Csak két negyedig voltak partiban a fehér sapkás románok a görögök elleni összecsapáson
Fotó: Európai Úszószövetség
Románia válogatottja kikapott a görögöktől, így nem jutott be a legjobb nyolc közé a budapesti Duna Arénában zajló vízilabda Európa-bajnokság férfitornáján.
2020. január 20., 22:032020. január 20., 22:03
2020. január 20., 22:462020. január 20., 22:46
A hellének hétfőn 14-7-re győzték le a román együttest, köszönhetően elsősorban Kosztantinosz Geniduniasz hat találatának. A görög Athanasios Kechagiasz szövetségi kapitány által irányított románok az első játékrészben alaposan ráijesztettek ellenfelükre, mivel remek játékkal három góllal is elléptek (Marius Tic kapus büntetőt is hárított), és egygólos előnnyel vonultak szünetre.
A folytatásban a román válogatott a 9-12. helyért száll harcba, és szerdán Németország ellen ugrik vízbe. A görögök a negyeddöntőben a horvátokkal találkoznak.
A Märcz Tamás irányította házigazda csapata hétfőn szabadnapos, mivel csoportgyőztesként közvetlenül jutott a nyolc közé, ahol ha nyer az oroszok ellen, akkor a négy között a világbajnok olasz és a montenegrói válogatott összecsapásának győztesével találkozik. Az olimpiai kvalifikációs kontinensviadalon egy kvótát lehet szerezni, az európai csapatok közül az olimpiai címvédő szerbek, az olaszok, valamint a vb-ezüstérmes spanyolok tokiói szereplése már biztos.
Európa-bajnokság (Duna Aréna):
férfiak:
a negyeddöntőbe jutásért:
Görögország-Románia 14-7 (1-3, 3-2, 6-0, 4-2)
korábban:
Oroszország-Georgia 14-13 (6-4, 3-2, 2-4, 3-3)
Montenegró-Törökország 17-6 (3-1, 5-1, 5-0, 4-4)
Németország-Spanyolország 12-6 (1-1, 6-3, 3-0, 2-2)
korábban:
a 13-16. helyért:
Szlovákia-Málta 8-4 (3-1, 2-1, 1-2, 2-0)
Franciaország-Hollandia 9-8 (3-3, 2-2, 2-1, 2-2)
A torna további programja (romániai idő szerint):
szerda:
negyeddöntő:
Montenegró-Olaszország 17.00
Szerbia-Spanyolország 18.30
MAGYARORSZÁG-Oroszország 20.00
Görögország-Horvátország 21.30
a 9-12. helyért:
Törökország-Georgia 14.00
Németország-Románia 15.30
a 13. helyért:
Szlovákia-Franciaország 12.30
a 15. helyért:
Málta-Hollandia 11.00
Címét megvédve aranyérmet nyert a magyar férfi kardválogatott kedden a genovai vívó Európa-bajnokságon.
A keddi sorsolás alapján a Kolozsvári CFR ellen játszik a Paksi FC a labdarúgó Európa-liga selejtezőjének első fordulójában.
George Russell, a Mercedes brit versenyzője nyerte a Forma-1-es Kanadai Nagydíjat vasárnap Montréalban, míg a negyedikként záró Oscar Piastri, a McLaren ausztrál pilótája növelte az előnyét az összetett élén.
Ronaldinho és barátainak játékát csodálhatja meg élőben a kolozsvári közönség azon a sportfesztiválon, amelynek fénypontja az egykori világsztár futballisták bemutató mérkőzése a román válogatott volt jeles képviselői ellen.
A Magyarország színeiben Európa-bajnoki bronzérmes Kácsor Gréta a román CSM Slatina női kézilabdacsapatához igazol a román nyelvű szaksajtó szerint.
A portugál válogatott 2-2-es döntetlen után tizenegyesekkel legyőzte vasárnap az Európa-bajnok és címvédő spanyol csapatot a Nemzetek Ligája müncheni döntőjében, így elsőként tudott másodjára diadalmaskodni a negyedik alkalommal kiírt sorozatban.
A román labdarúgó-válogatott szombaton Bécsben vereséget szenvedett Ausztriától a 2026-os FIFA világbajnokság európai selejtezősorozatának harmadik mérkőzésén, a H csoportban. Ausztria 2–1-re (1–0) győzött, ez volt az első meccsük a selejtezősorozatban.
A magyar labdarúgó-válogatott 2-0-s vereséget szenvedett a tartalékos svéd csapattól a telt házas Puskás Arénában rendezett pénteki barátságos mérkőzésen.
Nem mindennapi, kilenc gólt hozó mérkőzésen a címvédő spanyol válogatott 5-4-re nyert a franciák ellen a labdarúgó Nemzetek Ligája németországi négyes döntőjének második, csütörtöki elődöntőjében.
A portugál válogatott hátrányból fordítva 2-1-re legyőzte a házigazda német csapatot a labdarúgó Nemzetek Ligája szerdán rendezett müncheni elődöntőjében.
szóljon hozzá!