Fotó: Rompres
Mint arról beszámoltunk, a fiatalembert – aki DJ-ként dolgozott egy szórakozóhelyen az olasz fővárosban, és ismerősei beszámolói szerint nem tartozott az erőszakos drukkerek közé – egy autópálya-rendőr lőtte le, amikor útban csapata mérkőzésére megálltak egy pihenőnél Arezzo közelében, ahol a rivális Juventus hívei is felbukkantak, és a két együttes drukkerei összecsaptak.
A lelőtt szurkoló családja nem maradt egyedül tehetetlen dühével: az incidens hírére valósággal elszabadult a pokol Olaszországban, a szurkolók szinte mindegyik stadionban rátámadtak a kivezényelt rendfenntartókra. Az indulatok este tetőztek, ekkor – az egymást egyébként halálosan gyűlölő Lazio- és AS Roma-szurkolók „egységfrontjából” álló – több száz fős tömeg megrohamozta a római Olimpiai Stadiont, valamint a szomszédjában lévő Olasz Olimpiai Bizottság székházát. A tömeg betörte az épület ablakait, a bent tartózkodók pedig elbarikádozták magukat. Korábban az ultrák megtámadtak egy rendőrőrsöt is, autókat és autóbuszokat törtek össze. Az összecsapásoknak negyven sérültje van, a károk pedig felbecsülhetetlenek.
Azt egyébként még mindig nem sikerült tisztázni, hogy valójában mi is történt vasárnap a Milánót Rómával összekötő A1-es autópálya pihenőjében. Luigi Spaccatorella, a végzetes lövést leadó rendőr saját bevallása szerint egy, a levegőbe leadott figyelmeztető lövéssel próbálta szétválasztani a verekedő ultrákat, majd amikor leeresztette a fegyverét, az véletlenül elsült, a lövedék pedig nyakon találta az autóban ülő Sandrit. Az áldozat családja azonban másképp látja a történteket, Sandriék jogtanácsosa szerint szándékos emberölésről van szó. Az ügyészség ugyanakkor bejelentette, hogy gondatlanságból elkövetett emberölés miatt indít eljárást, a rendőrt őrizetbe vették. Fausto Bertinotti, a római képviselőház elnöke szerint a helyzet hasonlatos a két héttel ezelőtti gyilkosság nyomán kialakult állapotokhoz, amikor egy román állampolgár megölt egy olasz nőt, ennek nyomán pedig minden románt bűnözőnek kiáltottak ki. „Ugyanez történt most is: minden rendőrt gyilkosnak tartanak, mintha mindannyian közreműködtek volna Sandri meggyilkolásában” – mutatott rá a házelnök. Az olasz belügyi tárca közben úgy döntött, meghatározatlan időpontig vendégszurkolók nem utazhatnak meccsekre. Giovanna Melandri sportminiszter azt kérte, hogy néhány hétig szüneteljen a bajnokság.
B. L.
Az elmúlt másfél évtized olasz futballtragédiái
1994. január 30.: a Messina szurkolói egy vonaton addig üldözték a Ragusa egyik drukkerét, míg az leugrott a száguldó szerelvényről és szörnyethalt. 1995. január 29.: a Genoa–AC Milan mérkőzés előtt a hazai fanatikusok halálra késeltek egy milánói rajongót. 1998. február 1.: a Treviso–Cagliari mérkőzés után egy Treviso-drukker a szurkolók között kirobbant verekedés során az ijedtségtől szívinfarktust kapott és meghalt. 1999. május 24.: a Salerno–Piacenza bajnoki után a hazafelé utazó vendégdrukkerek egy alagútban megállították és felgyújtották az őket szállító vonatot, négyen bennégtek a tűzben. 2001. június 17.: a Messina–Catania mérkőzés után egy cataniai drukkert eltaláltak egy Molotov-koktéllal, és azonnal meghalt. 2003. szeptember 20.: az Avellino– Napoli találkozó alatt a vendégszektorban az egyik nápolyi szurkoló felmászott a kerítés tetejére, ahonnan lezuhant és meghalt. 2007. január 27.: a Serie C-s Sammartinese menedzsere halálos fejsérülést szenvedett, amikor a pályán megpróbálta szétválasztani saját csapatának és a rivális Canallésének egymással verekedő játékosait. 2007. február 2.: a Catania–Palermo találkozó előtti verekedések során agyonvertek egy rendőrt. 2007. november 11.: egy rendőr lelőtte a Lazio szurkolóját, a 28 éves Gabriele Sandrit az egyik autópálya-pihenőben.
MTI
A női csapathoz hasonlóan a magyar férfi vízilabda-válogatott is ezüstérmes lett a szingapúri világbajnokságon, miután a torna csütörtöki döntőjében 15-13 arányban vereséget szenvedett a spanyol együttestől.
A magyar női vízilabda-válogatott kikapott a görög csapattól a szingapúri vizes világbajnokság szerdai döntőjében, így be kell érnie az ezüstéremmel.
Eppel Márton a Nyíregyháza labdarúgócsapatától a Szuperligában szereplő FK Csíkszeredához igazolt.
Szoros mérkőzésen harcolta ki a döntőbe jutást a magyar férfi vízilabda-válogatott. Hétfőn a magyar női vízilabda-válogatott is bejutott a szingapúri vizes vb fináléjába, így a magyarok mindkét nemzeti csapata felérhet a csúcsra.
A magyar női vízilabda-válogatott lehengerlő játékkal 15-9-re legyőzte az olimpiai bajnok spanyol csapatot a szingapúri világbajnokság hétfői elődöntőjében.
Udvardy Panna és Veronika Erjavec párosa nyerte meg a 275 ezer dollár összdíjazású salakpályás női tenisztornát Jászvásáron, ezzel a magyar játékos első páros trófeáját szerezte meg a WTA Touron.
A magyar férfi vízilabda-válogatott 18-12-re legyőzte a címvédő horvát csapatot a szingapúri világbajnokság vasárnapi negyeddöntőjében.
A magyar női vízilabda-válogatott 12-9-re legyőzte az olasz csapatot a szingapúri világbajnokság szombati negyeddöntőjében.
15-11 arányban legyőzte Romániát a magyar férfi vízilabda-válogatott a szingapúri vizes világbajnokságon pénteken megrendezett keresztbejátszáson, így a negyeddöntőben, a legjobb nyolc között szerepelhet.
A kupagyőztes Paksi FC 3-0-ra kikapott a Kolozsvári CFR vendégeként a labdarúgó Európa-liga selejtező első fordulójának csütörtöki visszavágóján, így 3-0-s összesítéssel búcsúzott a sorozattól és a Konferencia-ligában folytatja szereplését.