Fotó: Román Asztalitenisz-szövetség
A marosvásárhelyi Szőcs Bernadette szenzációs játékkal aranyérmet nyert női egyesben az Európa Játékokon asztaliteniszben.
2023. június 27., 20:432023. június 27., 20:43
2023. június 28., 00:392023. június 28., 00:39
A román színekben versenyző játékos a kedd esti fináléban a monacói színekben játszó Yang Xiaoxinnal találkozott. A 28 éves Szőcs Bernadette 4-3 arányban (4-11, 7-11, 11-7, 8-11, 13-11, 11-9, 11-3) győzte le riválisát, és ezzel felléphet a dobogó legfelső fokára a krakkói központú megmérettetésen.
Az erdélyi származású asztaliteniszező 56 percig tartó mérkőzésen, 1-3-as vesztes helyzetből fordítva diadalmaskodott; a döntő szettben 11-3-ra múlta felül ellenfelét. A bronzérmet ugyancsak román játékos nyerte meg, Elizabeta Samara a lengyel Natalia Bajort verte 4-3 (11-9, 4-11, 13-11, 11-7, 9-11, 9-11, 11-7) arányban.
Fotó: European-games.org
Szőcs Bernadette egyébként Ovidiu Ionescu oldalán vegyes párosban bronzérmet nyert az Európa Játékokon. A román kettőst az elődöntőben az Ecseki Nándor, Madarász Dóra magyar pingpongos duó állította meg, amely aztán ezüstérmes lett.
Az Európa Játékokon részvevő erdélyi magyar sportolók közül különben nem a Szőcs Bernadetté az egyetlen siker: a szintén román színekben versenyző kolozsvári Miklós Andrea 400 méteres síkfutásban bronzérmet szerzett a tornán.
Nem mindennapi, kilenc gólt hozó mérkőzésen a címvédő spanyol válogatott 5-4-re nyert a franciák ellen a labdarúgó Nemzetek Ligája németországi négyes döntőjének második, csütörtöki elődöntőjében.
A portugál válogatott hátrányból fordítva 2-1-re legyőzte a házigazda német csapatot a labdarúgó Nemzetek Ligája szerdán rendezett müncheni elődöntőjében.
Megnyerte a másodosztályú labdarúgó-bajnokságba jutásért rendezett rájátszás döntőjének visszavágóját is a szatmárnémeti CSM Olimpia, így a 2025–2026-os szezonban hosszú idő után ismét lesz második ligás csapata a Szamos-parti városnak.
A címvédő FTC-Telekom 13-11-re legyőzte a szerb Novi Beograd csapatát a férfi vízilabda Bajnokok Ligája máltai négyes döntőjének vasárnapi fináléjában.
Végig magabiztosan játszva hetedszer is elhódította a serleget, és ezzel megvédte címét a Győri Audi ETO KC a női kézilabda Bajnokok Ligájában, miután 29-27-re legyőzte a dán Odense csapatát a budapesti MVM Dome-ban megrendezett négyes döntőben.
Oscar Piastri, a McLaren ausztrál versenyzője nyerte a Forma–1-es Spanyol Nagydíjat vasárnap Barcelonában, ezzel tízpontosra növelte az előnyét a világbajnoki összetettben csapattársával, a brit Lando Norrisszal szemben.
A Paris Saint-Germain története során először megnyerte a labdarúgó Bajnokok Ligáját, mivel a sorozat szombati, müncheni fináléjában kiütéses, 5-0-s sikert aratott az Internazionale felett.
A címvédő Győri Audi ETO KC 29-28-ra legyőzte a dán Esbjerget a női kézilabda Bajnokok Ligája budapesti négyes döntőjének szombati első elődöntőjében.
Szigorú játékvezetőként jellemzi a nagykárolyi Kovács Istvánt az RMC Sport francia sportportál, amely abból az alkalomból közölt rövid portrét a partiumi sípmesterről, hogy ő vezeti a Bajnokok Ligája szombat esti d
Megnyerte a bajnoki címet a Nagyváradi VSK vízilabda-csapata, miután a bajnoki finálé mindent eldöntő ötödik mérkőzésén Bukarestben felülmúlta a címvédő Steaua együttesét.
2 hozzászólás