Csíkszeredában keresnek szereplőket az Oscar-díjas magyar rendező, Nemes Jeles László újabb filmjéhez. Nemes Jeles László nevét szinte mindenki megjegyezte a tavaly bemutatott Saul fia című filmdrámája kapcsán, amely hatalmas sikert aratott.
2016. június 08., 12:522016. június 08., 12:52
A Kossuth-, Golden Globe- és Oscar-díjas filmrendező új filmjéhez öt női szerepre hirdettek castingot Csíkszeredában. Az új film címe Sunset (Naplemente), műfajilag thrillerként és egy fiatal nő felnőtté válásának történeteként jellemezte a rendező. A film egy fontos történelmi fordulópont idején, az első világháború előestéjén játszódik. „Akkoriban Budapest még egy kozmopolita, toleráns város volt, tele eltérő kultúrájú és vallású lakosokkal. Ezt a miliőt elpusztították, a huszadik században egy etnikailag homogén hellyé változott Magyarország” – mondta a rendező egy korábbi interjúban a film által megelevenítendő korról.
A Sunset című filmhez most Csíkszeredában is meghirdették a szereplőválogatást. Tizenhét és harmincöt év közötti nőket keresnek, de kérik, hogy a jelentkezők vegyék figyelembe az adott kor jellemzőit: a lányok akkor adott esetben idősebbnek néztek ki tényleges koruknál. Kerülni szeretnék a mai korra jellemző szépségideált, inkább klasszikus vonású nőket keresnek. Hivatásos színészek és amatőrök jelentkezését egyaránt várják.
A filmet 2016 végén vagy 2017-ben fogják leforgatni. Azok az érdeklődők, akik úgy érzik, helyük van a film stáblistáján, személyesen jelentkezhetnek csütörtökön a Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem csíkszeredai karának 2-es előadótermében. A kiválasztott jelentkezőknek rövid időn belül visszajeleznek.
A filmhez keresett karakterek:
Irisz, 20 éves (főszereplő): élettörténete szerint egy árvaházban nőtt fel. Ártatlan még, de sok benne az erő és a feszültség. Vibrál, van benne valami nyugtalanító, valami titok. Kislányos báj keveredik egyfajta koravén jelleggel.
Ágota, 23 éves: nem babás szépség, vonásai megkeményedtek fiatal kora ellenére. Okos és céltudatos, van valami veszélyes benne, kiszámíthatatlan.
Dóra, 20 éves: fiús alkatú lány, cinikus, vagány.
Natália, 20 éves: szexis, molett, barokk szépség, lágy, telt idomokkal, álmodozó és buja.
Lili, 21 éves: nem szép, inkább furcsa, de pont ebben rejlik a vonzereje, külön világ, van benne valami autisztikus, nem evilági.
Magyarország és Európa egyik legeredetibb és legkeményebb underground együttesének, a Vágtázó Halottkémeknek a koncertje is szerepel a kolozsvári Transilvania Nemzetközi Filmfesztivál (TIFF) programjában.
Bár a világon az egyik legnagyszerűbb dolog a tánc, hiszen egyetemes, mindenki számára befogadható „nyelv”, amely az életerőt és az életörömöt hordozza, a virtuális „nézelődéshez” szokott mai társadalom ellustult – jelentette ki Könczei Csongor.
A Déryné Program Határtalan alprogramja részeként a magyar nyelvű színjátszás válik elérhetővé Felvidék, Kárpátalja, Vajdaság és Erdély mintegy 60, magyarok által lakott településén – jelentette be Novák Irén.
A népi együtt muzsikálás és éneklés nemcsak közösségi élményt, de életformát is jelenthet – mondta el az Erdélyben több helyszínen működő Erdélyi Hagyományok Háza Alapítvány (EHHA) kolozsvári intézetének kulturális szervezője, Nagy Kata.
Fürdővilág a Kárpát-medencében: Budapest, Sóvidék és Tarcsafürdő címmel nyit kiállítást április 30-án Sepsiszentgyörgyön a bukaresti Liszt Intézet.
Az Agyagkatonák – Az első kínai császár halhatatlan hadserege című kiállítás Marosvásárhelyre érkezik: május 7-től a Kultúrpalotában lesz látható, ez lesz a városban az idei legimpozánsabb nemzetközi kiállítás.
Május 8-11. között szervezik meg a 10. Csíkszeredai Könyvvásárt, melyen 50 kiadó mutatja be az olvasóknak legfrissebb kínálatát – közölték csütörtökön a szervezők.
Életének 60. évében váratlanul elhunyt dr. Magyari Zita Ida karnagy, zeneszerző, zenepedagógus, Erdély első zeneszerzőnője – közölte a Kolozsvári Magyar Opera.
A Sepsiszentgyörgyi Polgármesteri Hivatal az Andrei Mureșan Színházzal, az Osztrák Kulturális Fórummal és a Liszt Intézet Sepsiszentgyörggyel partnerségben új kulturális teret hoz létre.
Az igazi tavasz kezdetét a néphagyomány Szent György napjától, április 24-től számítja. Számos Szent György-napi szokás és hiedelem élt és él talán itt-ott ma is a magyar nyelvterületen.
szóljon hozzá!