Nyögvenyelős kezdés után végül gólzáporos meccsen győzte le a japánokat a magyar női vízilabda-válogatott a vb-n

Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd

A magyar női vízilabda-válogatott magabiztos, 26-21-es győzelmet aratott a házigazda japán csapat felett a fukuokai olimpiai kvalifikációs világbajnokság csoportküzdelmeinek második fordulójában.

MTI

2023. július 18., 14:222023. július 18., 14:22

2023. július 18., 14:442023. július 18., 14:44

Ahogyan hétfőn a férfi csapat, úgy a keddi találkozón a nők is a harmadik negyedre őrölték fel ázsiai riválisukat, akik a félidőig kifejezetten jól tartották magukat.

Bíró Attila együttese ezzel százszázalékos maradt és ha csütörtökön a papírformának megfelelően legyőzi az új-zélandi csapatot, közvetlenül a negyeddöntőbe jut.

A vb-ről a két döntős szerez kvótát a jövő évi, párizsi olimpiára.

Bíró Attila szövetségi kapitány erre a találkozóra a 15 fős keretből nem nevezte a 29. születésnapját két nappal ezelőtt ünneplő Garda Krisztinát, illetve Mahieu Geraldine-t, a helyükre két vb-újonc, Hajdú Kata és Dömsödi Dalma került a csapatba. Huszonnégy órával korábban ugyanerre a párosításra a férfitornán szinte teljesen megtelt a fukuokai csarnok, a nők összecsapására azonban csak néhány százan voltak kíváncsiak.

A találkozó első gólját Máté Zsuzsanna szerezte, magabiztosan használta ki, hogy a japánok – a férficsapatuk taktikáját használva – még jóval a támadóidő lejárta előtt megindulnak előre. Az első fórt Szilágyi Dorottya használta ki, majd Gurisatti Gréta is létszámfölényben talált be. Az első japán találatra pontosan öt percet kellett várni, viszont könnyen lehet, hogy a torna legszebb találatát látták a nézők: Kavatasiro Jura, a japánok kapusa, indítani akart, Magyari Alda a túloldalon kimozdult,

a hazai hálóőr ezt észrevette és egész pályáról dobott kapufás gólt.

Ez a jelentsor fordulatot is hozott a negyed második felére: a csapatkapitány Keszthelyi Rita ötösére egy szabaddobásgóllal válaszoltak a hazaiak, majd emberelőnyből tovább zárkóztak, sőt fél perccel a negyed vége előtt egyenlítettek. A dudaszó előtt végül maradt még idő egy ötös kiharcolására, amelyet Keszthelyi előzékenyen átengedett a 17 éves Hajdúnak, aki meg is szerezte pályafutása első vb-gólját.

A második felvonás elején első támadásukból egyenlítettek a japánok, de Parkes Rebecca azonnal válaszolt, ekkor már

az ugyancsak vb-újonc Neszmély Boglárka tempózott a magyar kapu előtt.

Ebben a periódusban ugyan könnyebben jöttek a magyarok gólok – Keszthelyi és Vályi talált be –, de a házigazdák próbálták tartani a lépést, ráadásul amellett, hogy „könnyű síppal” kapták az emberelőnyöket, még szerencséjük is volt. A helyzet nem is változott a nagyszünetig, hátul a japánok nem tudtak mit kezdeni a magyarok fizikai és tudásbeli fölényével – közben Dömsödi Dalma is megszerezte első vb-gólját –, támadásban viszont rengeteg és gyors úszással kompenzálva meccsben maradtak. A negyed utolsó egy perce a magyaroké volt, így félidőben 13-10-et mutatott az eredményjelző.

Akárcsak hétfőn a férfiak, a női válogatott is a harmadik negyedben őrölte fel a japánokat,

így pillanatok alatt hat gól lett a különbség (18-12). A japánok a játékrész utolsó egy percében két gyors gólt szerezve faragták ötgólosra hátrányukat (20-15).

A zárónegyed első három percében három magyar gól maradt válasz nélkül, így a győzelem egyáltalán nem forgott veszélyben, igaz, a japánok becsülettel harcoltak az utolsó pillanatig.

A hazaiak zsinórban négyszer voltak eredményesek, mielőtt Hajdú megszerezte az ötödik gólját.

A magyarok védekezéséről mindent elmond, hogy Arima Jumi egymaga hét gólt szerzett.

Eredmények:
női torna, csoportkör, D. csoport, 2. forduló:
Magyarország-Japán 26-21 (5-4, 8-6, 7-5, 6-6)
gólszerzők: Hajdú 5, Vályi, Szilágyi, Gurisatti 4-4, Keszthelyi, Leimeter 3-3, Máté, Parkes, Dömsödi 1-1, illetve Arima 7, Nisijama 4, Kudo 3, Kavagucsi, Inaba 2-2, Kavatasiro, Inue, Ura 1-1

Magyarország:
Magyari - Szilágyi, Vályi, Gurisatti, Parkes, Máté, Keszthelyi - Hajdú, Dömsödi, Rybanska, Faragó, Leimeter, Neszmély (kapus)

A csoport másik mérkőzésén:
Kanada - Új-Zéland 13-11 (7-4, 1-3, 3-0, 2-4)
A csoport állása: 1. Magyarország 6 pont, 2. Kanada 3 (23-22), 3. Új-Zéland 3 (28-29), 4. Japán 0

2024. május 10., péntek

Kiverekedte magát a párizsi olimpiára a székely birkózólány

Olimpiai kvótát szerzett a sepsiszentgyörgyi Incze Kriszta a párizsi ötkarikás játékokra a birkózók utolsó olimpiai kvalifikációs viadalán, Isztambulban.

2024. május 09., csütörtök

Nem kisebb cél lebeg a Gyergyói Hoki Klub előtt, mint az osztrák ligához való csatlakozás

A Gyergyói Hoki Klub azzal a céllal jelentett be fontos személyi változásokat, hogy 2026-ra készen álljon az osztrák ligához (ICEHL) való csatlakozáshoz.

Fordított a Real, spanyol-német döntőt rendeznek a Bajnokok Ligájában

A spanyol bajnok Real Madrid a csereként beállt Joselu duplájával hátrányból fordítva 2-1-re legyőzte a vendég Bayern Münchent a labdarúgó Bajnokok Ligája elődöntős párharcának szerdai visszavágóján, így 4-3-as összesítéssel bejutott a fináléba.

2024. május 06., hétfő

Meglepetés a Forma-1-ben: eddig nyeretlen pilóta győzött Miamiban

Lando Norris, a McLaren brit versenyzője nyerte a vasárnapi Forma-1-es Miami Nagydíjat, ezzel pályafutása 110. futamán az első győzelmét aratta.

2024. május 05., vasárnap

Galló a feljutás után: le a kalappal a mester előtt – Sofron: csodálatos átélni a történelmi sikert

Galló Vilmos, a feljutást kiharcoló magyar jégkorong-válogatott csatára szerint „le a kalappal” Don MacAdam szövetségi kapitány előtt, amiért kiválóan kezelte azt a helyzetet, amelyen a csapat és ő maga is átesett az elmúlt napokban.

2024. május 04., szombat

Legyőzte a szlovénokat, feljutott a magyar hokiválogatott az elitkörbe

A magyar jégkorong-válogatott végletekig izgalmas mérkőzésen, 2 perc 51 másodperccel a vége előtt ütött Papp Kristóf góllal 2-1-re legyőzte a szlovén együttest a bolzanói divízió I/A-világbajnokság szombati zárásán.

Kikapott, de ettől még a legjobb négy közé jutott a Győr a női kézilabda BL-ben

Az elmúlt idényben bronzérmes Győri Audi ETO bejutott a női kézilabda Bajnokok Ligája négyes döntőjébe.

Hoki vb: Japánt is legyőzte a székely légióval felálló román válogatott, még fel is juthatnak – Győzelmi kényszerben a magyarok

A 17 erdélyi magyarral felálló romániai jégkorong-válogatott 4–2-re verte a japán csapatot a bolzanói divízió I/A-világbajnokság utolsó játéknapján, szombaton, és életben tartotta feljutási esélyeit.

Gyalázták a magyarokat Hagi csapatának szurkolói a Sepsi OSK elleni meccsen

Magyarellenes rigmusoktól volt hangos a konstancai futballaréna a házigazda Farul és a sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK péntek esti, a román labdarúgó-bajnokság felsőházi rájátszásának 8. fordulójában játszott összecsapásán.

2024. május 03., péntek

Győzött és kiharcolta bennmaradását Románia székelyekre épülő hokiválogatottja

Románia jégkorong-válogatottja az 56. percben ütött emberhátrányos góllal 3-2-re verte pénteken a dél-koreai csapatot a bolzanói divízió I/A-világbajnokság negyedik, utolsó előtti fordulójában.