Gyalázták a magyarokat Hagi csapatának szurkolói a Sepsi OSK elleni meccsen

Safrankóékat nem zavarta meg a közjáték, a szlovák légiós mesterhármast ért el a tengerparti találkozón

Fotó: Pinti Attila

Magyarellenes rigmusoktól volt hangos a konstancai futballaréna a házigazda Farul és a sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK péntek esti, a román labdarúgó-bajnokság felsőházi rájátszásának 8. fordulójában játszott összecsapásán.

Krónika

2024. május 04., 00:182024. május 04., 00:18

2024. május 04., 01:042024. május 04., 01:04

Gheorghe Haginak a Superliga tabellájának 4. helyén tanyázó csapata borzalmasan kezdte a találkozót, vagy ha megfordítjuk, a háromszéki együttes kilőtt a rajtnál. A Sepsi OSK Safranko révén a 2., a 23. és a 33. percben is betalált, ekkor nagyjából eldőlt a mérkőzés.

Érezték ezt a dobrudzsai együttes szurkolói is, akik nagyon ingerülten reagáltak csapatuk gyatra teljesítményére.

Ráadásul dühüket magyarellenes megnyilvánulások formájában töltötték ki. Az első félidő 35. percében nyomdafestéket nem tűrő, durván magyarellenes rigmusokra zendítettek rá, amelyek során bozgornak (hazátlan) nevezték a magyarokat. „Ale, ale, ale, szop...unk meg, bozgor” – skandálták a Gheorghe Hagi irányította tengerparti gárda drukkerei.

Mindez meghaladta a játékvezető ingerküszöbét is, Adrian Viorel Cojocaru a 42. percben félbeszakította a mérkőzést. A találkozó 3 perc elteltével folytatódott, eközben a gyalázkodó konstancai szurkolókat a Farul több játékosa próbálta jobb belátásra bírni, meggyőzni arról, hogy ne folytassák a magyarellenes kirohanást. Miután a soviniszta rigmusok abbamaradtak, a találkozó folytatódott.

A Sepsi OSK a második félidő 69. percében bevitte a kegyelemdöfést a Farulnak Matei révén, a házigazdáknak a hosszabbításban csak a becsületgólra futotta. Győzelmének köszönhetően a székelyföldi gárda elhagyta a felsőház utolsó helyét, jelenleg két ponttal előzi meg a Bukaresti Rapidot, amellyel jövő pénteken hazai pályán találkozik.

Nem ez az első alkalom egyébként, amikor a Sepsi OSK mérkőzésén durván szidják a magyarokat a román szurkolók.

A háromszéki gárda és az FCU 1948 Craiova 2023. január 29-én játszott élvonalbeli mérkőzését ugyancsak azért szakította meg a játékvezető, mert a vendégcsapat, az olténiai együttes szurkolói magyarellenes rigmusokat skandáltak. Mivel ezek nem csitultak, Andrei Chivulete sípmester a 26. percben lefújta a találkozót. Annak az incidensnek az ügyében a Román Labdarúgó Szövetség (FRF) fegyelmi bizottsága elsőfokú döntésében 3–0-s végeredménnyel a székelyföldi csapat javára ítélte a találkozó három pontját, és mindkét klubra pénzbírságot szabott ki. A FRF fellebbviteli bizottsága azonban úgy döntött, hogy újra kell játszani az összecsapást, ami meg is történt, a Sepsi OSK pedig 4-0 arányban felülmúlta a craiovai együttest.

Labdarúgó Szuperliga, felsőházi rájátszás, 8. forduló:

Konstancai Farul–Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 1–4 (0–3).
Gólszerzők: Popescu (90+3.), illetve Safranko (2., 23., 33.), Matei (69.).
Farul: Buzbuchi – Popescu, Larie (Sîrbu, 37.), Boli, Kiki (Benchaib, 50.) – Vînă, Nedelcu (Queiros, 50.), Grameni – Grigorjan (Dănuleasă, 78.), Munteanu, Rivaldinho (Ganea, 50.). Vezetőedző: Gheorghe Hagi.
Sepsi OSK: Niczuly – Ciobotariu, Ninaj, Dumitrescu – Rența (Batzula, 71.), Kallaku, Alimi (Debeljuh, 77.), Varga K. (Varga R., 78.) – Matei (Aganovic, 71.), Ștefănescu (Kocsis, 90.), Safranko. Vezetőedző: Bernd Storck.

2024. július 05., péntek

A Ronaldóékat büntetőkkel legyőző franciák lesznek a házigazda németeket kiejtő spanyolok elődöntős ellenfelei

A spanyol labdarúgó-válogatott hosszabbítás után, a 119. percben fejelt góllal 2-1-re legyőzte a házigazda német csapatot az Európa-bajnokság első, pénteki negyeddöntőjében.

Kétmeccses eltiltást kapott a gólöröme közben mutatott kézjel miatt a törökök legjobbja

Két mérkőzésre eltiltották Merih Demiralt, az Európa-bajnoki negyeddöntős török labdarúgó-válogatott középhátvédjét „szélsőjobboldali jelkép” megjelenítése miatt. Jude Bellingham angol labdarúgót obszcén gesztus miatt szankcionálták.

Máris román trikolórt húznának a francia csapatától búcsúzó Bölöni Lászlóra

Ismét hírbe hozta a bukaresti sajtó Bölöni Lászlót a román labdarúgó-válogatottal. Az erdélyi szakember hivatalosan is szakított francia klubcsapatával, miközben az Eb nyolcaddöntőjében búcsúzó trikolórok szövetségi kapitányának sorsa bizonytalan.

Nem küldték haza, de az Eb negyeddöntőjében sem kapott meccset Kovács István

A Németországban zajló labdarúgó-Európa-bajnokság nyolcaddöntője után a negyeddöntőben sem kapott mérkőzést Kovács István nagykárolyi játékvezető. A román sportsajtó szerint viszont reményre adhat okot, hogy nem küldték haza.

2024. július 04., csütörtök

A Székelyföld Labdarúgó Akadémia is részesülhet román állami támogatásban

Költségvetési támogatást ígért a román miniszterelnök az utánpótlást nevelő állami és magán labdarúgó-akadémiáknak, a finanszírozást lehetővé tevő memorandumot csütörtöki ülésén fogadta el a kormány.

Szép összeget „kerestek” a négy meccset játszó román válogatott tagjai a németországi Eb-n

Az AS spanyol sportlap adatai szerint a Román Labdarúgó-szövetség (FRF) 12,25 millió eurót kap az UEFA-tól a román válogatott szerepléséért a németországi Euróba-bajnokságon.

Hatodik paralimpiájára készül Novák Eduárd: „mindent bele fogok adni, hogy tisztességes eredményt érjek el” (Videó)

Már a hatodik paralimpiai játékokon indulhat Novák Eduárd csíkszeredai kerékpáros, korábbi sportminiszter – a hírt a 47 éves sportoló szerda este osztotta meg követőivel Facebook-oldalán egy videós posztban.

2024. július 03., szerda

Egy labdarúgó a legértékesebb magyar sportoló a Forbes szerint

A Forbes magazin három év szünet után, a párizsi olimpia előtt elkészítette felmérését Magyarország legértékesebb sportolóiról, akik között Szoboszlai Dominik áll az első helyen.

Nehéz megpróbáltatások árán is aranyérmekkel tért haza a szenior úszó-Eb-ről a kolozsvári Maier-Orosz Judit

Hosszú sikersorozatát folytatva ismét aranyérmekkel tért haza rangos megmérettetésről a szenior úszó világ- és Európa-bajnok Maier-Orosz Judit. A kolozsvári bajnok a verseny alatti megpróbáltatásokról és nyári terveiről is beszélt a Krónikának.

Vége a találgatásnak: eldőlt, hogy marad-e Marco Rossi a magyar válogatott élén

Marco Rossi marad a magyar labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya.