„Igazságot szolgáltattak”: átvette kiperelt olimpiai bronzérmét a román tornászlány

Az érmet Octavian Morariu, a Nemzetközi Olimpiai Bizottság Romániát képviselő tagja adta át Ana Maria Bărbosunak Bukarestben

Fotó: Facebook/Comitetul Olimpic și Sportiv Român

Átadták a bukaresti Olimpiai Ház előtti sétányon pénteken rendezett ünnepségen Ana Maria Bărbosunak azt a bronzérmet, amelyet a Nemzetközi Sportdöntőbíróság döntése alapján a tornászlány a párizsi olimpiai játékok talajtorna döntőjében szerzett meg. Az eseményen Marcel Ciolacu miniszterelnök is részt vett.

Hírösszefoglaló

2024. augusztus 16., 17:302024. augusztus 16., 17:30

Az érmet Octavian Morariu, a Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) Romániát képviselő tagja, míg a kabalát és a párizsi olimpiai játékok programját Mihai Covaliu, a Román Olimpiai és Sportbizottság elnöke adta át a sportolónak. Covaliu az ünnepségen hangsúlyozta, hogy

Ana Bărbosu nem azt az érmet vette át, amit az amerikai Jordan Chiles viselt a nyakában a párizsi dobogón.

Octavian Morariu elmondta, hogy a Nemzetközi Sportdöntőbíróság döntése után a NOB felhatalmazta őt a bronzérem átadására. „Ma csupán az történt, hogy igazságot szolgáltattak az érmek odaítélésében. (...) Nagyon örülök a román tornászsport sikereinek, mert 12 év telt el az utolsó olimpiai érem óta. Ez annak a jele, hogy a román torna visszatér az őt megillető helyre” – fogalmazott a NOB Romániát képviselő tagja.

Ana Bărbosu az eseményen elmondta, hogy továbbra is szeretne érmeket szerezni Romániának a nemzetközi versenyeken.

Idézet
Köszönöm mindenkinek, akik egyenként hozzáadtak egy kis bronzot ehhez az éremhez, mert ez az eredmény sok éven át tartó kemény edzőtermi munka után született meg. Köszönöm az edzőknek, akik nélkül nem sikerült volna”

– jelentette ki az Agerpres szerint a tornászlány.

Galéria

A Nemzetközi Sportdöntőbíróság (CAS) a Román Tornaszövetség (FRG) és a Román Olimpiai és Sportbizottság beadványai nyomán egy hete úgy döntött, hogy a párizsi olimpiai játékok talajtorna versenyén a bronzérem Ana Maria Bărbosu román tornászt illeti meg.

A CAS döntése nyomán Ana Maria Bărbosu bronzérmes lett talajon, Sabrina Maneca Voinea pedig a negyedik helyen végzett, miután bebizonyosodott, hogy az amerikai versenyző, Jordan Chiles óvását a rangsor nyilvános közzététele után bírálták el, így érvényét veszítette a pontszámának 13,666-ról 13,766-ra való emelése. A FRG és Sabrina Maneca-Voinea beadványát elutasították.

A szerenkénti finálék augusztus 5-i versenynapján a végeredmény szerint Ana Maria Bărbosu a negyedik, Sabrina Maneca-Voinea pedig az ötödik helyen végzett talajon. Bărbosut néhány másodpercig harmadik helyezettként tüntették fel az eredményjelzőn, az amerikai Jordan Chiles sikeres óvása nyomán azonban a pontszámát 13,666-ról 13,766-ra emelték, így a román lány visszacsúszott a negyedik helyre. Sabrina Maneca-Voinea is megóvta a pontszámát (13,700), az ő óvását azonban elutasították. Az aranyérmet a brazil Rebeca Andrade (14,166), az ezüstöt az amerikai Simone Biles (14,133) szerezte meg.

A Nemzetközi Sportdöntőbíróság szombati döntése nyomán Ana Maria Bărbosu a harmadik helyen végzett 13,700-as pontszámmal, Sabrina Maneca-Voinea a negyedik lett 13,700-as pontszámmal, az amerikai Jordan Chiles pedig az ötödik helyet foglalja el 13,666-os pontszámmal.

korábban írtuk

Nem mond le elvett és a román Ana Bărbosunak adott olimpiai bronzérméről Jordan Chiles, tovább küzd az igazáért

Jordan Chiles amerikai tornász nem mondott le arról, hogy visszaszerezze a párizsi olimpián szerzett egyéni bronzérmét, amelyet később eljárási szabálysértés miatt elvettek tőle, és a román Ana Bărbosunak adták.

2024. augusztus 16., péntek

Személyre szabott ajándékautókkal „villanyozta fel” a román olimpiai érmeseket a milliárdos egykori sportcsillag

Személyre szabott elektromos autókkal jutalmazta a párizsi olimpián érmet szerző román sportolókat pénteken Ion Țiriac román üzletember, egykori teniszcsillag.

2024. augusztus 14., szerda

Rábólintott a kormány: helyet csinálnak a méregdrága futballcsodának

Jóváhagyta a bukaresti kormány szerdai ülésén a temesvári Dan Păltinişanu-stadion lebontását.

Nem tört meg a dán átok: döntetlent játszott a Ferencváros a Midtjyllanddal, az El selejtezőjében folytatja

A Ferencváros 1-1-es döntetlent játszott a keddi visszavágón a vendég Midtjyllanddal, amely így 3-1-es összesítéssel jutott tovább a labdarúgó Bajnokok Ligája selejtezőjének harmadik fordulójából.

2024. augusztus 13., kedd

Folytatódik az amerikai-román iszapbirkózás a vitatott olimpiai bronzérem miatt

Bár a Nemzetközi Sportdöntőbíróság (CAS) hétfőn este úgy döntött, nem módosít döntését, amellyel elveszi az amerikai Jordan Chiles párizsi olimpián nyert bronzérmét, az amerikai tornaszövetség közölte: tovább harcol a medáliáért.

2024. augusztus 12., hétfő

Földet ért a magyar aranygép, Milák Kristóf is mikrofont ragadott

Több mint ezerfős lelkes tömeg, rokonok, barátok, szurkolók és a média munkatársai fogadták a párizsi olimpiáról az aranygéppel, valamint korábban hazatért magyar olimpikonokat hétfő délután a Puskás Szoborparkban.

Magyarország a régiónk „olimpiai bajnoka”, mindenhol jól fizetnek az érmek és a pontos helyezések

Bár az előző szerepléshez képest egy bronzéremmel kevesebbet szerzett, Magyarország a közép-kelet-európai régió „olimpiai bajnoka”.

Búcsú Párizstól: kialudt a láng, véget ért a 2024-es nyári olimpia

A Stade de France-ban a vasárnapi záróünnepségen kialudt a láng, ezzel véget ért a XXXIII. nyári olimpia Párizsban.

2024. augusztus 11., vasárnap

Magyarország küldöttsége 19, Romániáé 9 éremmel tér haza Párizsból

Záróakkordjához közeledik a 2024-es párizsi olimpia, amelyről a magyar küldöttség összesen 19, a román versenyzők pedig kilenc éremmel térhetnek haza.

Diadal az olimpia zárónapján: aranyérmet nyert öttusában Gulyás Michelle Párizsban

Gulyás Michelle parádés teljesítményt nyújtva aranyérmet nyert, Guzi Blanka pedig a kombinált számban jelentősen előre lépve negyedik lett a párizsi olimpia öttusaversenyén.