Fotó: Szász Adorján/GYHK
A Gyergyói Hoki Klub azzal a céllal jelentett be fontos személyi változásokat, hogy 2026-ra készen álljon az osztrák ligához (ICEHL) való csatlakozáshoz. A székely klub szerdán közölte, hogy az eddigi vezetőedző, Szilassy Zoltán sportigazgatóként, Góga Attila másodedző pedig csapatvezetőként folytatja a munkáját.
2024. május 09., 08:582024. május 09., 08:58
„Ez mindkettejük számára az eddigieknél nagyobb feladat lesz, a klubunk jövőjét alapvetően meghatározó új projektek megvalósításának ezek az első lépései.
Góga a felnőtt csapat körüli szervezői, logisztikai feladatokat látja el mostantól. Ez természetesen azzal jár, hogy a GYHK padján új szakemberek fognak dolgozni” – áll a gyergyóiak közleményében, amely szerint pár napon belül bejelentik, hogy kik lesznek az érkezők.
Szilassy elmondta, hogy sportigazgatóként nagyon sokrétű feladata lesz. „Az új saját utánpótlás-nevelési központunk létrehozása, a tevékenységének a megszervezése, az új jégpályánk felépülésével megnyíló teljesen új lehetőségek leghatékonyabb kihasználása a felnőtt csapat és az utánpótlás fejlesztése érdekében, az osztrák ICEHL hokiligához való csatlakozás előkészítése. Erre kaptam egy nagyon megtisztelő felkérést a klubunk tulajdonosaitól. Ezek meghatározó szintű változások lesznek a gyergyói jégkorong életében, és olyan szakmai kihívás számomra, amely – úgy gondolom – annak a szakmai munkának a visszaigazolása, amelyet az elmúlt négy évben kollégáimmal együtt itt folytattunk” – fogalmazott a klub közösségi oldalán Szilassy. Hozzátette:
„Az én feladatom lesz ebben az edzésmunka követése, a játékosok fejlődésének figyelése, illetve a teljes utánpótlás struktúra szakmai munkájának koordinálása is. Az edzők képzése is elsőrendű feladat, szeretnénk számukra minél több szakmai tapasztalatszerző utat biztosítani, edzői szimpóziumokat szervezünk” – idézte a sportigazgatót az MTI.
A következő szezonban az Erste Ligás együttes mellett az U21-es magyar bajnokságba is benevez a Gyergyó, és ez a csapat fog szerepelni a romániai felnőtt bajnokságban is. A két gárda között átjárhatóság lesz.
Mint ismeretes, a GYHK tavaly megnyerte az Erste Ligát, idén pedig az elődöntőben búcsúzott a későbbi bajnok brassói Coronával szemben.
Többek között Császár mesterhármasával a Gyergyói Hoki Klub 7–4-re nyert Otopeni-ben a Steaua ellen a romániai jégkorong-bajnokság 3. helyéért kiírt párharc második mérkőzésén, ezzel a piros-fehérek bronzéremmel zárták a 2023–2024-es szezont.
Sokat segítettek tavaly a játékoseladások a Kolozsvári CFR labdarúgócsapatának, amely ennek köszönhetően 2024-ben – a több millió eurós veszteségeket termelő korábbi éveket követően – nyereséggel zárta az esztendőt.
„Legmagasabb szintű riadót fújtak” az Európai Labdarúgó-szövetségnél, miután kiderült, hogy magyar–román–ukrán–koszovói csoport is összejöhet a Nemzetek Ligája következő kiírásában – írja a Prosport.
A Budapest Jégkorong Akadémia HC–Csíkszeredai Sportklub és a Gyergyói HK–Brassói Corona párharccal kedden megkezdődik az Erste Liga elődöntője, melyben az ütközetek az egyik csapat negyedik sikeréig tartanak.
Budapesten is vereséget szenvedett a magyar labdarúgó-válogatott a török csapattól a Nemzetek Ligája osztályozójának visszavágóján.
Marco Rossi szövetségi kapitány szombaton azt mondta, fontos lesz, hogy megtalálja a magyar labdarúgó-válogatott az egyensúlyt támadás és védekezés között.
A világ legjobb sportfotósainak listájára került fel a 18 éves kolozsvári Horváth Tamás, akinek alkotását a Nemzetközi Sportújságíró Szövetség (AIPS) versenyén a legjobbak közé választotta a sportmédia nemzetközi szakértőiből álló zsűri.
Magyarország labdarúgó-válogatottja csütörtökön este 3-1-es vereséget szenvedett Törökország vendégeként a Nemzetek Ligája osztályozójának első mérkőzésén, így kétgólos hátrányból várja a budapesti visszavágót.
Elismerően nyilatkozott a Ferencváros vízilabdacsapatának vezetőedzője és több játékosa is a Nagyváradi VSK küzdeni tudásáról a Bajnokok Ligájában lejátszott csoportmérkőzést követően.
A 2028-as Los Angeles-i játékokon is az olimpiai program része lesz az ökölvívás. Erről a Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) döntött a görögországi Costa Navarinóban zajló 144. kongresszusán.
Kokaint találtak az év elején az akkor még a Brassói Corona jégkorongcsapatában játszó Szabó Pál Krisztián szervezetében.
szóljon hozzá!