Visszavágott Doháért a házigazda franciáknak a magyar férfi vízilabda-válogatott az olimpiai nyitányon, Románia kikapott

Szoros lett a vége, de Varga Dénesék összességében magabiztosan nyertek a francia válogatott ellen

Fotó: MTI/Czeglédi Zsolt

Győzelemmel rajtolt a magyar férfi vízilabda-válogatott a párizsi olimpián: Varga Zsolt együttese a csoportkör vasárnapi nyitányán 13-12-re nyert a házigazda francia csapat ellen. Románia együttese 14-7 arányban vereséget szenvedett a görög csapattól a vasárnap késő esti mérkőzésen.

MTI

2024. július 28., 22:242024. július 28., 22:24

2024. július 28., 23:232024. július 28., 23:23

Az elmúlt időszakban a magyaroknak többször is meggyűlt a baja a franciákkal, a februári dohai világbajnokság negyeddöntőjében óriási meglepetésre a rivális nyert, amely az olimpiát megelőző budapesti felkészülési mérkőzésen is megnehezítette Varga Zsolt együttesének dolgát. Stílszerűen az egyetlen aktív magyar olimpiai bajnok, Varga Dénes szerezte a találkozó első gólját a zsúfolásig megtelt Vizes Központban, ahol a házigazdák is gyorsan bemutatkoztak, az első emberelőnyüket másodpercek alatt gólra váltották.

A magyarok dupla fórból vették vissza a vezetést, Vigvári Vince lőtt a bal szélről kapásból a hálóba, majd újra az olimpiai újonc, tavaly a junior és a felnőtt válogatottal is világbajnok fiatal játékos talált be, ezúttal szabaddobásból.

A védekezés nagyon egyben volt, elöl pedig Vámos Márton bombája három blokkoló kéz és a francia kapus feje felett megtalálta az utat a hálóba (4-1). A parádés kezdés folytatódott, Manhercz Krisztián labdaszerzése után Molnár Erik harcolt ki fórt, amelyet Vigvári kegyetlenül zúdított a jobb alsóba, harmadik gólját szerezve ezzel (5-1).

A második negyed első magyar támadásából Angyal Dániel „mutatkozott be” egy újabb hatalmas góllal, majd Vogel Soma emlékeztetett mindenkit arra, hogy ötméteresből neki a legnehezebb a világon betalálni, Ugo Crousillat büntetőjét védte az FTC kétszeres Bajnokok Ligája-győztese. A házigazda végül Michael Bodegas centergóljával szépített, majd újra 37 éves klasszis villant, Zalánki Gergőről lefordulva lőtt a bal alsóba.

Galéria

A csapatkapitány, Jansik Szilárd gólöröme

A magyarok csak egy rövid időre akadtak el támadásban, a szépen megjátszott fór végén a csapatkapitány Jansik Szilárd talált be közeli húzásból. Varga elöl eladott egy labdát, de hátul egy parádés védekezéssel azonnal javított, a lefordulásból végén pedig Fekete Gergő is megszerezte első gólját az olimpiákon. Az ellentámadásból a franciák dohai hőse, azon a negyeddöntőn öt gólt, köztük a győztes találatot is szerző Thomas Vernoux elhajlásból volt eredményes. Egy kontra után Bodegas ötméterest harcolt ki, Vernoux pedig kíméletlen volt. Egy magyar támadásra még maradt idő a nagyszünet előtt, ez Manhercz Krisztiánnak volt elég éppen az első találatának megszerzésére (9-5).

A harmadik felvonásban közel öt percig nem láthattak gólt a nézők, Vogel az első két francia fórnál még a végállomást jelentette, a harmadiknál azonban már ő sem segített. A negyed második magyar fórjának megjátszása előtt a kapitány időt kért, a végletekig kijátszott támadás végén pedig Manhercz húzta a labdát a rövidbe. A rivális 9 másodperccel a dudaszó előtt talált be, így még valamennyire nyílt maradt a találkozó a hajrára (10-7).

A záró nyolc percet Jansik emberelőnyös gólja indította, de egyből érkezett a válasz Enzo Khasz gyönyörű kapáslövéséből.

A magyarok ekkor még nem engedték még közelebb a házigazdákat, Zalánki lőtt hatalmas kapufás gólt, de Khasz megintcsak egy óriási lövéssel iratkozott fel az eredményjelzőre. Varga Dénes egy hihetetlen csavar mozdulattal próbálkozott, de nem talált a kapuba, a franciák viszont Bodegasnak köszönhetően újabb ötméterest kaptak, amit Vernoux belőtt.

A hajrára a franciák kapusa elkapta a fonalat, meccsben tartva ezzel társait, Hugo Fontani eszén még emberelőnyből sem tudtak túljárni a magyarok. A franciák újabb ötméterest kaptak, Vogel azonban Vernoux harmadik lövését már kifogta 2:12 perccel a vége előtt. Ezt még követte védekezésben egy elképesztő csapatmunka, szinte mindenkinek volt egy-egy blokkja, ez pedig gyakorlatilag győzelmet ért, főleg, mivel Vámos elemi erővel bombázott a hálóba. Vernoux még lőtt egy hatalmas gólt, Bodegas pedig négy másodperccel a vége előtt pöccintett a hálóba, de az egyenlítésre már nem maradt idejük a hazaiaknak.

Az A csoportban a román válogatott 14-7-re kikapott a görögöktől az olimpiai férfi vízilabdatorna vasárnap esti mérkőzésén.

Eredmény:
férfi vízilabdatorna, B csoport, 1. forduló:
Magyarország-Franciaország 13-12 (5-1, 4-4, 1-2, 3-5)
----------------------------------------------------
gólszerzők: Vigvári Vi. 3, Jansik Sz., Manhercz, Vámos 2-2, Varga Dé., Angyal, Fekete, Zalánki 1-1, illetve T. Vernoux 4, Bodegas 3, Khasz 2, Bouet, Crousillat, M. Vernoux 1-1

Magyarország:
-------------
Vogel Soma - Varga Dénes, Manhercz Krisztián, Jansik Szilárd, Molnár Erik, Nagy Ádám, Zalánki Gergő - cserék: Angyal Dániel, Vámos Márton, Fekete Gergő, Vigvári Vince, Hárai Balázs

A csoport:
Görögország-Románia 14-7 (4-2, 5-3, 2-1, 3-1)

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei

2024. július 28., vasárnap

FRISSÍTVE - Russellt kizárták, így Hamilton lett a Belga Nagydíj győztese

George Russell, a Mercedes brit versenyzője nyerte a vasárnapi Forma-1-es Belga Nagydíjat, elsősorban annak köszönhetően, hogy menet közben más stratégiára váltott, mint a mezőny többsége.

A sírból hozta vissza a brazilok elleni meccset, megszerezte első győzelmét az olimpián a magyar női kézilabda-válogatott

Izgalmas, fordulatos mérkőzés után, ötgólos hátrányt ledolgozva 25-24-re legyőzte a brazilokat a magyar női kézilabda-válogatott a párizsi olimpián vasárnap délelőtt játszott mérkőzésen, a csoportkör második fordulójában.

2024. július 27., szombat

Megszületett az első magyar érem a párizsi ötkarikás játékokon

Utolsó mérkőzését ráadástussal megnyerte, ezzel bronzérmet szerzett szombaton a párbajtőröző Muhari Eszter a párizsi olimpián.

Szilágyi Áront sokként érte, hogy már az első mérkőzését elveszítette az olimpián

A címvédő Szilágyi Áron kikapott az első fordulóban, így nem jutott nyolcaddöntőbe férfi kardban szombaton a párizsi olimpia vívóversenyén.

Legendás magyar sportolókról láthatók filmek ingyenesen a Filmión a párizsi olimpia alkalmából

A párizsi olimpia alkalmából a Filmión főszerepet kapnak a legendás magyar sportolók, vasárnapig az Aki legyőzte az időt – Keleti Ágnes, az Aranycsapat és a Katinka című dokumentumfilm ingyenesen megtekinthető.

'56-os menekültből a Real Madrid utánpótlásedzője: Tóth-Zele József Tusnádfürdőn emlékezett vissza a magyar foci legnagyobbjaira

Igazi focilegenda volt pénteken a Tusványos Buzanszky Jenő Sportteraszának vendége: Tóth-Zele József, a Real Madrid korábbi utánpótlásedzője.

Megkezdődött a párizsi olimpia

Egyedülálló, formabontó, számos franciás megoldást tartalmazó csaknem négyórás megnyitóval vette kezdetét pénteken a 33. nyári olimpia Párizsban.

2024. július 26., péntek

Magyar válogatottal erősít a román ezüstérmes bukaresti klub

A román bajnokságban legutóbb ezüstérmes Bukaresti Rapid röplabdacsapatában folytatja pályafutását Berkó Liliána.

Bernd Storck a Tusványoson: jelenleg minden adott, hogy beteljesüljön az álom és a magyar labdarúgó válogatott kijusson a Vb-re

Elméletileg a magyar labdarúgó-válogatott nyolc évvel ezelőtti Eb-szereplése volt a témája annak a beszélgetésnek, mely során Bernd Storckot és Korhut Mihályt faggatta Szöllősi György.

2024. július 25., csütörtök

Doppingvétség miatt kizártak egy atlétát a román olimpiai csapatból

Nem vehet részt a párizsi olimpián Florentina Iuşco román atléta, mert a Nemzetközi Sportdöntőbíróság (CAS) csütörtökön részben helyt adott a Nemzetközi Doppingellenes Ügynökség (WADA) fellebbezésének.