Lucian Ban és a New York-i Elevation együttes a Kolozsvári Állami Magyar Színház nagyszínpadán mutatja be legújabb, Mystery című albumát péntek este 8 órától.
2013. április 24., 22:262013. április 24., 22:26
2013. április 25., 06:482013. április 25., 06:48
A Kolozsvárról Amerikába elszármazott zongorista és zenekara a koncert után közönségtalálkozóra is várja az érdeklődőket, amelyen a zenészekkel Virgil Mihaiu dzsesszkritikus beszélget.
Lucian Ban, illetve számos kiváló zenésztársa eddig hat koncertet adott a kolozsvári színházban: 2009-ben volt a The Tuba Project, 2010 májusában a The Romanian–American Jazz Suite, 2010 decemberében az Elevation nagysikerű fellépésére került sor, 2011 májusában a Tarkovsky Redux (Lucian Ban, Mat Maneri, a Silent Strike és Dan Băsu részvételével) lépett fel, majd 2011 novemberében a tizenegy fős Romanian–American Jazz Orchestra tagjaként zongorázott a kolozsvári származású zenész, legutóbb pedig 2012 májusában Mat Maneri társaságában a Melankólia és mosolyok című kamarakoncertre várták az érdeklődőket.
Az amerikai hagyományos dzsesszből ihletődő és swinghatásokat megőrző, klasszikus amerikai dzsesszkvartett modelljét követő Elevation együttes a kortárs dzsessz négy meghatározó alakjából áll: Lucian Ban (zongora), Abraham Burton (tenorszaxofon), Brad Jones (bőgő), Nasheet Waits (dob). A New York-i zenekar Lucian Ban vezetésével jelenleg európai turnén mutatja be legújabb albumát.
A kincses városbeli Bölcsészkar árnyas kertjébe várják az érdeklődőket interaktív, műhely-jellegű tevékenységekkel a Napsugár és Szivárvány gyermekirodalmi lapok szerzői, illusztrátorai a Kolozsvári Magyar Napok keretében.
A Torontói Filmfesztiválon tartják a Magyarországon rekordnézettséget hozó Hunyadi-sorozat észak-amerikai premierjét, és szeptembertől műsorára tűzi egy kanadai streaming csatorna is.
Színházi alkotók és nézők közös rendezvénye közeleg: augusztus 18-ig lehet jelentkezni a proTeszt Egyesület és temesvári Csiky Gergely Állami Magyar Színház által szervezendő II. színJÁTÉKOK elnevezésű rendezvényre.
Tiszteletlen, sok mindent összevegyít, sci-fit, giccset, komédiát: nem mindenkinek tetszett Radu Jude Drakula című, új román filmje.
Szilágy megye festői szépségű falujában, Sztánán rendezik meg augusztus 28. és 31. között a Nemzetközi Népismereti Filmszemlét, ahol több mint húsz versenyfilmet, tábori alkotást mutatnak be.
Rodostó, a Rákóczi-kultusz zarándokvárosa címmel kötetbemutatót és kiállításmegnyitót tartanak csütörtökön a háromszéki Zabolán a Mikes-kastélyban.
Tizedik alkalommal szervezi a Transilvania Nemzetközi Filmfesztivál (TIFF) szervezőcsapata augusztus közepén a horrorfilmek fesztiválját a Szeben megyei Berethalomban.
Kertkönyvtár címmel szervez foglalkozást az érdeklődők számára a sepsiszentgyörgyi Bod Péter Megyei Könyvtár.
Néptánc- és népzeneoktatás, kézműves foglalkozások, nagycsaládos programok, minden korosztályt megszólító táborok szerepelnek a nagykárolyi Rekettye Kulturális Egyesület tevékenységei között, melynek elnöke céljaikról, terveikről beszélt a Krónikának.
Szent László magyar király halálának 930. évfordulóján Jánó Mihály művészettörténész érdekfeszítő és látványos vetített képes előadást fog tartani Sepsiszentgyörgyön.
szóljon hozzá!