A Kecskemétfilm egyedi, 3D technikával készített Cigánymesék sorozata a cigányok eredettörténetéről, humorukról, a család fontos szerepéről, szerelemről, vándorlásról mesél
Fotó: Kecskemétfilm.hu
Tévéfilmek és streamszolgáltatásra készülő alkotások gyártásának támogatásáról döntött a Nemzeti Filmintézet (NFI). A szervezet négy dokumentumfilm és két animációs sorozat elkészítésének finanszírozásában vállal szerepet.
2024. július 22., 17:202024. július 22., 17:20
2024. július 22., 17:492024. július 22., 17:49
Folytatódik a Kecskemétfilm egyedi, 3D technikával készített Cigánymesék sorozata, amely „a cigányok eredettörténetéről, humorukról, a család fontos szerepéről, szerelemről, vándorlásról mesél” – idézte a közleményt a filmtett.ro.
Miklósy Zoltán és Herkó Attila (akiknek olyan animációkat köszönhetünk, mint a Janó Manó sorozat vagy az egészestés Manieggs: Egy kemény tojás bosszúja) Rozogarázs címmel készít animációs sorozatot. A történet egy távoli bolygón játszódik, ahol „furcsa, de mókás teremtmények" a Rozsdás csavar kupa versenyre fejlesztik járgányaikat a címben jelölt istállóban. E projekt gyártására a szervezet 10,5 millió forintot szán.
A választott dokumentumfilmek közé tartozik húszmillió forintos szponzorációval Hernáth Csaba és Korn Anita rendezésében az Illés Fanni portréfilm című alkotás, amely az NFI sajtóközleménye szerint „az anyaság, nőiség, kitartás, hit és (ön)elfogadás témáit járja körbe”.
A két további dokumentumfilm 25 és 26,6 millió forintos segítséget kap a gyártási folyamatokra, ezek témái a Magyar Nemzeti Levéltár működése és Magyarország kormányának Hungary Helps Programja, amely negyven ország több százezer személyen segít, hogy új életet tervezhessenek saját hazájukban (jelenleg készül a Magyarország segít sorozat második évadja).
A Sapientia egyetem filmszakának végzősei alkotásaikban gyakran dolgoznak fel generációk közti konfliktust vagy kötődést, vagy a fiatal felnőtt korosztály kapcsolódási problémáit.
Rézben érthető címmel nyílik kiállítás Makkai István szobrászművész alkotásaiból a sepsiszentgyörgyi Erdélyi Művészeti Központban július 11-én.
Az Udvartér-lét című időszakos képzőművészeti tárlat fogadja a látogatókat a kézdivásárhelyi Incze László Céhtörténeti Múzeum kiállítótermében július 18-ig.
Demeter András István bukaresti kulturális miniszter hivatalos látogatást tett Magyarországon, ahol anyaországi kollégájával, Hankó Balázs kulturális és innovációs miniszterrel megállapodtak egy új kulturális együttműködési cselekvési tervről.
A Kolozsvári Állami Magyar Színház az évadot Thornton Wilder A mi kis városunk című drámájának a bemutatójával zárja.
Elkészült 2024 kultúrmérlege, mely szerint 2024-ben nőtt a könyvtárba járok száma, ezzel szemben a mozik, múzeumok és nyilvános gyűjtemények látogatottsága csökkent – derül ki az Országos Statisztikai Intézet hétfőn közzétett adataiból.
Újabb évfordulós koncerttel készül ünnepelni a kincses városi Schola Cantorum Transsylvaniensis kamarakórus.
A Kolozsvári Állami Magyar Színház a legjobb előadás, míg a sepsiszentgyörgyi Tamási Áron Színház produkciója a legjobb rendezés díját kapta meg a június 20-28 között megrendezett Magyar Színházak 37. Kisvárdai Fesztiválján.
Gyerekként ugyanazokat a könyveket olvasták, és ugyanazokra az ételekre vágytak – ismeretlen curryk illatát keresték a lapokon, anélkül, hogy tudták volna, milyen az ízük.
Történelem, legendák és szociális felelősségvállalás – ez jellemezte a kolozsvári Unió szabadkőműves páholy működését a 19. század végén.
Az idei Kolozsvári Ünnepi Könyvhét egyik érdekes, sokakat vonzó beszélgetése Szécsi Noémi új kötetéről, Jókai és a nők című könyvéről szólt.
szóljon hozzá!