Európa-liga-győztes csapathoz szerződött a tehetséges magyar futballista

•  Fotó: Eintracht.de

Fotó: Eintracht.de

Lisztes Krisztián jövő nyártól a német élvonalbeli Eintracht Frankfurt labdarúgócsapatánál folytatja pályafutását.

Hírösszefoglaló

2023. szeptember 05., 22:052023. szeptember 05., 22:05

2023. szeptember 06., 00:242023. szeptember 06., 00:24

Jelenlegi klubja, a Ferencváros kedden közölte, hogy a 18 éves támadó – az egykori magyar válogatott Lisztes Krisztián fia – 2024 nyarán csatlakozik a tavaly Európa-liga-győztes együtteshez, addig az új szerb vezetőedző, Dejan Stankovic és a budapesti csapat rendelkezésére áll. A Bundesligában jelenleg tizedik Frankfurt egyszeres német bajnok, ötszörös Német Kupa-győztes, valamint kétszeres UEFA-kupa-/Európa-liga-első.

Timmo Hardung sportigazgató a frankfurtiak honlapján elmondta, hogy a tinédzser szerződése 2029-ig szól.

„Örülünk, hogy csapatunknál üdvözölhetjük őt jövő nyáron, mert intenzitást, dinamikát és gólveszélyt hozhat az Eintrachtba” – tette hozzá.

Ifjabb Lisztes Krisztián 2017-ben került az FTC utánpótlásába, majd 2021 júliusában, 16 évesen kapta meg a profi szerződést. Az NB I-ben 2022 májusában, a Gyirmót ellen mutatkozott be, majd a következő szezon elején a Shamrock Rovers elleni idegenbeli Európa-liga-meccsen debütált a nemzetközi porondon. A nagy áttörést pedig a Fehérvár elleni hazai bajnoki hozta meg számára idén áprilisban, amikor csereként beállva duplázott, 2-2-re mentve a meccset.

Időközben debütált Gera Zoltán irányítása alatt a magyar U21-es válogatottban is, Szlovákia ellen rögtön győztes góllal. A szezon végén az MLSZ Rangadó-gáláján megkapta az Év felfedezettje díjat. A jelenlegi bajnoki idényben eddig két gólt szerzett. A Nemzeti Sport napilap online változata, az Nso.hu szerint ha valóban 10 millió euró fölé kúszik ifjabb Lisztes ára, azzal biztosan ő lesz az NB I-ből eligazolt, legdrágább magyar labdarúgó. Az eddigi csúcstartó a Vancza Zalán, Németh Krisztián páros, akikért egyaránt 3 millió eurót kapott az MTK. Annyi különbséggel, hogy utóbbiért 15 évvel korábban fizetett ennyit a Liverpool, míg Vancsáért tavaly tett le ennyit az asztalra a belga Lommel.

Ifj. Lisztes édesapja, a 49-szeres válogatott Lisztes Krisztián három időszakban (1993-1996, 2008, 2011-2012) szerepelt a Ferencvárosban, amellyel kétszeres bajnok és kupagyőztes volt, és tagja volt 1995-ös BL-csapatnak. Ő is légióskodott Németországban, megfordult a VfB Stuttgartnál, a Werder Bremennél, a Borussia Mönchengladbachnál és a Hansa Rostocknál is.

Lisztes igazolása újabb jelentős momentum a magyar labdarúgásban nem sokkal azután, hogy Szoboszlai Dominik, a nemzeti tizenegy csapatkapitánya a Liverpool csapatához, Kerkez Milos szintén az angol labdarúgó-bajnokságban szereplő Bournemouth-hoz szerződött, a válogatott másik oszlopos tagja, Szalai Attila pedig a Hoffenheim labdarúgócsapatában folytatja pályafutását.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei

2025. április 18., péntek

Ismerte Feri bárót, és ott volt az Aradi UTA alapításánál

Pénteken ünnepli alapításának 80. évfordulóját Arad labdarúgócsapata, az UTA, és idén lesz 115 éve, hogy megszületett a klub egykori tulajdonosa, báró Neuman Ferenc. Piros Dénes nyugalmazott kémiatanár személyesen ismerte Feri bárót.

Ismerte Feri bárót, és ott volt az Aradi UTA alapításánál
2025. április 17., csütörtök

Szuperkupa-győzelem és román bajnoki cím után Erste Liga-győztes lett a Gyergyói HK

A Gyergyói HK nyerte a jégkorong Erste Ligát, miután a döntő hatodik mérkőzésén idegenben 3–1-re legyőzte az Csíkszeredai Sportklubot, ezzel összesítésben 4–2-vel zárta le a párharcot.

Szuperkupa-győzelem és román bajnoki cím után Erste Liga-győztes lett a Gyergyói HK
2025. április 17., csütörtök

Új stadionban rakhat fészket a hunyadiak hollója

Két nagyszabású, több mint 1,168 milliárd lej értékű beruházással gyorsítja fel a román kormány a sportinfrastruktúra korszerűsítését.

Új stadionban rakhat fészket a hunyadiak hollója
Új stadionban rakhat fészket a hunyadiak hollója
2025. április 17., csütörtök

Új stadionban rakhat fészket a hunyadiak hollója

2025. április 17., csütörtök

Labdarúgó Bajnokok Ligája: kialakult az elődöntő mezőnye

Kialakult az elődöntő mezőnye, miután szerdán az Internazionale és az Arsenal jutott négy közé a labdarúgó Bajnokok Ligája negyeddöntős párharcából.

Labdarúgó Bajnokok Ligája: kialakult az elődöntő mezőnye
2025. április 17., csütörtök

UTA-jubileum: alapításának 80. évfordulójára készül a magyar és román labdarúgás meghatározó csapata

Április 18-án, pénteken ünnepli megalapításának 80. évfordulóját Arad első számú labdarúgócsapata. Az UTA a Sepsi OSK-val játszik bajnoki mérkőzést az évfordulón, de azt megelőzően egész héten különböző programokra várják a szurkolókat.

UTA-jubileum: alapításának 80. évfordulójára készül a magyar és román labdarúgás meghatározó csapata
2025. április 16., szerda

Közelebb került a Gyergyói HK, hogy megnyerje a jégkorong Erste Liga idei kiírását

A Gyergyói HK házigazdaként 3-2-re nyert a Csíkszeredai Sportklub ellen a jégkorong Erste Liga döntőjének keddi, ötödik mérkőzésén.

Közelebb került a Gyergyói HK, hogy megnyerje a jégkorong Erste Liga idei kiírását
2025. április 13., vasárnap

Férfi vízilabda vk: Magyarország fiatal válogatottja megszerezte a bronzérmet

Magyarország férfi vízilabda-válogatottja 18-15-re legyőzte a világbajnok horvát csapatot a világkupa podgoricai szuperdöntőjének vasárnap esti kisdöntőjében, és megszerezte a torna bronzérmét.

Férfi vízilabda vk: Magyarország fiatal válogatottja megszerezte a bronzérmet
2025. április 12., szombat

Magyar arany- és bronzérem a birkózó Európa-bajnokságon

A kötöttfogásúak 87 kilogrammos súlycsoportjában világbajnoki címvédő Losonczi Dávid szombaton hatalmas csatában legyőzte az olimpiai címvédő bolgár ellenfelét, ezzel aranyérmet nyert a somorjai birkózó Európa-bajnokságon. Vitek Dárius bronzérmet nyert.

Magyar arany- és bronzérem a birkózó Európa-bajnokságon
2025. április 09., szerda

Magyarverés: U-szurkolók nélkül játszaná hazai meccseit a Kolozsvári CFR

Aggasztja a Kolozsvári CFR labdarúgóklub vezetőségét és szurkolótáborát a városi rivális Universitatea, valamint bukaresti csapatok drukkereinek agresszív viselkedése.

Magyarverés: U-szurkolók nélkül játszaná hazai meccseit a Kolozsvári CFR
2025. április 07., hétfő

Székely párharc a jégkorong Erste Liga döntőjében: kedden csapnak össze először a csapatok

A két székely csapat méri össze erejét a jégkorong Erste Liga döntőjében: a Gyergyói HK másodszor, míg a Csíkszeredai Sportklub ötödször győzedelmeskedhet.

Székely párharc a jégkorong Erste Liga döntőjében: kedden csapnak össze először a csapatok