Rajtra készül Udvarhely

A székelyudvarhelyi városháza elől rajtol el idén a Székelyföldi Kerékpáros Körverseny legnehezebb szakasza, a királyetap – jelentették be a szervezők udvarhelyi sajtótájékoztatójukon.

Pál Gábor

2015. július 29., 19:262015. július 29., 19:26

A Hargita Megyei Sport- és Ifjúsági Igazgatóság, Csíkszereda polgármesteri hivatala és az Intersport Sportegyesület által immár kilencedik alkalommal, augusztus 5–8-án megrendező viadal a korábbi években csak néhány alkalommal haladt át a Küküllő-parti városon. Ezt a résztvevők részben a szervezési nehézségekkel magyarázták, de arra is rámutattak, hogy változatosságra törekszenek. Az útvonal kialakításakor rengeteg tényezőt kell összehangolni. „Eddig Csíkszeredán kívül Tusnádról, Nyárádszeredából és Gyimesközéplokról indult szakasz” – közölte Ráduly Róbert. A körverseny elnöke hangsúlyozta, hogy ez az egyetlen rendezvény, amelyet Hargita és Kovászna megye, illetve azok megyei jogú városai is támogatnak, és ez adja meg az együttműködés lényegét. „2007-ben rendeztük meg először, tavaly nyolcadik alkalommal került be a Nemzetközi Kerékpár-szövetség versenynaptárába mint Cycling Tour of Szeklerland. Nincs még egy esemény, amely bármelyik olimpiai sportág naptárába bekerült volna Szeklerland névvel” – hangsúlyozta. Csíkszereda lemondott polgármestere hozzátette, hogy megpróbálják egy kerékpáros „nagyhétbe” foglalni a megmérettetést, így holnaptól egy kétnapos nemzetközi BMX-es ügyességi versenyt rendeznek Csíkszeredában Dirt of Fire néven. Emellett augusztus 9-én lesz MTB-maraton lesz, amelyre bárki benevezhet a 70 vagy 30 km-es szakaszokra. A verseny elnöke azt is elmondta, hogy a körversenyen is lesz egy szakasz, melyen az amatőrök is kipróbálhatják magukat: augusztus 8-án, szombaton délelőtt a profiknak kialakított egyéni időfutampályán, a Hármaskereszt–Hargitafürdő közti útvonalon (11 óra körül lesz a rajt), délután pedig Csíkszereda utcáin lehet tekerni. Amint az a szervezők közleményéből kiderült, az idei Székelyudvarhelyi Kerékpáros Körversenyre eddig tizenkét csapat küldte el nevezési szándékát. Fehéroroszországból a válogatott és a Minszk Cycling Club, Ukrajnából a Kolss, Bulgáriából a Nessebar és a Team Vaszil Levszki, Ausztriából a Hrinkow Advarics, az Experiment 23 és a WSA Greenlife, valamint a szerb, a román és a moldovai válogatott jelezte részvételét, de természetesen ott lesz a rajtnál a házigazda Tusnad Cycling Team együttese is. A viadal augusztus 6-án a háromszéki szakasszal kezdődik, az etap rajtja Csíkszeredában lesz.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei

2025. május 19., hétfő

Elköszönt a nemzeti csapattól Gulácsi Péter, a magyar válogatott kapusa

Hétfő délben bejelentette visszavonulását a magyar labdarúgó-válogatottból Gulácsi Péter, a nemzeti csapat elsőszámú kapusa. A 35 éves hálóőr a legutóbbi a közösségi oldalára feltöltött videóban jelentette be döntését.

Elköszönt a nemzeti csapattól Gulácsi Péter, a magyar válogatott kapusa
2025. május 19., hétfő

Diószegi László a Sepsi OSK kiesése után: a csapat nem volt méltó a szurkolótáborához

Vasárnapi vereségével a Sepsi OSK búcsúzott a román labdarúgó-bajnokság élvonalától, nyolc évvel azután, hogy – a nulláról építkezve – feljutott a legjobbak közé, s ez idő alatt két-két Román Kupa-, illetve Szuperkupa-győzelmet aratott.

Diószegi László a Sepsi OSK kiesése után: a csapat nem volt méltó a szurkolótáborához
2025. május 17., szombat

Dúsgazdag sportolók: Ronaldo tovább hizlalta bevételeit, nincs nő a top 50-ben

Cristiano Ronaldo portugál futballsztár harmadik egymást követő évben, és pályafutása során ötödik alkalommal vezeti a világ legjobban fizetett sportolóinak Forbes-listáját. A top 50-ben nincs nő.

Dúsgazdag sportolók: Ronaldo tovább hizlalta bevételeit, nincs nő a top 50-ben
2025. május 12., hétfő

Kovács István vezeti az idei BL-döntőt

A nagykárolyi Kovács Istvánra bízták az idei Bajnokok Ligája döntőjének vezetését – jelentette be hivatalos felületein a Román Labdarúgó-szövetség. Kovácsnak négy éven belül ez lesz a harmadik európai kupadöntője.

Kovács István vezeti az idei BL-döntőt
Kovács István vezeti az idei BL-döntőt
2025. május 12., hétfő

Kovács István vezeti az idei BL-döntőt

2025. május 11., vasárnap

Vízilabda: döntőbe jutott a Nagyváradi VSK a román bajnokságban

Másodszor is legyőzte a Nagyváradi VSK a bukaresti Dinamo együttesét a román vízilabda-bajnokság elődöntőjében, ezzel bejutott a Szuperliga fináléjába. A bajnoki döntőben a címvédő Steaua ellen küzdenek meg Vancsik Leventéék a vízilabda-trófeáért.

Vízilabda: döntőbe jutott a Nagyváradi VSK a román bajnokságban
2025. május 09., péntek

Eldőlt, meddig ülhet még Marco Rossi a magyar válogatott kispadján

A Magyar Labdarúgó Szövetség 2030 júniusáig meghosszabbította Marco Rossi szövetségi kapitány szerződését.

Eldőlt, meddig ülhet még Marco Rossi a magyar válogatott kispadján
2025. május 08., csütörtök

Bajnokok Ligája: az Inter és a PSG csap össze a döntőben

A Paris Saint-Germain hazai pályán 2-1-re legyőzte az Arsenalt a labdarúgó Bajnokok Ligája elődöntős párharcának szerdai visszavágóján, így május 31-én a kedden fináléba jutott Internazionaléval csap majd össze a trófeáért a müncheni Allianz Arénában.

Bajnokok Ligája: az Inter és a PSG csap össze a döntőben
2025. május 04., vasárnap

Közel kétszáz focidrukkert vettek őrizetbe Horvátországban szurkolói összecsapások nyomán

A Hajduk Split és a Dinamo Zagreb labdarúgócsapatának szurkolói összecsaptak Splitben, a két együttes mérkőzése után pedig rátámadtak a rendőrökre. A hatóságok 198 focidrukkert vettek őrizetbe – közölte vasárnap a Split-Dalmát megyei rendőrség.

Közel kétszáz focidrukkert vettek őrizetbe Horvátországban szurkolói összecsapások nyomán
2025. május 02., péntek

Divízió I/A jégkorong-vb – Kiesett a székelyekkel felálló romániai válogatott

A 15 székely jégkorongossal felálló Románia válogatottja búcsúzott a divízió I/A-osztálytól, ahova pénteken a litvánok kerültek fel.

Divízió I/A jégkorong-vb – Kiesett a székelyekkel felálló romániai válogatott
2025. április 30., szerda

„Elegünk van!” Szigorú szabályok a CFR–U derbi előtt

Panaszáradattal „megalapozott” különleges jegyértékesítési szabályokat közölt a Kolozsvári CFR labdarúgócsapata a városi rivális U elleni szombati bajnoki derbi előtt.

„Elegünk van!” Szigorú szabályok a CFR–U derbi előtt