Jakobovits Márta kerámiaművész alkotásai is megtekinthetőek a Múzeumok Éjszakáján
Fotó: EMŰK/ Facebook
Három sepsiszentgyörgyi kulturális intézmény, valamint a székelyudvarhelyi Haáz Rezső Múzeum is ezen a hétvégén szervezi meg a Múzeumok éjszakáját. Ingyenes nyitva tartás, előadások, kiállításmegnyitó, könyvbemutató szerepel a programban.
2021. június 18., 07:592021. június 18., 07:59
Sepsiszentgyörgyön kiemelten a képzőművészetre irányítják a figyelmet a szervezők, a Székely Nemzeti Múzeum, a Magma Kortárs Művészeti Kiállítótér és az Erdélyi Művészeti Központ együtt ünnepel. Azok között a látogatók között, akik mindhárom helyszínt felkeresik szombaton este, értékes kiadványokat tartalmazó ajándékcsomagokat sorsolnak ki.
A Magma Kortárs Művészeti Kiállítótér kiállításmegnyitót és könyvbemutatót tart Elmúlt jelen – a romániai magyarok rendszerváltása, a romániai magyarok története a kommunizmustól a rendszerváltásig témában.
Éltes Barna szobrászművész és Vargha Mihály múzeumigazgató, szobrászművész Jakobovits Márta kerámiaművész kiállítását, Gazda József művészettörténész pedig Véső Ágoston tárlatát mutatja be.
Szintén szombaton éjszakába nyúló programokkal várja a látogatókat a székelyudvarhelyi Haáz Rezső Múzeum a Haberstumpf-villába.
ezzel kapcsolatban egy új kiállítás nyílik meg aznap, „Ki mondaná, hogy e hely csatatér?” – régészeti kutatások a segesvári harctéren címmel. Az éjszakába nyúló rendezvényre szombaton bármikor ingyenesen be lehet menni.
Megtartotta évadkezdő társulati gyűlését, elkezdte 81. évadát a Marosvásárhelyi Nemzeti Színház Tompa Miklós Társulata.
Két magyar filmpremier, Nemes Jeles László Árva és Enyedi Ildikó Csendes barát című rendezése is szerepel a szerdán kezdődő 82. Velencei Nemzetközi Filmfesztivál versenyprogramjában.
A székelyudvarhelyi Tomcsa Sándor Színház elkezdte új évadát, székhelyfelújítás miatt új helyszíneken tartja előadásait.
A Csíky András Alapítvány Kuratóriuma közölte, hogy ki az a négy, 35 év alatti erdélyi színművész, akik közül november 15-ig kiválasztják a Kossuth-díjas kolozsvári művészről elnevezett díjat.
A Maros Megyei Múzeum bejelentette, hogy a Maros Megyei Tanács határozata alapján dr. Rezi Botondot nevezték ki az intézmény ideiglenes igazgatójává.
Egy magyar úr New Yorkból címmel nyílt kiállítás Kövi Pálról, a híres Erdélyi lakoma című kötet szerzőjéről a Kolozsvári Magyar Napokon.
A romániai magyar könyvkiadás emblematikus kiadójának, a Kriterionnak az öt évtizednyi termését gyűjtötték egybe és teszik hozzáférhetővé, látogathatóvá, áttekinthetővé és kutathatóvá Kolozsváron.
Vándortárlatnak szánt kiálltást nyitott meg a Helikon irodalmi folyóirat szerkesztősége a Kolozsvári Magyar Napok keretében. Az augusztus 24-ig látogatható kiállítás az 1990-ben indult Helikon 35 címlapját vonultatja fel.
Erdélyi néprajzkutatók – Dr. Jakab Albert Zsolt, Kisné Portik Irén és Tötszegi Tekla – tevékenységét is magyar állami kitüntetéssel ismerte el augusztus 20. alkalmából Budapesten Hankó Balázs.
Nagyszabású jubileumi tárlattal ünnepli fennállásának 95. évfordulóját a Barabás Miklós Céh: a Kolozsvári Magyar Napok keretében a Bánffy-palotában megnyílt kiállítás 250 művész alkotásaiból válogat.
szóljon hozzá!