2012. október 16., 08:182012. október 16., 08:18
Az idei kiállítás képanyaga szakít az eddigi hagyományokkal, és az ötvenhatos események sodrából a szabadság után vágyódó forradalmárok és hétköznapi emberek kezdeti bizakodását, lelkesedését, ujjongását mutatja be.
Az MTVA 2011-ben nyitotta meg Rádió- és Televíziótörténeti Múzeumát, ahol immáron második alkalommal tisztelegnek 1956 emléke előtt. Az idei kiállítás képanyagát a Magyar Televízió fotóarchívumából származó, közel ezer képből kiválasztott, ötvenhat darab fotó alkotja. A gondos és körültekintő válogatást a közmédia szakmai partnere, a Terror Háza Múzeum végezte. A képekben megidézett eseménysorozat ezúttal a nemzet szabadságvágyára, a megtorlás előtti időszak remény- és örömteli pillanataira fókuszál.
A múzeumnak helyet adó épület egyben a forradalmi események egyik meghatározó helyszíne is volt, ezért a fotókiállítás mellett az érdeklődők megismerhetik a rádióhoz kapcsolódó pontos történéseket. A tárlaton megtekinthető az ’56-os parlamenti stúdió élethű mása, valamint a kor technikai vívmányaival, lemezjátszóval, rádióval, magnetofonnal felszerelt, hangban és képekben is a kor hangulatát idéző helyszínek. A rendhagyó történelemórákra előzetesen be kell jelentkezniük az érdeklődőknek.
A Rádió- és Televíziótörténeti Múzeum 1956 – Szabadnak lenni jó! című kiállítását Gazsó L. Ferenc, az MTVA vezérigazgató-helyettese és Tallai Gábor, a Terror Háza Múzeum programigazgatója nyitja meg ma 11 órakor. A tárlat november 10-éig tekinthető meg.