Magabiztos játékkal kiharcolta első győzelmét a magyar női vízilabda-válogatott az ötkarikás játékokon

A három gólt szerző Keszthelyi Rita ismét igazolta klasszisát a mérkőzésen

Fotó: MTI/Kovács Tamás

Megszerezte első győzelmét a magyar női vízilabda-válogatott a párizsi olimpián, mivel 12-7-re nyert Kanada ellen a csoportkör második fordulójában, hétfőn.

MTI

2024. július 29., 22:192024. július 29., 22:19

2024. július 30., 00:232024. július 30., 00:23

A két csapat éppen egymással, Magyarországon kezdte meg az olimpiai felkészülést, amelynek részeként Gödöllőn játszottak egy mérkőzést. Mihók Attila és Cseh Sándor szövetségi kapitányok együttese akkor 14-7-ra nyert, majd a görögországi Tetisz Kupán 11-6-ra győzött. Főként védekezésben kezdett kiválóan a magyar csapat, a kanadaiak vagy lövésig sem jutottak, vagy csak olyan próbálkozásra volt erejük, amit Magyari Alda könnyedén hárított.

Elöl a center, Parkes Rebecca két remek egyéni megmozdulás végén talált a kapuba, majd a csapatkapitány Keszthelyi Rita egy leheletfinom mozdulattal, lágyan emelte a kapufa és a keresztléc találkozása közé a labdát.

Az emberelőnyökkel ugyanakkor gondban volt a magyar csapat, létszámfölényben az első három lövés a blokkban halt el. A negyed végén Parkes ötméterest harcolt ki, amit Keszthelyi értékesített (4-1). Kanadai góllal indult a második negyed, de bő három perc elteltével visszaállt a különbség, amikor az ötödik fórjukat végre értékesítették a magyarok. Gurisatti Gréta fejezte be a figurát, majd az ő ejtésével növelte előnyét a válogatott.

Az észak-amerikaiak Emma Wright szép kapáslövésével szépítettek, Vályi Vanda azonban lefordulásból szinte azonnal betalált. Hátrányban Garda Krisztina blokkolt kiválóan, elöl viszont ezúttal is kimaradt a fór. A kanadaiak egyetlen másodperccel a dudaszó előtt találtak a kapuba. A nagyszünet után támadásban mindkét gárda elakadt, rengeteg volt a rossz passz, a gyenge lövés, hibásan megjátszott fór. Közel hét perc telt gól nélkül a negyedből, amikor a rivális ötmétereshez jutott, amit Axelle Crevier értékesített. A magyar gólcsendet Garda és Keszthelyi összejátéka törte meg, előbbi finoman feltett labdáját utóbbi finom mozdulattal paskolta a hálóba (8-5).

A záró nyolc percet Garda óriási gólja vezette fel, majd ő szolgálta ki Vályit, aki a szélről vette be a kaput. Ezzel gyakorlatilag el is dőlt az összecsapás (10-5), hiszen már csak hat perc volt hátra. A kanadaiaknak nem volt esélyük megközelíteni riválisukat, a vége 12-7 lett. A találkozó legeredményesebb játékosa Keszthelyi Rita és Gurisatti Gréta volt három-három góllal.

A magyar női vízilabda-válogatott egyébként vereséggel kezdte szereplését a párizsi olimpián: Mihók Attila és Cseh Sándor világbajnoki ezüstérmes együttese a csoportkör első fordulójában, szombaton 10-8-ra kikapott az Európa-bajnok hollandoktól. A magyaroknak most három nap pihenőjük lesz, pénteken Kína ellen folytatják szereplésüket, a csoportból az első négy helyezett jut a negyeddöntőbe.

Eredmény:
női vízilabda, csoportkör, 2. forduló, A csoport:
Magyarország-Kanada 12-7 (4-1, 3-3, 1-1, 4-2)
-----------------------------------------------
gólszerzők: Keszthelyi, Gurisatti 3-3, Parkes, Vályi 2-2, Garda, Szilágyi 1-1, illetve McKelvey, Kindred, Wright 2-2, Crevier 1
Magyarország:
-------------
Magyari Alda - Vályi Vanda, Parkes Rebecca, Horváth Brigitta, Keszthelyi Rita, Faragó Kamilla, Garda Krisztina - cserék: Szilágyi Dorottya, Gurisatti Gréta, Mahieu Geraldine, Leimeter Dóra, Rybanska Natasa

korábban írtuk

Visszavágott Doháért a házigazda franciáknak a magyar férfi vízilabda-válogatott az olimpiai nyitányon, Románia kikapott

Győzelemmel rajtolt a magyar férfi vízilabda-válogatott a párizsi olimpián: Varga Zsolt együttese a csoportkör vasárnapi nyitányán 13-12-re nyert a házigazda francia csapat ellen.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei

2024. július 29., hétfő

David Popovici megszerezte az első olimpiai aranyat férfi úszásban Románia számára Párizsban

Elsőként csapott célba Párizsban David Popovici a 200 méteres gyorsúszás hétfő esti döntőjében, ezáltal megszerezte Románia első aranyérmét a párizsi ötkarikás játékokon.

Nem követhető kódolatlanul minden olimpiai közvetítés a külhoniak számára a magyar sportcsatornákon

Ígéretével ellentétben nem teszi maradéktalanul hozzáférhetővé a magyar közszolgálati televízió a Párizsban zajló ötkarikás játékok közvetítéseit a határon túli nézők számára.

Nem sikerült a bravúr a magyar női kardozóknak sem egyéniben

Sem a magyar női kardozók, sem az úszók nem tudtak bravúrt bemutatni a párizsi olimpia hétfői versenynapján.

Gheorghe Hagi nem akar román szövetségi kapitány lenni

Kikosarazta a Román Labdarúgó-szövetséget (FRF) Gheorghe Hagi, a Konstancai Farul edzője, aki közölte: nem vállalja el a román válogatott szövetségi kapitányi tisztségét.

Rossz hír Párizsból: két nappal úszása előtt betegséggel küzd Kapás Boglárka

Betegséggel küzd az úszó Kapás Boglárka, aki szerdán ugrana medencébe a párizsi olimpián.

2024. július 28., vasárnap

FRISSÍTVE - Russellt kizárták, így Hamilton lett a Belga Nagydíj győztese

George Russell, a Mercedes brit versenyzője nyerte a vasárnapi Forma-1-es Belga Nagydíjat, elsősorban annak köszönhetően, hogy menet közben más stratégiára váltott, mint a mezőny többsége.

A sírból hozta vissza a brazilok elleni meccset, megszerezte első győzelmét az olimpián a magyar női kézilabda-válogatott

Izgalmas, fordulatos mérkőzés után, ötgólos hátrányt ledolgozva 25-24-re legyőzte a brazilokat a magyar női kézilabda-válogatott a párizsi olimpián vasárnap délelőtt játszott mérkőzésen, a csoportkör második fordulójában.

2024. július 27., szombat

Megszületett az első magyar érem a párizsi ötkarikás játékokon

Utolsó mérkőzését ráadástussal megnyerte, ezzel bronzérmet szerzett szombaton a párbajtőröző Muhari Eszter a párizsi olimpián.

Szilágyi Áront sokként érte, hogy már az első mérkőzését elveszítette az olimpián

A címvédő Szilágyi Áron kikapott az első fordulóban, így nem jutott nyolcaddöntőbe férfi kardban szombaton a párizsi olimpia vívóversenyén.