Nem Dzsudzsák tekerte be a végén, de így is szép a búcsú: győzelemmel zárta az évet a magyar fociválogatott

Fotó: MTI/Mónus Márton

A magyar labdarúgó-válogatott 2-1-re nyert a vendég görög csapat ellen vasárnap barátságos mérkőzésen, így győzelemmel zárta az évet.

MTI

2022. november 20., 23:272022. november 20., 23:27

2022. november 20., 23:422022. november 20., 23:42

A találkozón Sallai Roland szerzett vezetést a 15. percben, a görögök Anasztasziosz Bakaszetasz 11-esével egyenlítettek a 81. percben. A hosszabbításban Kalmár Zsolt első labdaérintéséből, szabadrúgásból döntötte el a meccset. A magyarok Dárdai Pál és Szappanos Péter személyében újoncot is avattak.

Az 55. percben lecserélt Dzsudzsák Balázs 109. alkalommal viselte a címeres mezt, ezzel – Király Gábort megelőzve – egyedüli csúcstartóvá vált a válogatottságot illetően.

Galéria

A magyar szurkolók „2014 Bukarest, 2016 Lyon, köszönjük az életre szóló gólörömöket!” felirattal fogadták a csapatokat, egyúttal az immár egyedüli válogatottsági csúcstartóként búcsúzó Dzsudzsák Balázst éltették.

A meccs elején alapvetően mezőnyjátékkal teltek a percek, de Dzsudzsák már az ötödik percben lövéssel próbálkozott, ám kísérletét blokkolta egy vendég védő. A görögöknél volt többet a labda, az első helyzet és gól mégis a magyaroké volt egy tetszetős akció végén.

Sallai ugratta ki a 16-os bal oldalán Stylest, a Millwall középpályása pedig tökéletesen játszott vissza a Freiburg támadójához, aki 10 méterről kilőtte a bal alsó sarkot (1-0).

Galéria

Fotó: MTI/Illyés Tibor

A magyar vezetés nem sokban változtatott a játék menetén, kiegyenlített küzdelem zajlott a pályán. A kapusok közül azonban csak a görög volt foglalkoztatva, de biztosan védte Dzsudzsák távoli, jobb alsó sarokba tartó lövését. A szünet előtti percekben szintén a debreceni futballista egy-egy beadása és szöglete okozott zavart, de Paszhalakisz akkor is hárított.

Az első veszélyes görög lövésre a 49. percig kellett várni, Maszurasz azonban célt tévesztett.

A búcsúzó magyar csapatkapitányt az 53. percben cserélte le Marco Rossi szövetségi kapitány, Dzsudzsák nevét pedig hosszasan skandálták a hazai drukkerek.

Galéria

A játék továbbra is a két 16-os között folyt, így sem helyzetek, sem veszélyes akciók nem voltak. A második félidő első izgalmas jelenetére a 74. percig kellett várni, amikor a Dzsudzsákot váltó Ádám 17 méteres, bal alsó sarokba tartó lövését Paszhalakisz vetődve hárította. A görögök a hajrá kezdetén szinte teljesen váratlanul, 11-esből egyenlítettek.

A meccs végén úgy tűnt, egyik csapat sem tud újítani, a hosszabbításban eleinte az okozott izgalmat, hogy egy néző a pályára futott.

A slusszpoén azonban nem maradt el, mert Kalmár Zsolt a becserélését követő első labdaérintéséből bevette a görögök kapuját szabadrúgásból, így a magyar válogatott győzelemmel zárta a 2022-es esztendőt.

Galéria

„Ezt kértem a fiúktól a meccs előtt, ez nem rólam, ez nem személyekről, hanem a magyar válogatottról, a szurkolókról és Magyarországról szólt” – mondta a találkozót követően Dzsudzsák Balázs a Puskás Arénában. „Köszönöm a szüleimnek, a csapatnak, minden egyes edzőmnek, minden embernek, aki hozzájárult és tett azért, hogy

Idézet
109-szer a világ három legszebb színét magamra ölthessem, a világ legszebb stadionjában búcsúzhassak, és a világ legjobb szurkolói előtt mondhassam, köszönöm...”

– fűzte hozzá a debreceni futballista. Dzsudzsák Balázs az utódjának, a csapatkapitány Szoboszlai Dominiknak azt üzente: „Ez a csapat többről szól, mint egy személyről, óriási a felelősség, itt egy országot kell képviselni mindhalálig.”

Szintén vasárnap este a román labdarúgó-válogatott idegenben lépett pályára a moldovai nemzeti csapat ellen barátságos meccsen. Edward Iordănescu szövetségi kapitány legénysége mindent belőtt, 5–0-ra sikerült nyerniük.

korábban írtuk

Óriási bombagólokat lőttek a románok, magabiztos győzelem Moldovában

Második barátságos meccsét játszotta a román labdarúgó-válogatott novemberben, ezúttal idegenben léptek pályára a moldovai nemzeti csapat ellen. Edward Iordănescu szövetségi kapitány legénysége mindent belőtt, 5–0-ra sikerült nyerniük.

Barátságos mérkőzés:

Magyarország-Görögország 2-1 (1-0)
Puskás Aréna, 55 ezer néző, v.: Daniele Chiffi (olasz)
gólszerzők: Sallai (15.), Kalmár (93.), illetve Bakaszetasz (81., 11-esből)
sárga lap: Botka (64.), Kalmár (94.)

Magyarország: Dibusz (Szappanos, 92.) - Botka (Lang, 71.), Orbán, Szalai A. - Fiola, Nagy Á., Styles, Kerkez (Nagy Zs., 53.) - Dzsudzsák (Ádám, 53.), Szoboszlai (Kalmár, 92.) - Sallai (Dárdai, 71.)

Görögország: Paszhalakisz - Rota, Hacidiakosz, Recosz, Jannulisz (Kiriakopulosz, 68.) - Bakaszetasz, Kurbelisz (Papanikolau, 86.), Buhalakisz (Hacijovanisz, 68.) - Maszurasz (Duvikasz, 86.), Joannidisz (Funtasz, 60.), Mantalosz

2024. április 05., péntek

Magyar tornászfiút bántalmaztak társai a román ifjúsági válogatott edzőtárborában – Vizsgálatot követel az RMDSZ

Jókora botrány rázta meg a romániai sportéletet: mint kiderült, román társai bántalmazták és – nemzetisége miatt – megalázták az ifjúsági férfi tornászválogatott egyik magyar tagját.

2024. április 04., csütörtök

Van rá esély, hogy Budapest adjon otthont a labdarúgó Bajnokok Ligája döntőjének, a kormány nyitott rá

A magyar kormány támogatja a labdarúgó Bajnokok Ligája döntőjének budapesti megrendezését.

Halottnak „nyilvánította” Jenei Imrét a román sajtó

Jenei Imre neves labdarúgóedző állítólagos halálhíréről számolt be csütörtökön számos román hírtelevízió és portál, mint utólag kiderült, teljesen tévesen.

FIFA-világranglista: Magyarország javított, Románia rontott

A magyar válogatott egy pozíciót javított, így a 26. helyen áll a Nemzetközi Labdarúgó Szövetség (FIFA) legfrissebb világranglistáján, melyet továbbra is a világbajnok Argentína vezet.

2024. április 03., szerda

Kiengedték a börtönből Dănuţ Lupu egykori válogatott labdarúgót

Elrendelte szerdán a bukaresti törvényszék Dănuţ Lupu feltételes szabadlábra helyezését. Az egykori válogatott labdarúgót két alkalommal is jogosítvány nélküli vezetésen érték, amiért hét hónap és tíz nap letöltendő börtönbüntetésre ítélték.

2024. március 28., csütörtök

Magyar vízilabdázót választott a tavalyi év legjobbjának az európai szövetség

Akárcsak a világszövetségnél (World Aquatics), a vizes sportokat tömörítő európai szervezetnél (LEN) is Zalánki Gergőt választották a 2023-as esztendő legjobb férfi vízilabdázójának.

2024. március 26., kedd

Legyőzte Koszovót, így immár 14 meccs óta veretlen a magyar labdarúgó-válogatott

A nyári Európa-bajnokságra készülő magyar labdarúgó-válogatott 2-0-ra legyőzte kedden a vendég koszovói csapatot a Puskás Arénában rendezett barátságos mérkőzésen.

2024. március 24., vasárnap

Műtétből felépülve törte meg ismét Verstappen győzelmi sorozatát a Ferrari spanyol pilótája

A vakbélműtétje után lábadozó Carlos Sainz Jr., a Ferrari spanyol versenyzője nyerte a vasárnapi Forma-1-es Ausztrál Nagydíjat, melyet a címvédő és háromszoros világbajnok Max Verstappen, a Red Bull holland pilótája műszaki hiba miatt feladott.

2024. március 23., szombat

A stabil védekezésben látja a siker kulcsát a magyar férfi vízilabda-válogatott csapatkapitánya

Jansik Szilárd, a magyar férfi vízilabda-válogatott csapatkapitánya klubjával, a Ferencvárossal a bajnoki cím elhódításán kívül négyes döntőbe szeretne jutni a BL-ben, míg a nemzeti együttessel az olimpián szeretné kijavítani a dohai világbajnoki fiaskót.

2024. március 21., csütörtök

Szoboszlai csapata dobogós a romániai focikedvelők körében, de a favoritok az ibériai gárdák

Ibériai gárdák uralják a legjobb labdarúgó-csapatok népszerűségi listáját a romániai focikedvelők körében, de a harmadik helyre azért a Szoboszlai Dominiket is foglalkoztató Liverpool is odafér – derül ki egy friss közvélemény-kutatásból.