Fotó: Rompres
Az első rajtkockát megszerző Kimi Räikkönen jól startolt, megőrizte vezető helyét, mögötte Felipe Massa jött, ám a két McLaren között ádáz csata dúlt, és Alonso csak úgy tudta megtartani harmadik helyét, hogy a füveságyba szorította ki Hamiltont. A négyest Nico Rosberg (BMW–Sauber) követte, akinek hátránya azonban folyamatosan nőtt velük szemben, miközben az élen Räikkönen is kemény tempót diktálva húzott el Massától – tulajdonképpen az első körökben kiharcolt előnyt „beosztva” aratott magabiztos sikert. A start után már a két McLaren is eltávolodott egymástól, így az élmezőnyben nem volt nagy csata. Annál inkább a mezőny középső részén: először Mark Webber (Red Bull), majd a motorcsere miatt a 15. helyről rajtolt lengyel Robert Kubica (BMW–Sauber) volt aktív. Miközben az élbolyban csak a kerékcserék miatt voltak ideiglenes helycserék, Kubica végül a hatodik helyet szerezte meg, de a hátsó régió többi pilótája is nagy csatákat vívott. „Ezen a futamon sokkal nagyobb szerepe van az aerodinamikának, mint Monzában volt, és ez kedvez a Ferrarinak” – közölte sikere egyik okát a futam után Räikkönen. A finn pilóta sorozatban harmadik sikerét aratta Belgiumban, és így a hátralévő három futam előtt hátránya már csak 13 pont az Alonso előtt két ponttal vezető Hamiltonnal szemben.
K. Cs.
McLaren-kémügy: csak a csapatot büntették, a pilótákat nem
A Nemzetközi Automobil-szövetség (FIA) tanácsa első fokon elmarasztalta a Forma–1-es McLaren–Mercedes istállót a kémügy miatt, elvette az összes, idén szerzett pontját a konstruktőrök versenyében, ráadásul a hátralévő vb-futamokon sem szerezhet újabb pontokat, valamint 100 millió dolláros büntetést kapott. A versenyzők megtarthatják pontjaikat. A FIA július 26-án már felmentette a McLaren–Mercedest a kémkedés vádja alól, azóta azonban újabb bizonyítékok kerültek a birtokába, ezért került sor a mostani vizsgálatra. A tanács decemberben ismét összeül, és a következő szezonra érvényes, a wokingi istállót érintő esetleges szankciókról hozza meg döntését. A konstruktőrök között nyolc világbajnoki elsőséggel büszkélkedő istálló fellebbezhet a határozat ellen. A FIA szerint Nigel Stepney, a Ferrari fejlesztésekért felelős korábbi mérnöke 780 oldalas dokumentumot adott át Mike Coughlannek, a McLaren– Mercedes azóta már menesztett vezető mérnökének. Az anyag a Ferrari titkos fejlesztési terveit tartalmazta. A FIA által nyilvánosságra hozott e-mailek tanúsága szerint – amelyet Alonso és a tesztpilóta Pedro de la Rosa büntetlenségért cserébe bocsátott az FIA rendelkezésére – a wokingiak versenyzői alapos ismeretekre tettek szert az új Ferrarikról. Ron Dennis, a McLaren–Mercedes csapatfőnöke ugyanakkor elfogadhatatlannak tartja a döntést. „Nem érdemeltük meg, hogy ilyen súlyos büntetést kapjunk és a hírnevünket ilyen mértékben károsítsák. A tanács pilótáinktól olyan tartalmú állásfoglalást kapott, amely megállapítja, hogy a McLaren semmit nem használt fel a Ferrari-információkból. Minden információt, amely segítette az ügy megoldását, megosztottam a FIA-val. Az ítélet indoklásában a felhozott bizonyítékok többsége tőlem származik” – mondta.
Belga Nagydíj, pontszerzők: 1. Kimi Räikkönen (finn, Ferrari), 2. Felipe Massa (brazil, Ferrari), 3. Fernando Alonso (spanyol, McLaren–Mercedes), 4. Lewis Hamilton (brit, McLaren– Mercedes), 5. Nick Heidfeld (német, BMW–Sauber), 6. Nico Rosberg (német, Williams–Toyota), 7. Mark Webber (ausztrál, Red Bull–Renault), 8. Heikki Kovalainen (finn, Renault). A pontverseny állása, pilóták: 1. L. Hamilton 97 pont, 2. F. Alonso 95, 3. K. Räikkönen 84, 4. F. Massa 77, 5. N. Heidfeld 56, 6. Robert Kubica (lengyel, BMW–Sauber) 33, 7. H. Kovalainen 22, 8. Giancarlo Fisichella (olasz, Renault) 17, 9. N. Rosberg 15, 10. Alexander Wurz (osztrák, Williams–Toyota) 13, 11. M. Webber 10, 12. David Coulthard (brit, Red Bull–Renault) 8, 13. Jarno Trulli (olasz, Toyota) 7, 14. Ralf Schumacher (német, Toyota) 5, 15. Szato Takuma (japán, Super Aguri) 4, 16. Jenson Button (brit, Honda) 2, 17. Sebastian Vettel (német, Toro Rosso) 1. Konstruktőrök: 1. Ferrari 161 pont, 2. MW–Sauber 90, 3. Renault 39, 4. Williams 28, 5. Red Bull 18, 6. Toyota 12, 7. Super Aguri 4, 8. Honda 2.
A magyar női vízilabda-válogatott lehengerlő játékkal 15-9-re legyőzte az olimpiai bajnok spanyol csapatot a szingapúri világbajnokság hétfői elődöntőjében.
Udvardy Panna és Veronika Erjavec párosa nyerte meg a 275 ezer dollár összdíjazású salakpályás női tenisztornát Jászvásáron, ezzel a magyar játékos első páros trófeáját szerezte meg a WTA Touron.
A magyar férfi vízilabda-válogatott 18-12-re legyőzte a címvédő horvát csapatot a szingapúri világbajnokság vasárnapi negyeddöntőjében.
A magyar női vízilabda-válogatott 12-9-re legyőzte az olasz csapatot a szingapúri világbajnokság szombati negyeddöntőjében.
15-11 arányban legyőzte Romániát a magyar férfi vízilabda-válogatott a szingapúri vizes világbajnokságon pénteken megrendezett keresztbejátszáson, így a negyeddöntőben, a legjobb nyolc között szerepelhet.
A kupagyőztes Paksi FC 3-0-ra kikapott a Kolozsvári CFR vendégeként a labdarúgó Európa-liga selejtező első fordulójának csütörtöki visszavágóján, így 3-0-s összesítéssel búcsúzott a sorozattól és a Konferencia-ligában folytatja szereplését.
A magyar válogatott 10–9-es vereséget szenvedett az Európa-bajnok spanyol csapattól a szingapúri vizes világbajnokság férfi vízilabdatornáján, így másodikként jutott tovább csoportjából.
Második mérkőzését is megnyerte a magyar férfi vízilabda-válogatott a szingapúri világbajnokság csoportkörében: Varga Zsolt együttese hétfőn 23-18-ra diadalmaskodott a japánok felett.
A Chelsea nyerte az első, 32 csapatosra bővített labdarúgó-klubvilágbajnokságot, mivel vasárnap a New York-i döntőben 3-0-ra legyőzte a Paris Saint-Germain együttesét.
Második csoportmérkőzését is megnyerte a magyar női vízilabda-válogatott a szingapúri világbajnokságon: Cseh Sándor együttese a torna vasárnapi játéknapján 33-13-ra diadalmaskodott a japánok felett.