Fotó: Balogh Levente
Hatalmas érdeklődés mellett nyitotta meg kapuit pénteken délután a nagyváradi Szigligeti Színház stúdiója, amely a két kulturális kávézónak, a Moszkvának és a Silentnek is otthont adó Sonnenfeld-palotában található.
2015. szeptember 20., 20:282015. szeptember 20., 20:28
2015. szeptember 20., 20:332015. szeptember 20., 20:33
Az egykori nyomda helyén kiállításoknak, kulturális eseményeknek is ideális, világos termet, büfét, ruhatárat, öltözőket, műhelyt, próba- és játékteret alakítottak ki, és hamarosan konditermet is berendeznek a három társulat – a Szigligeti, a Lilliput, valamint a Nagyvárad Táncegyüttes – tagjainak. A Szigligeti Stúdiót egyébként nem önkormányzati pénzekből, hanem adományokból hozták tető alá, a téglajegyeket vásárlók nevét pedig egy táblán fel is tüntették az előtérben.
A pénteki megnyitón valamennyi generációt próbálták megszólítani, míg a kicsik a gyermeksarokban szórakoztak, addig a szülők pezsgőzhettek a társulat tagjaival, illetve az általuk főzött gulyást kóstolhatták meg. A közös főzést a Szigligeti új társulatvezetője, Novák Eszter koordinálta, este pedig tűzijátékkal, a kánkán akkordjaira tolták ki a Sonnenfeld-palota udvarára az ünnepi tortát, amelyből kicsiknek-nagyoknak egyaránt jutott.
A Szigligeti Stúdió idei első premierjét hétfőn tartják – a magyar dráma napjára Szíjártó Tímea-Aletta Az eset című darabját Sardar Tagirovsky vitte színre. Bár a hétfői ősbemutatóra már minden jegy elkelt, az érdeklődők kedden és szombaton 19 órától is megtekinthetik az előadást.
Rodostó, a Rákóczi-kultusz zarándokvárosa címmel kötetbemutatót és kiállításmegnyitót tartanak csütörtökön a háromszéki Zabolán a Mikes-kastélyban.
Tizedik alkalommal szervezi a Transilvania Nemzetközi Filmfesztivál (TIFF) szervezőcsapata augusztus közepén a horrorfilmek fesztiválját a Szeben megyei Berethalomban.
Kertkönyvtár címmel szervez foglalkozást az érdeklődők számára a sepsiszentgyörgyi Bod Péter Megyei Könyvtár.
Néptánc- és népzeneoktatás, kézműves foglalkozások, nagycsaládos programok, minden korosztályt megszólító táborok szerepelnek a nagykárolyi Rekettye Kulturális Egyesület tevékenységei között, melynek elnöke céljaikról, terveikről beszélt a Krónikának.
Szent László magyar király halálának 930. évfordulóján Jánó Mihály művészettörténész érdekfeszítő és látványos vetített képes előadást fog tartani Sepsiszentgyörgyön.
Mikrokosmos címmel indul a kulturális kapcsolatokat Bartók Béla örökségét bemutatva erősítő program a magyar–román határ mentén európai uniós támogatással.
A sepsiszentgyörgyi Székely Nemzeti Múzeumban nyílik meg július 22-én, kedden 18 órától a Lábasház emeleti kiállítótereiben Damokos Csaba designer kiállítása.
A Magyar Rendőrség is felhívást tett közzé, hogy ha valaki látta a Maros megyei Mezőméhesen történt gyilkosság szökésben lévő gyanúsítottját, azonnal értesítse a rendőrséget. A gyanúsított ellen európai és nemzetközi elfogatóparancsot adtak ki.
Kristófi János nagyváradi festőnek állít emléket az a retrospektív kiállítás, amelyet július 22-én nyitnak meg a sepsiszentgyörgyi Erdélyi Művészeti Központban (EMŰK).
Megnyílt a jelentkezés a Filmtettfeszt Erdélyi Magyar Filmszemle versenyszekciójára. A Filmgaloppban tavaly fikciós alkotások versenyeztek egymással, így idén az erdélyi dokumentumfilmeké a főszerep.
szóljon hozzá!