Magyar–román: összeomlott a rendszer

Összeomlott az online jegyértékesítési rendszer Magyarországon, amikor hétfőn elkezdték áruba bocsájtani a magyar válogatott szeptember 4-i, Románia elleni labdarúgó-Európa-bajnoki csoportselejtezőjére szóló jegyeket.

Vásárhelyi-Nyemec Réka

2015. augusztus 03., 19:422015. augusztus 03., 19:42

2015. augusztus 03., 20:232015. augusztus 03., 20:23

A szurkolók a budapesti jegyárusító pontokat is ellepték, a Nemzetisport.hu beszámolója alapján a drukkerek már órákkal a nyitás előtt hosszú sorokban tolongtak a kapuk előtt.

A Magyar Labdarúgó-szövetség (MLSZ) Facebook-oldalán kért elnézést a történtekért, jelezve, hogy partnere, a Ticket Express – melyet a szövetség „még időben a rendszer alapos tesztelésére kért” –, egy órával az értékesítés kezdete előtt, 9 órakor a várt terhelés 15-szörösét mérte. „Sokan ezért nem érték el a mecsjegy.mlsz.hu-t” – magyarázta a sportági szövetség közleménye.

A hiba elhárítása órákon keresztül folyamatban volt, a déli órákban lapunk még nem tudta elérni a jegyértékesítésre szánt internetes felületet, és a túlterheltség miatt a vásárlás még kora délután is nehézkesen zajlott.

Rekordméretű túlterhelés

„Ekkora érdeklődés online jegyvásárlás iránt eddig még nem volt. Ez okozza a fennakadást” – közölte a Krónika megkeresésére Varga Sándor, a Magyar Labdarúgó-szövetség sajtóosztályának illetékese is.

Tájékoztatása alapján a kora délutáni órákban huszonötszörös volt a túlterhelés, ám ennek ellenére lassan ugyan, de működőképes volt az értékesítési felület. A budapesti jegyárusító pontokon is beindult a közvetlen vásárlás, nagyjából személyenként2-3 percet vett igénybe a folyamat. „Nehézkesebben zajlik, mint ahogyan arra számítottunk” – ismerte el Varga. A sajtószakember hozzátette, folyamatosan dolgoznak azon, hogy normalizálják a helyzetet, de ehhez enyhülnie kellene a terhelésnek is.

A sportági szövetség hivatalos honlapján közöltek alapján az első másfél órában a rendszer 1500 szurkolót szolgált ki, az eladás azóta is folyamatos. „Ezáltal biztosított, hogy a magyar válogatott telt házas mérkőzésen fogadja a csoport legnagyobb riválisát a Groupama Arénában” – olvasható az Mlsz.hu-n.

Eredménytelen próbálkozás

A fennakadás a magyar válogatott romániai drukkereit is hátrányosan érintette, hiszen külföldi állampolgárként, de a román szurkolókkal ellentétben ők is az mlsz.hu-n keresztül válthatnak jegyet a budapesti meccsre.

Egy tízfős erdélyi szurkolói csoport tagjainak délután 17 órakor sem sikerült megvásárolnia a határon túli magyar drukkerek számára biztosított utalványokat a Meccsjegy.mlsz.hu oldalon. Barta Zoltán marosvásárhelyi szurkoló lapunknak elmondta, baráti köre délelőtt 11 órától folyamatosan próbálkozott, frissítgette az oldalt, mindhiába. Egyszer egyiküknek sikerült az utalványok lefoglalásáig eljutnia, de a rendszer ezután újra összeomlott, így minden adat elveszett.

Kiszűrik a betolakodókat

Amint azt lapunk az MLSZ-től megtudta, azok a román állampolgárok, akik a magyar válogatottnak drukkolnak, az online vásárolt vouchert a mérkőzés napján tudják beváltani. Ez az a pont, amikor a szervezők ki tudják szűrni azokat a vendégszurkolókat, akik esetleg a helyiek közé próbálnak beszivárogni.

Ismeretes ugyanis, hogy a szabályzat szerint a román drukkerek kizárólag a vendégszektorban számukra fenntartott helyeket foglalhatják el. Az ő jegyük is névre szóló és a magyarországi törvényeknek megfelelően tartalmaznia kell születésük helyét és idejét.

Varga azonban rámutatott, hogy jelen helyzetben a név és az állampolgárság önmagában még nem akadálya annak, hogy valaki a stadion hazai szektoraiba váltson belépőt, viszont a beléptetést megtagadják attól, akin egyértelműen látszik, hogy a vendégeknek szurkol. Más megoldás jelenleg nincs, de szerinte így is ki lehet szűrni azokat a nézőket, akik rendbontást okozhatnak.

„Ha például nem beszél magyarul és román mezben érkezik” – példázta a sajtóilletékes. A magyar sportági szövetség hivatalos honlapja amúgy külön felhívta a figyelmet arra, hogy beléptetéskor kötelező egy személyazonosításra alkalmas iratot is felmutatni, és amennyiben a dokumentumban és a jegyen szereplő adatok eltérnek, a rendezők rendőri intézkedést kezdeményeznek, amely büntető eljárást von maga után.

Elkeltek a román jegyek

A Román Labdarúgó-szövetség (FRF) különben 1100 belépőt kapott és ezeket kizárólag online rendeléssel, bankkártyás fizetés mellett lehetet megvásárolni. Múlt időben, mert bár elviekben augusztus 19-én zárul a hétvégén elkezdett romániai értékesítés, amikor hétfő délben felkerestük az oldalt, már minden jegy elkelt.

Három szurkolói csoport, a Kolozsvári U, a Brassó és a Dinamo szimpatizánsai szerint az FRF az értékesítés során „kedvezményes bánásmódban részesítette a szponzorait”. Közös közleményükben az online vásárlási rendszert bírálták és helyette szervezett szurkolói kiszállást szorgalmaztak.

Érdekesség amúgy, hogy a tavalyi, 1-1-es döntetlennel zárult bukaresti román–magyar meccsen épp a Szamos-parti „egyetemisták” ultrái verekedtek össze a rivális Dinamo szimpatizánsaival. Az F csoportban listavezető Románia elleni összecsapáson, mint ismeretes, már a Dárdai Pált váltó Bernd Storck irányítja szövetségi kapitányként a jelenleg harmadik helyen álló, házigazda magyar csapatot.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei

2025. május 19., hétfő

Elköszönt a nemzeti csapattól Gulácsi Péter, a magyar válogatott kapusa

Hétfő délben bejelentette visszavonulását a magyar labdarúgó-válogatottból Gulácsi Péter, a nemzeti csapat elsőszámú kapusa. A 35 éves hálóőr a legutóbbi a közösségi oldalára feltöltött videóban jelentette be döntését.

Elköszönt a nemzeti csapattól Gulácsi Péter, a magyar válogatott kapusa
2025. május 19., hétfő

Diószegi László a Sepsi OSK kiesése után: a csapat nem volt méltó a szurkolótáborához

Vasárnapi vereségével a Sepsi OSK búcsúzott a román labdarúgó-bajnokság élvonalától, nyolc évvel azután, hogy – a nulláról építkezve – feljutott a legjobbak közé, s ez idő alatt két-két Román Kupa-, illetve Szuperkupa-győzelmet aratott.

Diószegi László a Sepsi OSK kiesése után: a csapat nem volt méltó a szurkolótáborához
2025. május 17., szombat

Dúsgazdag sportolók: Ronaldo tovább hizlalta bevételeit, nincs nő a top 50-ben

Cristiano Ronaldo portugál futballsztár harmadik egymást követő évben, és pályafutása során ötödik alkalommal vezeti a világ legjobban fizetett sportolóinak Forbes-listáját. A top 50-ben nincs nő.

Dúsgazdag sportolók: Ronaldo tovább hizlalta bevételeit, nincs nő a top 50-ben
2025. május 12., hétfő

Kovács István vezeti az idei BL-döntőt

A nagykárolyi Kovács Istvánra bízták az idei Bajnokok Ligája döntőjének vezetését – jelentette be hivatalos felületein a Román Labdarúgó-szövetség. Kovácsnak négy éven belül ez lesz a harmadik európai kupadöntője.

Kovács István vezeti az idei BL-döntőt
Kovács István vezeti az idei BL-döntőt
2025. május 12., hétfő

Kovács István vezeti az idei BL-döntőt

2025. május 11., vasárnap

Vízilabda: döntőbe jutott a Nagyváradi VSK a román bajnokságban

Másodszor is legyőzte a Nagyváradi VSK a bukaresti Dinamo együttesét a román vízilabda-bajnokság elődöntőjében, ezzel bejutott a Szuperliga fináléjába. A bajnoki döntőben a címvédő Steaua ellen küzdenek meg Vancsik Leventéék a vízilabda-trófeáért.

Vízilabda: döntőbe jutott a Nagyváradi VSK a román bajnokságban
2025. május 09., péntek

Eldőlt, meddig ülhet még Marco Rossi a magyar válogatott kispadján

A Magyar Labdarúgó Szövetség 2030 júniusáig meghosszabbította Marco Rossi szövetségi kapitány szerződését.

Eldőlt, meddig ülhet még Marco Rossi a magyar válogatott kispadján
2025. május 08., csütörtök

Bajnokok Ligája: az Inter és a PSG csap össze a döntőben

A Paris Saint-Germain hazai pályán 2-1-re legyőzte az Arsenalt a labdarúgó Bajnokok Ligája elődöntős párharcának szerdai visszavágóján, így május 31-én a kedden fináléba jutott Internazionaléval csap majd össze a trófeáért a müncheni Allianz Arénában.

Bajnokok Ligája: az Inter és a PSG csap össze a döntőben
2025. május 04., vasárnap

Közel kétszáz focidrukkert vettek őrizetbe Horvátországban szurkolói összecsapások nyomán

A Hajduk Split és a Dinamo Zagreb labdarúgócsapatának szurkolói összecsaptak Splitben, a két együttes mérkőzése után pedig rátámadtak a rendőrökre. A hatóságok 198 focidrukkert vettek őrizetbe – közölte vasárnap a Split-Dalmát megyei rendőrség.

Közel kétszáz focidrukkert vettek őrizetbe Horvátországban szurkolói összecsapások nyomán
2025. május 02., péntek

Divízió I/A jégkorong-vb – Kiesett a székelyekkel felálló romániai válogatott

A 15 székely jégkorongossal felálló Románia válogatottja búcsúzott a divízió I/A-osztálytól, ahova pénteken a litvánok kerültek fel.

Divízió I/A jégkorong-vb – Kiesett a székelyekkel felálló romániai válogatott
2025. április 30., szerda

„Elegünk van!” Szigorú szabályok a CFR–U derbi előtt

Panaszáradattal „megalapozott” különleges jegyértékesítési szabályokat közölt a Kolozsvári CFR labdarúgócsapata a városi rivális U elleni szombati bajnoki derbi előtt.

„Elegünk van!” Szigorú szabályok a CFR–U derbi előtt