Gyergyószéki összefogást céloz meg a Progym új csapatvezetője

•  Fotó: Gergely Imre

Fotó: Gergely Imre

A teljes Gyergyószék csapatává tenné a Gyergyószentmiklósi Progymot Sándor-Székely Ottó. Az elmúlt szezon végén a klub éléről leköszönt Köllő Zsolt menedzseri feladatait magára vállaló új csapatvezető egyik fő mozgatórugója volt annak, hogy közösségi összefogás révén korábban felújították a városi jégpálya világításrendszerét, de egy éve már a klub vezetőségébe is beválasztotta a Progym közgyűlése. Most irányítása alatt kezdték a csapatépítést a következő idényre. Az első számú cél, hogy ősztől is olyan csapat korcsolyázzon ki piros-fehér mezben, amely játékával, sikereivel ismét megtölti a gyergyószentmiklósi jégpálya lelátóját – mesélt terveiről az új menedzser.

Gergely Imre

2015. június 10., 12:042015. június 10., 12:04


– Voltaképp minden szezont ugyanazzal a célkitűzéssel kezd a Progym aktuális vezetése: telt házas meccseket eredményező szereplést várnak el a csapattól.

– Igen, de most jobb a helyzet, mint egy vagy két évvel korábban. A két egymás utáni bronzérem felhívta a figyelmet a gyergyószentmiklósi jégkorongcsapatra, más a megítélése a Progymnak, mint volt. Ma már nem egy lenézett csapatról van szó. Ebben nagy szerepe van annak, hogy a klubvezetés részéről minden itt játszó jégkorongozó korrekt hozzáállást tapasztalt.

A csarnok hangulata, a szurkolótábor pedig egyenesen olyan csapattá tett minket, amelyet sok játékos irigyel, és maguk is szeretnék megtapasztalni, hogy milyen érzés piros-fehérben hokizni. Így már nem olyan nehéz ütőképes játékosokat szerződtetni, akár külföldről, akár itthonról. Maguk jelentkeznek, pedig ez korábban nem volt jellemző.

– Hol tart most a csapatépítés?

– Nos bejelenthetem az első igazán fontos szerződések meghosszabbítását: a „csapat esze”, a nagy tapasztalattal és tekintéllyel rendelkező Vaclav Novak további két évig Gyergyószentmiklóson marad. Ugyancsak megegyeztünk a gólkirály Vitalij Kiricsenkóval is, aki a Progym játékosa lesz a 2015–2016-os szezonban is. A hazai játékosokkal éppen most kezdtük el a tárgyalásokat.

Az első közülük, Basilidesz Tibor már aláírta új szerződését. A héten, valamint június folyamán folytatjuk a szerződéskötéseket. Novakról fontos elmondani még, hogy a felnőtt csapat felkészítésében is komoly szerepe lesz tapasztalatának, mentalitásának köszönhetően. Az edző egyébként a következő szezonban is Farkas Csaba lesz. A keret összeállítása júniusban nagyrészt elkészül, a szünet után júliusban kezdődnek a száraz edzések, és augusztusban jégre lépünk a felújított pályán.

– További új nevek?

– Amint már említettem, egyeztetünk légiósokkal. Többen kérdezik például, hogy Mikeska marad-e jövőre. Erre a válasz, hogy ajánlatunkat megtettük, de persze minden attól függ, hogy milyen lehetőségei lesznek a szlovák extraligában. Mindenesetre, célunk, hogy egy erős, gólérzékeny hátvédet szerződtessünk, aki legalább olyan jó lesz, mint Mikeska. Van kiszemeltünk például Oroszországból vagy Ukrajnából is.

Amíg azonban nem születik egyezség, nem mondanék neveket. Ennél fontosabb talán, hogy nagy esély van arra, hogy tehetséges gyergyószentmiklósi játékosok jöjjenek haza más kluboktól, de más hazai játékosok is jelezték, szívesen jönnének Gyergyóba játszani: nem titkolták, hogy az itteni meccsek hangulatát, a szurkolótábor egyedülálló biztatását szeretnék átélni.

– Más változások a csapatban?

– Elsősorban mentalitás-, hozzáállás-változást szeretnék. Azt akarom elérni, hogy a játékosok higgyenek magukban, higgyék el, hogy olyan csapat tagjai, amely képes győzni, és minden meccsen győzni mennek ki a jégre. Ez tud kihozni minden meccsre kétezer embert a csarnokba. Ugyanakkor a másik oldalon nekem és a klubvezetésnek az a feladata, hogy megteremtsük ennek az anyagi hátterét, javítanunk kell a játékosok életkörülményein.

– Ezzel el is értünk az anyagiakhoz. Hogy áll most a Progym ezen a téren?

– A helyzet nem rózsás, de sosem volt az ilyenkor, nyár elején. Azon dolgozunk, hogy meglegyen a szükséges pénz a következő szezon végigjátszásához. Folynak a tárgyalások korábbi támogatóinkkal az együttműködések folytatásáról és új szponzorok belépése is az előkészítés folyamatában van. Hamarosan ezek is véglegessé válnak. De természetesen bízunk abban, hogy Gyergyószentmiklós önkormányzata és a Hargita Megyei Tanács továbbra is fontosnak tartja a gyergyói hoki sorsát. Mindemellett azonban nagyon fontos célkitűzésünk egy, Gyergyói-medence szintű hokiösszefogás létrehozása.

– Hogyan képzelik ezt a hokiösszefogást?

– Mindennek az alapja, hogy a Progym a Gyergyói-medence legfőbb, vagy mondhatjuk azt is, hogy egyedüli hírnévhordozója a népszerű csapatsportágak terén. A Progym így nemcsak Gyergyószentmiklóst szimbolizálja, képviseli, hanem az egész térséget. Azt szeretném elérni, hogy ezt mindenki elismerje, a Progymot minden gyergyószéki magáénak tudja, és persze mindez a pénzügyi támogatások terén is megnyilvánuljon.

Követendő a remetei példa, ahol számos, hokit szerető személy felvállalta, hogy egy Progym-légiós költségeit fedezi. Hasonló megmozdulások vannak kialakulóban Alfaluban, de Csomafalváról is van hasonló ígéret, szeretnénk, ha ez Újfaluban és Szárhegyen is működne, átfogva azokat a közösségeket, ahol nagy hagyománya, népszerűsége van a jégkorongnak. A lényeg: a Progym nem néhány személyé, aki a vezetőséget alkotja, hanem minden gyergyószéki emberé. A világításrendszer felújításával már egyszer sikerült bizonyítani: nagyon sokaknak fontos a jégkorong és tenni is hajlandóak érte.

– Visszatérő téma az utánpótlás és a felnőttcsapat viszonya. Menedzserként és egyúttal édesapaként, hogyan látja a helyzetet?

– Igen, ennek a kérdésnek a rendezése is különösen fontos. Az utánpótlás és a Progym nem létezhet egymás nélkül, együttműködve lehet csak megfelelően haladni. A sportiskola edzői körét erősíteni kell, hiszen az edzők többsége Progym-játékos is. Ezért is lényeges Vaclav Novak szerepe. Amellett, hogy játékosként küzd majd a gyergyói színekért, felvállalta az U16–18-as korosztály edzői feladatait.

Emellett azt is mondhatjuk, megalakult a Vaclav Novak-hokiiskola. Novak maga kérte már a tárgyalások során, hogy edzői feladatokat is kapjon a gyermekeknél. Reggeltől estig szeretne a pályán dolgozni, segíteni a gyergyói jégkorongot. Ez az elképzelés természetesen találkozott a miénkkel, egy ilyen tekintélyű és tapasztalt edző rengeteget segíthet a gyermekeken.

Bízunk benne, hogy az ő neve hallatán sok kisgyermek húz korcsolyát, és kiszélesedik a sportágunk bázisa, megtelik a jég hokispalántákkal. Ugyanakkor azt is várjuk, hogy az U16–18-asok Novak irányítása alatt új lendülettel járnak majd edzésekre, s egyre képzettebb játékosok juthatnak fel a Progym felnőttcsapatába.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei

2025. május 19., hétfő

Elköszönt a nemzeti csapattól Gulácsi Péter, a magyar válogatott kapusa

Hétfő délben bejelentette visszavonulását a magyar labdarúgó-válogatottból Gulácsi Péter, a nemzeti csapat elsőszámú kapusa. A 35 éves hálóőr a legutóbbi a közösségi oldalára feltöltött videóban jelentette be döntését.

Elköszönt a nemzeti csapattól Gulácsi Péter, a magyar válogatott kapusa
2025. május 19., hétfő

Diószegi László a Sepsi OSK kiesése után: a csapat nem volt méltó a szurkolótáborához

Vasárnapi vereségével a Sepsi OSK búcsúzott a román labdarúgó-bajnokság élvonalától, nyolc évvel azután, hogy – a nulláról építkezve – feljutott a legjobbak közé, s ez idő alatt két-két Román Kupa-, illetve Szuperkupa-győzelmet aratott.

Diószegi László a Sepsi OSK kiesése után: a csapat nem volt méltó a szurkolótáborához
2025. május 17., szombat

Dúsgazdag sportolók: Ronaldo tovább hizlalta bevételeit, nincs nő a top 50-ben

Cristiano Ronaldo portugál futballsztár harmadik egymást követő évben, és pályafutása során ötödik alkalommal vezeti a világ legjobban fizetett sportolóinak Forbes-listáját. A top 50-ben nincs nő.

Dúsgazdag sportolók: Ronaldo tovább hizlalta bevételeit, nincs nő a top 50-ben
2025. május 12., hétfő

Kovács István vezeti az idei BL-döntőt

A nagykárolyi Kovács Istvánra bízták az idei Bajnokok Ligája döntőjének vezetését – jelentette be hivatalos felületein a Román Labdarúgó-szövetség. Kovácsnak négy éven belül ez lesz a harmadik európai kupadöntője.

Kovács István vezeti az idei BL-döntőt
Kovács István vezeti az idei BL-döntőt
2025. május 12., hétfő

Kovács István vezeti az idei BL-döntőt

2025. május 11., vasárnap

Vízilabda: döntőbe jutott a Nagyváradi VSK a román bajnokságban

Másodszor is legyőzte a Nagyváradi VSK a bukaresti Dinamo együttesét a román vízilabda-bajnokság elődöntőjében, ezzel bejutott a Szuperliga fináléjába. A bajnoki döntőben a címvédő Steaua ellen küzdenek meg Vancsik Leventéék a vízilabda-trófeáért.

Vízilabda: döntőbe jutott a Nagyváradi VSK a román bajnokságban
2025. május 09., péntek

Eldőlt, meddig ülhet még Marco Rossi a magyar válogatott kispadján

A Magyar Labdarúgó Szövetség 2030 júniusáig meghosszabbította Marco Rossi szövetségi kapitány szerződését.

Eldőlt, meddig ülhet még Marco Rossi a magyar válogatott kispadján
2025. május 08., csütörtök

Bajnokok Ligája: az Inter és a PSG csap össze a döntőben

A Paris Saint-Germain hazai pályán 2-1-re legyőzte az Arsenalt a labdarúgó Bajnokok Ligája elődöntős párharcának szerdai visszavágóján, így május 31-én a kedden fináléba jutott Internazionaléval csap majd össze a trófeáért a müncheni Allianz Arénában.

Bajnokok Ligája: az Inter és a PSG csap össze a döntőben
2025. május 04., vasárnap

Közel kétszáz focidrukkert vettek őrizetbe Horvátországban szurkolói összecsapások nyomán

A Hajduk Split és a Dinamo Zagreb labdarúgócsapatának szurkolói összecsaptak Splitben, a két együttes mérkőzése után pedig rátámadtak a rendőrökre. A hatóságok 198 focidrukkert vettek őrizetbe – közölte vasárnap a Split-Dalmát megyei rendőrség.

Közel kétszáz focidrukkert vettek őrizetbe Horvátországban szurkolói összecsapások nyomán
2025. május 02., péntek

Divízió I/A jégkorong-vb – Kiesett a székelyekkel felálló romániai válogatott

A 15 székely jégkorongossal felálló Románia válogatottja búcsúzott a divízió I/A-osztálytól, ahova pénteken a litvánok kerültek fel.

Divízió I/A jégkorong-vb – Kiesett a székelyekkel felálló romániai válogatott
2025. április 30., szerda

„Elegünk van!” Szigorú szabályok a CFR–U derbi előtt

Panaszáradattal „megalapozott” különleges jegyértékesítési szabályokat közölt a Kolozsvári CFR labdarúgócsapata a városi rivális U elleni szombati bajnoki derbi előtt.

„Elegünk van!” Szigorú szabályok a CFR–U derbi előtt