Szakítós vígjáték érkezik a romániai mozikba a Filmtett Egyesület jóvoltából

•  Fotó: Filmtett Egyesület

Fotó: Filmtett Egyesület

Cannes-ban díjazott szakítós vígjátékra hívja a romániai moziközönséget a Filmtett Egyesület.

Krónika

2024. október 27., 21:432024. október 27., 21:43

Amint az egyesület közleményében olvasható, a történet szerint Ale filmrendező, Alex pedig színész.

15 együtt töltött év után úgy döntenek, hogy bulit szerveznek szakításuk megünneplésére, amelyre meghívják a családjukat és a barátaikat.

De amikor bejelentik, senki sem hisz nekik. Együtt lenni valakivel – akár elkezdesz egy kapcsolatot, akár küzdesz a folytatásért, akár úgy döntesz, hogy szakítasz – olyan, mintha filmet forgatnál. A filmet Jonás Trueba rendezte, és a forgatókönyvet is ő jegyzi két főszereplőjével, Itsaso Aranával és Vito Sanzzal közösen.

A Volveréis ősbemutatója idén májusban volt a Cannes-i Fesztivál Rendezők Kéthete (Directors' Fortnight) szekciójában,

ahol elnyerte az Europa Cinemas mozihálózat forgalmazást segítő különdíját (Label Europa Cinemas). A Volveréis versenyzett Guadalajara és a kínai Pingyao nemzetközi fesztiváljainak fődíjáért is. A spanyolul és angolul beszélő szakítós vígjátékot premier előtti vetítésen lehet megtekinteni a bukaresti Films de Cannes fesztivál keretében október 31-én 20:30-tól, az Elvire Popesco moziban (jegyek itt). Szintén különleges vetítés lesz a temesvári Győzelem moziban november 16-án:

a Volveréist a mozi Film Therapy nevű projektje részeként mutatják be, és a vetítés után egy pszichológus vezetésével lehet átbeszélni a film által felvetett kényes témákat.

A Volveréis november 1-jén kerül a romániai mozikba Nuntă, dar invers címmel, rendszeres vetítései lesznek a következő helyszíneken: Brád (Zarand mozi), Bukarestben (Elvire Popesco mozi, a Román Parasztmúzeum mozija), Csíkszeredában (Csíki mozi), Karánsebes (Luna mozi), Kolozsváron (Művész mozi, Győzelem mozi), Lupény (Cultural mozi), Petrozsény (Șerban Ionescu mozi), Resicabányán (Dacia mozi), Vulkán (Luceafărul mozi). A filmet műsorra tűzte a Cityplex hálózat Sepsiszentgyörgyön, Maroshévízen, Bârladon, Huszvárosban (Dacia mozi) és Konstancán (Jean Constantin mozi), egyszeri vetítésen meg lehet nézni az aradi Művész moziban november 15-én, 19 órától, illetve november 1-je után be lehet rá ülni a szatmárnémeti és a brassói Cinema One mozikba is.

A Volveréist minden helyszínen eredeti, spanyol és angol nyelven, román felirattal vetítik, romániai forgalmazója a Filmtett Egyesület.

korábban írtuk

Több nézője volt az idei Filmtettfesztnek, mint a tavalyinak, vígjáték az egyik közönségkedvenc
Több nézője volt az idei Filmtettfesztnek, mint a tavalyinak, vígjáték az egyik közönségkedvenc

Több mint 7000-en néztek filmet múlt héten a Filmtettfeszt Erdélyi Magyar Filmszemle tizenhat helyszínén, ez a szám nagyobb, mint a tavalyi fesztivál nézőszáma.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei

2025. június 30., hétfő

Többen jártak könyvtárba, kevesebben múzeumba, moziba tavaly

Elkészült 2024 kultúrmérlege, mely szerint 2024-ben nőtt a könyvtárba járok száma, ezzel szemben a mozik, múzeumok és nyilvános gyűjtemények látogatottsága csökkent – derül ki az Országos Statisztikai Intézet hétfőn közzétett adataiból.

Többen jártak könyvtárba, kevesebben múzeumba, moziba tavaly
2025. június 30., hétfő

Bach, Händel és Scarlatti alkotásai csendülnek fel Kolozsváron

Újabb évfordulós koncerttel készül ünnepelni a kincses városi Schola Cantorum Transsylvaniensis kamarakórus.

Bach, Händel és Scarlatti alkotásai csendülnek fel Kolozsváron
2025. június 30., hétfő

Erdélyi sikerek a Kisvárdai Fesztiválon: a kolozsvári és sepsiszentgyörgyi társulat is díjjal tér haza

A Kolozsvári Állami Magyar Színház a legjobb előadás, míg a sepsiszentgyörgyi Tamási Áron Színház produkciója a legjobb rendezés díját kapta meg a június 20-28 között megrendezett Magyar Színházak 37. Kisvárdai Fesztiválján.

Erdélyi sikerek a Kisvárdai Fesztiválon: a kolozsvári és sepsiszentgyörgyi társulat is díjjal tér haza
2025. június 29., vasárnap

Otthonról, házasságról, írásról és egymásról: Szabó T. Anna és Dragomán György a Kolozsvári Ünnepi Könyvhéten

Gyerekként ugyanazokat a könyveket olvasták, és ugyanazokra az ételekre vágytak – ismeretlen curryk illatát keresték a lapokon, anélkül, hogy tudták volna, milyen az ízük.

Otthonról, házasságról, írásról és egymásról: Szabó T. Anna és Dragomán György a Kolozsvári Ünnepi Könyvhéten
2025. június 28., szombat

Szabadkőművesek Kolozsváron: ami a mítosz mögött van

Történelem, legendák és szociális felelősségvállalás – ez jellemezte a kolozsvári Unió szabadkőműves páholy működését a 19. század végén.

Szabadkőművesek Kolozsváron: ami a mítosz mögött van
2025. június 28., szombat

Nők Jókai árnyékában – és fényében

Az idei Kolozsvári Ünnepi Könyvhét egyik érdekes, sokakat vonzó beszélgetése Szécsi Noémi új kötetéről, Jókai és a nők című könyvéről szólt.

Nők Jókai árnyékában – és fényében
2025. június 27., péntek

Az eltűnt bőrönd és a megtalált írói hang – Lars Saabye Christensen norvég író Kolozsváron

Lars Saabye Christensen norvég-dán író volt a Kolozsvári Ünnepi Könyvhét díszvendége. A 72 éves szerző pályafutásáról, első verséről, zenei ihleteiről és az elveszett, legendás kéziratos bőröndről mesélt csütörtök este a kincses városi közönségnek.

Az eltűnt bőrönd és a megtalált írói hang – Lars Saabye Christensen norvég író Kolozsváron
2025. június 26., csütörtök

Nem dísz, nem relikvia: a könyv él – Megnyitotta kapuit a Kolozsvári Ünnepi Könyvhét

Kolozsváron négy napra ismét a könyvek kerülnek a középpontba: június 26-án megnyílt a 14. Kolozsvári Ünnepi Könyvhét, a kortárs magyar irodalom egyik legjelentősebb erdélyi seregszemléje.

Nem dísz, nem relikvia: a könyv él – Megnyitotta kapuit a Kolozsvári Ünnepi Könyvhét
2025. június 24., kedd

Kilenc országból érkeznek zenészek a szabadtéri sepsiszentgyörgyi jazzfesztiválra

Sepsiszentgyörgyön gazdag programot kínáló jazzfesztiválra várják a közönséget.

Kilenc országból érkeznek zenészek a szabadtéri sepsiszentgyörgyi jazzfesztiválra
2025. június 23., hétfő

Magyar színházi alkotók kapták a legfontosabb díjakat a nagybányai ATELIER nemzetközi szemlén

Magyar színházi alkotók kapták a legfontosabb elismeréseket a vasárnap este zárult, 31. nagybányai ATELIER fesztiválon.

Magyar színházi alkotók kapták a legfontosabb díjakat a nagybányai ATELIER nemzetközi szemlén