna, Veres Amarilla összeállítású magyar női kerekesszékes tőrválogatott a párizsi paralimpián.

Újabb magyar érmek: Konkoly Zsófia arany-, Pap Bianka bronzérmes

Az úszó Pap Bianka bronzérmet szerzett csütörtökön az S10-es sérültségi kategória 400 méter gyors számában a párizsi paralimpián.

Bronzérmes Pálos Péter asztaliteniszező a paralimpián

Pálos Péter asztaliteniszező bronzérmet szerzett az MS11-es kategóriában a párizsi paralimpián.

Aranyugrás: Ekler Luca megvédte címét a paralimpián

Ekler Luca címét megvédve aranyérmet szerzett csütörtökön a T38-as kategória távolugró számában a párizsi paralimpián.