A nagykárolyi Kovács István meg nem adott büntetője sem tudta megakadályozni a Real-parádét az Anfielden

•  Fotó: Real Madrid/Twitter

Fotó: Real Madrid/Twitter

A címvédő, spanyol Real Madrid kétgólos hátrányból fordítva 5–2-re legyőzte az angol Liverpoolt a labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjében, a párharc első mérkőzésén, kedden este. Az összecsapást az erdélyi Kovács István vezette.

Krónika

MTI

2023. február 22., 00:232023. február 22., 00:23

2023. február 22., 00:402023. február 22., 00:40

A tavalyi döntő „ismétlésén” a két sztárcsapat az első perctől élvezetes meccset vívott, melynek elején a Vörösök futballoztak veszélyesebben. Az uruguayi Darwin Núnez szépségdíjas, sarkazós góllal juttatta vezetéshez az angol együttest, amely aztán Thibaut Courtois hatalmas hibáját kihasználva – Mohamed Szalah csapott le a kapus csúnyán eladott labdájára – megduplázta előnyét.

Negyed óra elteltével viszont fordult a kocka, s immár a királyi gárda dolgozta ki a helyzeteket.

Előbb a tavalyi finálét eldöntőt Vinícius Júnior pontos lövéssel szépített, majd a Liverpool brazil kapusa rúgatott vele gólt, ugyanis Alisson eltalálta az őt megtámadó honfitársát, a labda így vágódott a hálóba.

Benzema épp elfekteti a Liverpool hálóőrét •  Fotó: UEFA/Facebook Galéria

Benzema épp elfekteti a Liverpool hálóőrét

Fotó: UEFA/Facebook

A szünet után is lüktető maradt a játék, de gólokat ekkor már csak a Real szerzett: rögtön az elején egy szöglet után Eder Militao fejelt gólt, majd az aranylabdás Karim Benzema előbb egy szerencsés, megpattanó lövéssel növelte az előnyt, a francia csatár aztán egy gyönyörű kontra végén, egy higgadt csel után is betalált a kapuba.

A tavalyi BL-döntő „visszavágóját” a nagykárolyi Kovács István vezette, mégpedig szinte tökéletesen.

Az egész mérkőzésen mindössze egyszer tévedett, mégpedig 2-3-as állásnál, amikor az 53. percben a spanyolok kapuja előtt Carvajal nyújtott karral meglökte Núnezt, a házigazdák támadóját, aki emiatt a földre került. Az erdélyi játékvezető sípja azonban néma maradt (meglehet, a szabálytalanság takarásban történt, ezért nem vette észre), két perccel később pedig érkezett a negyedik Real-gól, az aranylabdás Benzema révén.

Kovács István  egyébként a most zajló BL-idényben már a negyedik mérkőzést vezette. Mint ismeretes, a katari labdarúgó-világbajnokságon nyolc mérkőzésen tartalék játékvezetőként tevékenykedett, a nemrég rendezett klub-vb-n ugyanakkor elődöntőt vezetett. A világ élvonalába tartozó játékvezető ugyanakkor tavaly áprilisban a Manchester City–Real Madrid Bajnokok Ligája-elődöntő első mérkőzésén (4–3) is vezetőbíró volt.

A nyolcaddöntők visszavágóját március 15-én rendezik.

Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, első mérkőzések
Liverpool (angol)-Real Madrid (spanyol) 2-5 (2-2)
gól: Nunez (4.), Szalah (14.), illetve Vinicius Junior (21., 36.), Militao (47.), Benzema (55., 67.)

Eintracht Frankfurt (német)-SSC Napoli (olasz) 0-2 (0-1)
gól: Osimhen (40.), Di Lorenzo (65.)
piros lap: Kolo Muani (58., Eintracht Frankfurt)

2024. október 04., péntek

„Hogy sikerült olyan vonalat találni...” – Ferencváros-vereség a Tottenham ellen

A Ferencvárost irányító Pascal Jansen többször is felemlegette a csapatától elvett gólt a Tottenham Hotspurrel szemben 2-1-re elveszített labdarúgó Európa-liga találkozót követően. A Ferencváros másodszor is kikapott az El-ben.

2024. október 03., csütörtök

Visszatér a korábbi csapatkapitány a magyar labdarúgó-válogatotthoz

A korábbi csapatkapitány Szalai Ádám pályaedzőként visszatér a magyar labdarúgó-válogatotthoz.

Tenisz: nagyon nem megy a doppingügye után visszatért egykori román világelsőnek

Vereséget szenvedett csütörtökön Simona Halep a 125-ös kategóriájú hongkongi tenisztorna nyolcaddöntőjében.

Sakktörténelmet írna az ötéves szatmárnémeti Balog Ronaldo

Minden idők legfiatalabb sakkvilágbajnoka szeretne lenni az ötéves szatmárnémeti Balog Ronaldo, aki szüleit meglepve alig három évesen hibátlanul felállította a figurákat a táblára, majd egy év múlva könnyedén megnyerte első versenyét.

2024. október 01., kedd

Újonccal, visszatérőkkel és egy nagy hiányzóval vág neki a magyar válogatott az októberi Nemzetek Ligája-mérkőzéseknek

Újoncként Szűcs Kornélt is meghívta Marco Rossi, a magyar labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya az októberi Nemzetek Ligája-mérkőzésekre készülő 24 fős keretébe.

2024. szeptember 30., hétfő

Rossi: nem léphet pályára eleve vert seregként a magyar válogatott

Marco Rossi szövetségi kapitány szerint nem léphet pályára eleve vert seregként a magyar labdarúgó-válogatott, amely jövő pénteken Hollandiát fogadja, két hét múlva pedig Bosznia-Hercegovina vendégeként lép pályára a Nemzetek Ligájában.

2024. szeptember 28., szombat

Közte kilenc: legyőzték a magyar női kézisek a megfiatalított román csapatot

A magyar női kézilabda-válogatott felkészülési mérkőzésen 37–28-ra legyőzte a román csapatot szombaton Tatabányán.

Ne csak úgy mondjuk a szlogent, hogy a futball mindenkié – Bálint Attila vakfocibíró parasportos tapasztalatairól

Bálint Attila a paralimpiák igazán bennfentes ismerője, a székelyudvarhelyi focibíró nemrég tért haza a párizsi paralimpiáról, amely nem az első ötkarikás játéka volt. Tapasztalatairól, a vakfociról, a parasportok romániai helyzetéről faggattuk.

2024. szeptember 26., csütörtök

Emberelőnyben sem tudott pontot szerezni Belgiumban a Ferencváros

A Ferencváros 2-1-es vereség szenvedett a belga Anderlecht otthonában a labdarúgó Európa-liga alapszakaszának szerdai nyitófordulójában.

2024. szeptember 25., szerda

Együtt fújhatják a sípot a Kovács fivérek FIFA-játékvezetőkként

A román Labdarúgó-szövetség (FRF) játékvezetői bizottsága frissítette a nemzetközi szövetség (FIFA) által delegálható romániai futballbírók névsorát, a listára pedig felkerült a nagykárolyi Kovács Szabolcs is.