Kiütötték az argentinokat Bánhidi Bencéék a férfi kézilabdatornán

Bánhidi Bence sokszor megforgatta az argentin védőket

Fotó: MTI/Illyés Tibor

A magyar válogatott 35-25-re győzött hétfőn Argentína ellen a párizsi olimpia férfi kézilabdatornájának második fordulójában.

MTI

2024. július 29., 23:432024. július 29., 23:43

2024. július 30., 00:222024. július 30., 00:22

A magyarok mérkőzése előtt került sor telt ház előtt a norvég-francia összecsapásra, amelyről a hazai szurkolók megint csalódottan távoztak, mivel a címvédő és Európa-bajnok francia együttes továbbra is pont nélkül áll. A dél-párizsi vásárközpont hatos csarnokában kialakított arénában azért így is sokan maradtak, az összecsapás félig telt lelátók előtt kezdődött, de néhány perc múlva már alig maradt üres hely. Az argentinok a magyarokhoz hasonlóan vereséggel kezdtek – a norvégoktól kaptak ki 36-31-re –, így nekik is volt javítani valójuk.

Már az első percben emberhátrányba kerültek a magyarok – Bókának kellett lemennie –, de az első gólt is ők szerezték Ancsin jóvoltából.

Az egyenlítés után Bánhidi hátra dőlve talált a kapuba, nem sokkal később a hetesre kapuba áll Bartucz parádézott. Sok mozgással építették a támadásaikat gyakran sikeresen a dél-amerikaiak, akik közül tizenhárman Európában – Spanyolországban, Franciaországban, Portugáliában és Romániában – kézilabdáznak. Húsz percig fej fej mellett haladt a két csapat, kétgólosnál nagyobb különbség a 23. perc végéig nem alakult ki.

Többnyire a magyarok vezettek, de az argentinoknál is volt az előny a félidő felénél, 10-9-es állásnál. Ezután Bánhidi, Imre, Ligetvári, majd betörésből Bodó volt eredményes és máris 13-10-re vezettek a magyarok. Nem sokkal később Palasics védett ziccert. Egy perccel a vége előtt Bóka fülelt le egy hosszú átadást és elfutásból növelte az előnyt négyre, az utolsó percben pedig Bodó egy szép lövéssel ötre (17-12). A félidő végére összeállt a magyar védekezés, ebben a szakaszban az alacsony termetű argentinok nem nagyon találtak rést a magas falon.

Galéria

A dél-amerikaiak helyenként durván játszottak, több játékost közülük piros lappal ki is állítottak

A szünet után is lendületben maradt a magyar csapat, Ancsin, Bánhidi, majd Imre volt eredményes. Aztán emberelőnyben Lékai a saját térfélről lőtt gólt az üres kapuba, néhány másodperccel később pedig betörésből is betalált, miközben a kapuban Palasics sorra védte a lövéseket. Szűk nyolc perc alatt nyolcgólosra nőtt a magyar előny, erre argentin időkérés következett. A magyar védekezés stabil volt, a dél-amerikaiak nehezen tudtak tiszta lövőhelyzetet kialakítani, a saját kapujuk előtt pedig egyre többet szabálytalankodtak, ketten közülük piros lapot kaptak. A magyarok nyugodtan játszhattak, ebbe még az is belefért, hogy egy támadáson belül két ziccert rontottak.

A dél-amerikaiak egyre jobban elbizonytalanodtak, Lékaiék sokszor könnyű gólokat lőttek. Az utolsó negyedórára a cserejátékosok is több lehetőséget kaptak.

A mérkőzés legeredményesebb játékosa Imre Bence volt hét góllal, a kapuban Palasics 13-szor védett. A túloldalon Pablo Simonet ötször talált a kapuba. Leonel Maciel nyolc, Juan Bar három védéssel járult hozzá csapata teljesítményéhez. A két válogatott ötödik egymás elleni mérkőzésén a negyedik magyar győzelem született, emellett egyszer – a 2019-es világbajnokságon – döntetlennel zárult az összecsapás.

A magyarok szombaton 35-32-re kikaptak Egyiptomtól. A második fordulóban aratott sikerüket követően szerdán Norvégia, pénteken a világbajnok Dánia, vasárnap pedig a házigazda, címvédő és Európa-bajnok Franciaország válogatottja ellen lépnek pályára. A két hatos csoportból az első négy-négy jut a negyeddöntőbe.

Eredmény:
férfi kézilabda, csoportkör, 2. forduló, B csoport:
Magyarország-Argentína 35-25 (17-12)
----------------------------------
Dél-párizsi 6-os Aréna, v.: Schulze, Tönnies (németek)
lövések/gólok: 51/35, illetve 44/25
gólok hétméteresből: 2/2, illetve 1/3
kiállítások: 6, illetve 8 perc
Magyarország:
------------
Palasics - Bóka 2, Szita 3, Bánhidi 3, Sipos 1, Ancsin 4, Lékai 4, cserék: Imre 7, Bartucz, Bodó 4, Ligetvári 1, Fazekas 1, Ilic, Rosta 5
az argentin gólszerzők: Simonet 5, F. Pizarro 4, Fernandez, Moyano, Parker 3-3, Bono, I. Moscariello 2-2, Mourino, Bonanno, I. Pizarro 1-1

2024. július 29., hétfő

Magabiztos játékkal kiharcolta első győzelmét a magyar női vízilabda-válogatott az ötkarikás játékokon

Megszerezte első győzelmét a magyar női vízilabda-válogatott a párizsi olimpián, mivel 12-7-re nyert Kanada ellen a csoportkör második fordulójában, hétfőn.

David Popovici megszerezte az első olimpiai aranyat férfi úszásban Románia számára Párizsban

Elsőként csapott célba Párizsban David Popovici a 200 méteres gyorsúszás hétfő esti döntőjében, ezáltal megszerezte Románia első aranyérmét a párizsi ötkarikás játékokon.

Nem követhető kódolatlanul minden olimpiai közvetítés a külhoniak számára a magyar sportcsatornákon

Ígéretével ellentétben nem teszi maradéktalanul hozzáférhetővé a magyar közszolgálati televízió a Párizsban zajló ötkarikás játékok közvetítéseit a határon túli nézők számára.

Nem sikerült a bravúr a magyar női kardozóknak sem egyéniben

Sem a magyar női kardozók, sem az úszók nem tudtak bravúrt bemutatni a párizsi olimpia hétfői versenynapján.

Gheorghe Hagi nem akar román szövetségi kapitány lenni

Kikosarazta a Román Labdarúgó-szövetséget (FRF) Gheorghe Hagi, a Konstancai Farul edzője, aki közölte: nem vállalja el a román válogatott szövetségi kapitányi tisztségét.

Rossz hír Párizsból: két nappal úszása előtt betegséggel küzd Kapás Boglárka

Betegséggel küzd az úszó Kapás Boglárka, aki szerdán ugrana medencébe a párizsi olimpián.

2024. július 28., vasárnap

Visszavágott Doháért a házigazda franciáknak a magyar férfi vízilabda-válogatott az olimpiai nyitányon, Románia kikapott

Győzelemmel rajtolt a magyar férfi vízilabda-válogatott a párizsi olimpián: Varga Zsolt együttese a csoportkör vasárnapi nyitányán 13-12-re nyert a házigazda francia csapat ellen.

FRISSÍTVE - Russellt kizárták, így Hamilton lett a Belga Nagydíj győztese

George Russell, a Mercedes brit versenyzője nyerte a vasárnapi Forma-1-es Belga Nagydíjat, elsősorban annak köszönhetően, hogy menet közben más stratégiára váltott, mint a mezőny többsége.

A sírból hozta vissza a brazilok elleni meccset, megszerezte első győzelmét az olimpián a magyar női kézilabda-válogatott

Izgalmas, fordulatos mérkőzés után, ötgólos hátrányt ledolgozva 25-24-re legyőzte a brazilokat a magyar női kézilabda-válogatott a párizsi olimpián vasárnap délelőtt játszott mérkőzésen, a csoportkör második fordulójában.

2024. július 27., szombat

Megszületett az első magyar érem a párizsi ötkarikás játékokon

Utolsó mérkőzését ráadástussal megnyerte, ezzel bronzérmet szerzett szombaton a párbajtőröző Muhari Eszter a párizsi olimpián.