Gyűlöletbeszéd vádjával feljelentést tesz a craiovai szurkolók magyarellenes megnyilvánulása miatt az EMNP

A craiovai szurkolók kétszer is magyarellenes jelszavakat skandáltak a Sepsi OSK elleni hétfői meccsen •  Fotó: FCU Craiova

A craiovai szurkolók kétszer is magyarellenes jelszavakat skandáltak a Sepsi OSK elleni hétfői meccsen

Fotó: FCU Craiova

Feljelentést tesz a FCU Craiova és a Sepsi OSK közötti mérkőzésen elhangzott magyarellenes rigmusok miatt az Erdélyi Magyar Néppárt (EMNP). Az alakulat egyúttal a székelyhimnusz-ügyben a hokisokat bíráló, a mostani ügyben viszont hallgató Sorin Grindeanu miniszterelnök-helyettes lemondását követeli.

Rostás Szabolcs

2022. május 17., 15:182022. május 17., 15:18

2022. május 17., 15:292022. május 17., 15:29

Az alakulat kedden lapunkkal közölte, az EMNP nevében Brassai Hunor országos alelnök feljelentést tesz gyűlöletbeszéd vádjával, ismeretlen tettes ellen a szóban forgó mérkőzésen történtek miatt. Mint arról beszámoltunk, a román labdarúgó-bajnokság alsóházának rájátszásában a székelyföldi együttes hétfőn este csapott össze az olténiai együttessel Craiován.

Viorel Cojocaru játékvezetőnek kétszer is félbe kellett szakítania a mérkőzést a craiovai ultrák által skandált magyarellenes rigmusok miatt.

Előbb a Sepsi első gólja után kezdték skandálni a „kifele a magyarokkal az országból” rigmust, majd a mérkőzés utolsó percében a szentgyörgyiek javára ítélt büntető után. A második félbeszakításkor a játékvezető az öltözőbe küldte a csapatokat, míg a közönség abba nem hagyta a magyargyűlölő megnyilvánulásokat. Az öltözőből visszatérő Sepsi OSK értékesítette a büntetőt, így alakult ki az 5-0-s végeredmény.

korábban írtuk

Kétszer is félbeszakadt a Sepsi meccse Craiován a magyarok szidalmazásáért, öt góllal „válaszoltak” Fülöpék
Kétszer is félbeszakadt a Sepsi meccse Craiován a magyarok szidalmazásáért, öt góllal „válaszoltak” Fülöpék

Magyarellenes skandálás miatt kétszer is félbeszakította a Craiovai FCU és a Sepsi OSK bajnoki összecsapását hétfőn este a mérkőzést vezető bíró.

„Nem nézhetjük tétlenül, hogy a magyarellenesség egyre inkább teret nyer Romániában, s nem hagyhatjuk, hogy a katasztrófakormányzás leplezése céljából, a magyar kártyát újra és újra kijátszva, éket verjenek románok és magyarok közé. Épp ezért a rendelkezésünkre álló összes eszközzel fellépünk az uszítók és gyűlöletkeltők ellen” – foglalt állást a témában az EMNP. Az alakulat a téma kapcsán bírálja Sorin Grindeanu közlekedési minisztert, kormányfőhelyettest, aki éles támadást intézett a székely himnuszt éneklő jégkorongozók ellen, most azonban, a Craiován történtek kapcsán sem a szociáldemokrata (PSD politikus, sem pedig a román sajtó nem emelte fel a szavát.

A néppárt úgy véli, ezáltal ismét bebizonyosodott a Romániára jellemző kettős mérce, melynek üzenete: „a magyarokat gyalázni megengedett, a székely himnuszt énekelni bűn”. Az EMNP felszólítja Sorin Grindeanut, hogy ő maga is a lehető leghatározottabban és nyilvánosan határolódjon el a történtektől – elítélve a magyarellenes szurkolók népes táborát –, ha pedig ezt nem áll szándékában megtenni, alkalmatlansága beismeréseként azonnal mondjon le miniszterelnök-helyettesi tisztségéről.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei

2025. augusztus 22., péntek

Konferencia-liga: csúnyán elpáholták a Kolozsvári CFR-t, Dan Petrescu ott is hagyta a csapatot

Nem csupán a svéd Häcken elleni meccset vesztette el a Kolozsvári CFR a labdarúgó Konferencia-liga rájátszásának első körében, hanem az edzőjét is: a megalázó, 7-2-es vereség után Dan Petrescu bejelentette a lemondását.

Konferencia-liga: csúnyán elpáholták a Kolozsvári CFR-t, Dan Petrescu ott is hagyta a csapatot
2025. augusztus 20., szerda

Belekötött a Román Labdarúgó-szövetség az FK Csíkszeredába, amiért a Székelyföldet népszerűsítette egy meccs előtt

Eljárást indít a Román Labdarúgó-szövetség (FRF) az FK Csíkszereda ellen, amiért a klub a Craiovai Universitatea elleni, egyébként 2-1-re elvesztett vasárnapi hazai mérkőzés előtt a Székelyföldet népszerűsítette.

Belekötött a Román Labdarúgó-szövetség az FK Csíkszeredába, amiért a Székelyföldet népszerűsítette egy meccs előtt
2025. augusztus 20., szerda

Bajnokok Ligája-rájátszás: Jól kezdett a Ferencváros, de a szünet után jött a hideg zuhany

Az első félidő után még vezetett a Ferencváros az azeri Qarabag ellen kedd este a Groupama Arénában a labdarúgó Bajnokok Ligája rájátszásának első mérkőzésén, szünet után azonban fordított az ellenfél, és 3-1-re nyert.

Bajnokok Ligája-rájátszás: Jól kezdett a Ferencváros, de a szünet után jött a hideg zuhany
2025. augusztus 16., szombat

Férfi kosárlabda vb-előselejtező: románveréssel jutott tovább a magyar válogatott

A magyar férfi kosárlabda-válogatott 86-66-ra legyőzte Romániát szombaton Szolnokon a világbajnoki előselejtező harmadik fordulójában, ezzel továbbjutott a csoportjából.

Férfi kosárlabda vb-előselejtező: románveréssel jutott tovább a magyar válogatott
2025. augusztus 15., péntek

Jól haladnak a kézdivásárhelyi uszoda építésével (fotókkal)

Terv szerint haladnak Kézdivásárhely modern kori története legnagyobb beruházásával, a fedett uszoda építésével, így jelen állás szerint jövőre elkészülhet a sportlétesítmény.

Jól haladnak a kézdivásárhelyi uszoda építésével (fotókkal)
2025. augusztus 13., szerda

Bejutott a Ferencváros a BL-selejtező rájátszásába

A Ferencváros bejutott a labdarúgó Bajnokok Ligája-selejtező negyedik, utolsó fordulójába, mivel 3-0-ra nyert a bolgár PFC Ludogorec ellen a harmadik kör keddi, hazai visszavágóján.

Bejutott a Ferencváros a BL-selejtező rájátszásába
2025. augusztus 07., csütörtök

Bojkottálták a temesvári focicsapat játékosai és szurkolói az Iliescu halála miatt megtartott gyászszünetet

Bojkottálták a Temesvári Politehnica labdarúgócsapatának játékosai a Ion Iliescu egykori államfő halála miatt elrendelt egyperces gyászszünetet a csapat Mercyfalva elleni szerdai kupamérkőzésén.

Bojkottálták a temesvári focicsapat játékosai és szurkolói az Iliescu halála miatt megtartott gyászszünetet
2025. augusztus 07., csütörtök

Kosárlabda: magyar vereséget hozott a románok elleni nagyváradi világbajnoki előselejtező

A magyar férfi kosárlabda-válogatott remek kezdés után sima vereséget szenvedett szerdán a román csapattól Nagyváradon a világbajnoki előselejtezőben.

Kosárlabda: magyar vereséget hozott a románok elleni nagyváradi világbajnoki előselejtező
2025. augusztus 04., hétfő

Pászka Lóránd a Fradiból „hazatért” Csíkszeredába

Pászka Lóránd hétfőn távozott a magyar bajnoki címvédő Ferencváros labdarúgócsapatától és a román élvonal újoncához, az FK Csíkszeredához igazolt.

Pászka Lóránd a Fradiból „hazatért” Csíkszeredába
2025. augusztus 03., vasárnap

Norris nyerte a 40. futamot a Hungaroringen

A világbajnoki pontversenyben második Lando Norris, a McLaren brit versenyzője nyerte a 40. Forma-1-es Magyar Nagydíjat vasárnap Mogyoródon.

Norris nyerte a 40. futamot a Hungaroringen
Norris nyerte a 40. futamot a Hungaroringen
2025. augusztus 03., vasárnap

Norris nyerte a 40. futamot a Hungaroringen