Negyeddöntőt ért a spanyolok legyűrése Klujber Katrinék számára az olimpiai kézilabdatornán

Győri-Lukács Viktóriának és Klujber Katrinnak megvolt az oka az örömre a hispánok elleni összecsapáson

Fotó: MTI/Czeglédi Zsolt

Magyarország női kézilabda-válogatottja 27-24 arányban legyőzte a spanyol együttest a párizsi olimpia csütörtöki játéknapján, ezzel bebiztosította továbbjutását a negyeddöntőbe.

Krónika

2024. augusztus 01., 16:312024. augusztus 01., 16:31

2024. augusztus 01., 17:132024. augusztus 01., 17:13

Hatékony spanyol támadásokkal kezdődött a találkozó, a magyar védekezés nem tudta megállítani az ellenfél akcióit, így alig kilenc perc elteltével, 6-3-nál időt kért Golovin Vlagyimir szövetségi kapitány. Ez rendet tett a magyar fejekben, pontosabbá váltak a támadások, a védekezés pedig hatékonyabbá, ráadásul Böde-Bíró Blanka fejbelövése miatt emberelőnybe került a magyar válogatott, amely 7-7-nél utolérte a korábban Győrben és a magyar válogatott élén is dolgozó Ambros Martín irányította spanyolokat.

Sőt, csakhamar már két góllal vezetett a magyar együttes, amely a spanyolok felzárkózása után megint ellépett.

A 23. percben már háromgólos volt az előny, amikor a negyedik találatát szerző Győri-Lukács Viktória elfutásból lőtt gólt. Tovább nőtt a különbség, mivel jól védekezett a magyar csapat, Böde-Bíró pedig több lövést hárított, köztük ziccert is. A játékrész végére viszont közelebb zárkóztak a spanyolok, mert a magyarok támadásaiba ekkor többször hiba csúszott, az ellenfél pedig gyorsan felért.

Hat perc telt el a második játékrészből, amikor a spanyolok szövetségi kapitánya 19-14-es magyar vezetésnél időt kért. Sikerült is felráznia játékosait, mert felzárkóztak két gólra. Bizonytalan volt ebben a szakaszban a magyarok támadójátéka, a spanyolok pedig egymás után két büntetőt dobhattak. A másodikra Janurik Kinga állt a kapuba, de ő sem tudott hárítani. Nem találták a rést a spanyol falon a magyarok és átlövésből, illetve a szélről sem voltak pontosak. Böde-Bíró 20-19-nél ziccert hárított, de a spanyol egyenlítés így is összejött még a félidő fele előtt.

Galéria

Egy 6-0-s sorozat végén rövid időre átvették a vezetést a spanyolok, de Vámos gyorsan válaszolt. 21-21-nél percekig nem változott az eredmény, ebben jelentős szerepe volt a ziccereket hárító Böde-Bírónak, aztán Simon Petra lövése talált végre utat a kapuba. Hamar jött a válasz, de Klujber Katrin egy hosszú támadás végén passzív jelzésnél okos gólt lőtt. Zúgott a „mindent bele!”, majd Böde-Bíró megint védett, Vámos Petra pedig két betörésből háromra növelte az előnyt, aztán spanyol gólt követően Klujber újra pontosan célzott.

Spanyol időkérés következett 26-23-as állásnál, bő három perccel a vége előtt. Az ellenfél azonban nem tudott újítani, így a félidő közepén mély gödörbe került, de abból szépen kimászó és a hajrában megint jól játszó magyarok kiharcolták a fontos győzelmet, és összekapaszkodva, ugrálva ünnepelték a negyeddöntőbe jutást, majd a közönségnek is megköszönték a biztatást.

korábban írtuk

Kár a kihagyott büntetőért: ikszelt Angola ellen a magyar női kéziválogatott

Döntetlent játszott Magyarország válogatottja a 2024-es párizsi nyári olimpia női kézilabdatornájának B csoportjában kedden délután Angola ellen.

A két csapat 27. alkalommal találkozott egymással, hét spanyol siker és hat döntetlen mellett a 14. magyar győzelem született. Klujber Katrin hat, Győri-Lukács Viktória és Füzi-Tóvizi Petra öt-öt góllal vette ki a részét a sikerből, Böde-Bíró Blanka pedig 11 lövést hárított. A túloldalon Alexandrina Cabral volt a legeredményesebb hat találattal. Nicole Wiggins 11-szer, Mercedes Castellanos kétszer hárított lövést.

A magyarok egy héttel ezelőtt 31-28-ra kikaptak a címvédő, házigazda és világbajnok franciáktól, vasárnap 25-24-re nyertek Brazília ellen, kedden 31-31-es döntetlent játszottak Angolával, a csoportkört szombaton a hollandokkal szemben zárják. A negyeddöntőbe az első négy helyezett jut.

Eredmény, csoportkör, 4. forduló, B csoport:
Magyarország-Spanyolország 27-24 (14-12)
---------------------------------------
Dél-párizsi 6-os Aréna, v.: Kuttler, Merz (németek)
lövések/gólok: 46/27, illetve 38/24
gólok hétméteresből: 0, illetve 3/4
kiállítások: 6, illetve 4 perc
Magyarország:
------------
Böde-Bíró - Szöllősi-Schatzl 2, Kuczora 3, Vámos 5, Füzi-Tóvizi 3, Klujber 6, Győri-Lukács 5, cserék: Papp, Debreczeni-Klivinyi 1, Simon 2, Pásztor, Márton, Janurik
a spanyol csapat gólszerzői: Cabral 6, López 5, Arcos 4, L. González, Gassama, Gutierrez, M. González 2-2, Fernández 1

A sírból hozta vissza a brazilok elleni meccset, megszerezte első győzelmét az olimpián a magyar női kézilabda-válogatott

Izgalmas, fordulatos mérkőzés után, ötgólos hátrányt ledolgozva 25-24-re legyőzte a brazilokat a magyar női kézilabda-válogatott a párizsi olimpián vasárnap délelőtt játszott mérkőzésen, a csoportkör második fordulójában.

2024. augusztus 01., csütörtök

Egy arany- és egy ezüstérmet lapátoltak össze a román evezősök csütörtökön az olimpián

Aranyérmet szerzett Andrei Cornea és Marian Enache a férfi kétpárevezős versenyszámban csütörtökön a párizsi olimpián

Stadionok vannak, uszodák nincsenek: beszólt a politikumnak az edzési lehetőségek hiánya miatt az arany- és bronzérmes úszó

Kemény hangnemben bírálta a román politikumot az élsporthoz szükséges infrastruktúra hiánya miatt David Popovici úszó, miután szerdán este a párizsi olimpián bronzérmet szerzett a 100 méteres gyorsúszás döntőjében.

Sokkal gyorsabbnak tartja magánál Milák Kristófot a címvédést megakadályozó León Marchand

León Marchand, a 400 méter vegyes, a 200 méter pillangó és a 200 méteres mellúszás párizsi aranyérmese sokkal gyorsabbnak tartja magánál az olimpiai bajnok Milák Kristófot, akit szerdán remek hajrával megakadályozott a címvédésben 200 méter pillangón.

Román bronz, magyar 4. hely az olimpiai úszóverseny „királyszámában”

David Popovici bronzérmes, Németh Nándor negyedik lett 100 méter gyorson a párizsi olimpia úszóversenyinek ötödik, szerdai napján.

2024. július 31., szerda

Pontosabban vágott az ázsiaiak kardja, ezüstérmesek Szilágyi Áronék az ötkarikás játékokon

Vereséget szenvedett a döntőben Dél-Koreától, ezzel ezüstérmet szerzett Magyarország férfi kardválogatottja a párizsi olimpián. A magyarok 28 év után vívtak csapatezüstöt férfi kardban.

Elmaradt Milák Kristóf címvédése, ezüstérmes 200 pillangón a magyar úszócsillag

A címvédő Milák Kristóf kikapott a 200 méter pillangó döntőjében, és ezüstérmet szerzett a párizsi olimpia úszóversenyének szerda esti fináléjában.

Augusztus 7-9. között szervezik meg a 18. Székelyföldi Körversenyt

Augusztus 7-9. között szervezik meg a 18. Székelyföldi Körversenyt, mely mindhárom székelyföldi megyét és megyeszékhelyet érinti – írták az MTI-nek küldött szerdai közleményükben a szervezők.

Szőcs Bernadettet megállították az asztalitenisz-torna nyolcaddöntőjében Párizsban

Szőcs Bernadette a nyolcaddöntőben búcsúzott női egyesben a párizsi olimpia asztalitenisz-tornáján.

Utolsó másodperces góllal kapott ki a norvégoktól az olimpián a magyar férfi kézilabda-válogatott

A magyar férfi kézilabda-válogatott szoros meccsen, az utolsó másodpercekben kapott góllal 26-25 arányban kikapott Norvégiától a párizsi olimpia csoportkörének harmadik fordulójában.

2024. július 30., kedd

Kikapott az Európa-bajnok spanyoloktól a magyar férfi vízilabda-válogatott az ötkarikás csoportmeccsen

A magyar válogatott 10-7-re kikapott a spanyol csapattól kedden a párizsi olimpia férfi vízilabdatornájának második fordulójában.