Pillanatkép a Jézus Krisztus szupersztár próbájáról. Jézus alakját az egyik szereposztásban Sipos Endre kolozsvári énekművész (középen) formálja meg
Fotó: Kolozsvári Magyar Opera
Nem musical, hanem inkább passiójáték lesz a Kolozsvári Magyar Opera készülő, május 30-án bemutatandó előadása, a nagyszabású Jézus Krisztus Szupersztár című produkció – fejtette ki Novák Péter rendező.
2024. május 17., 21:052024. május 17., 21:05
2024. május 17., 21:282024. május 17., 21:28
Az erdélyi és magyarországi énekesek, színművészek közreműködésével készülő produkcióról a rendező az opera Facebook-oldalán pénteken közzétett videóban kifejti, a Jézus Krisztus szupersztár jelentőségét az elmúlt bő ötven év bizonyítja. A népszerű rockoperából 1973-ban készült Oscar-díjra jelölt amerikai musicalfilm Norman Jewison rendezésében, Tim Rice és Andrew Lloyd Webber azonos című rockoperájának adaptációjaként. „Számtalan feldolgozás, köztük az 1973-ban készült film is óriási elfogadottságnak örvendett, illetve néha ellenérzéseket kiváltó módon reagált rá a közönség.
Hozzáteszi, nem musicalelőadásra hívja a nézőket elsősorban, hanem egy közösen megélt beavatási élményre, amely az élet, a halál, a változó világ, a geoplitikai helyzet és minden alapkérdésére talál választ.
Hozzátette, a darabban minden pillanat erről szól és ha úgy éljük meg, mint egy valódi passiójátékot és újjászületésnek az élményét, akkor mindannyian nagyobb lélekkel térünk haza akár a színpadról, akár a nézőtérről. A Kolozsvári Magyar Opera előadásának a magyarországi Novák Péter a rendező-koreográfusa, a szereposztásban több szerepet alakítanak ketten, néhány esetben hárman. Nagyszabású produkcióra készül a Kolozsvári Magyar Opera: május 30-án mutatják be a Jézus Krisztus szupersztár című előadásukat, amelyben nemcsak kincses városbeli operaénekesek, de magyarországi művészek, valamint a Kolozsvári Állami Magyar Színház tagjai közül is többen színpadra lépnek.
Sipos Endre énekművész zenei tanulmányait a kolozsvári Gheorghe Dima Zeneakadémia ének szakán végezte. Főbb szerepei: Csavargó (My Fair Lady), Báthory Péter (Sándor Mátyás), Első pap (A varázsfuvola), Bambuc Ördög (Búbocska), Katona / Lakáj / Titkár / Szolga (Viktória), Fináncőrmester (Bohémélet), El-Nyú Vasztlak (Ali Baba és vagy negyven rabló), Garzó Péter (A krónikás), Strázsamester (János vitéz), Annás (Jézus Krisztus Szupersztár).
Farkas Loránd, a Kolozsvári Állami Magyar színház színművésze lesz Júdás az egyik szereposztásban
Fotó: Kolozsvári Magyar Opera
A sepsiszentgyörgyi születésű Farkas Loránd egyetemi tanulmányait a kolozsvári Babeș-Bolyai Tudományegyetem Színház és Film Karán végezte színészhallgatóként. Jelenleg a Kolozsvári Állami Magyar Színház tagja. Fontosabb szerepei: Horatio (William Shakespeare: Hamlet), Kreón (Szophoklész nyomán Robert Icke: Oidipusz), Páris (William Shakespeare: Rómeó és Júlia). Régebbi kiemelt alakításai: Andrei Mitrics Klecs (Makszim Gorkij: A mélyben), Balu (Dés László – Geszti Péter – Békés Pál: A dzsungel könyve), Balázs (Móricz Zsigmond: Nem élhetek muzsikaszó nélkül), Übü papa (Alfred Jarry: Übü király), Salarino (William Shakespeare: A velencei kalmár), Stanley (Tennessee Williams: A vágy villamosa), Alwa Schöning (Frank Wedekind: Lulu).
Nagyszabású produkcióra készül a Kolozsvári Magyar Opera: május 30-án mutatják be a Jézus Krisztus szupersztár című előadásukat.
A Kolozsvári Állami Magyar Színház az évadot Thornton Wilder A mi kis városunk című drámájának a bemutatójával zárja.
Elkészült 2024 kultúrmérlege, mely szerint 2024-ben nőtt a könyvtárba járok száma, ezzel szemben a mozik, múzeumok és nyilvános gyűjtemények látogatottsága csökkent – derül ki az Országos Statisztikai Intézet hétfőn közzétett adataiból.
Újabb évfordulós koncerttel készül ünnepelni a kincses városi Schola Cantorum Transsylvaniensis kamarakórus.
A Kolozsvári Állami Magyar Színház a legjobb előadás, míg a sepsiszentgyörgyi Tamási Áron Színház produkciója a legjobb rendezés díját kapta meg a június 20-28 között megrendezett Magyar Színházak 37. Kisvárdai Fesztiválján.
Gyerekként ugyanazokat a könyveket olvasták, és ugyanazokra az ételekre vágytak – ismeretlen curryk illatát keresték a lapokon, anélkül, hogy tudták volna, milyen az ízük.
Történelem, legendák és szociális felelősségvállalás – ez jellemezte a kolozsvári Unió szabadkőműves páholy működését a 19. század végén.
Az idei Kolozsvári Ünnepi Könyvhét egyik érdekes, sokakat vonzó beszélgetése Szécsi Noémi új kötetéről, Jókai és a nők című könyvéről szólt.
Lars Saabye Christensen norvég-dán író volt a Kolozsvári Ünnepi Könyvhét díszvendége. A 72 éves szerző pályafutásáról, első verséről, zenei ihleteiről és az elveszett, legendás kéziratos bőröndről mesélt csütörtök este a kincses városi közönségnek.
Kolozsváron négy napra ismét a könyvek kerülnek a középpontba: június 26-án megnyílt a 14. Kolozsvári Ünnepi Könyvhét, a kortárs magyar irodalom egyik legjelentősebb erdélyi seregszemléje.
Sepsiszentgyörgyön gazdag programot kínáló jazzfesztiválra várják a közönséget.
szóljon hozzá!