A csíkos pulóverbe, fehér tengerésznadrágba és egy szál piros virággal díszített, viharvert kalapba öltözött csavargó poéta Marceau alteregója lett. Bip alakjával egész sorozatot alkotott. 1948-ban mutatta be második pantomimjét, a Halál hajnal előttöt. 1949-ben, miután megkapta a Deburau-díjat, megalapította a Marcel Marceau-pantomimtársulatot. 1947 és 1955 között 25 „mimodrámát” készített, a leghíresebb közülük a Három paróka, a Július 14, és a Don Juan. Tehetsége filmszerepeiben is megmutatkozott: Az első osztály című filmben 17 különböző szerepet játszott.
Nicolas Sarkozy francia államfő szerint „Franciaország egyik legjelesebb nagykövetét veszítette el” Marceau személyében. Emmanuel Vacca színész, Marceau egykori asszisztense pedig azt mondta egykori mesteréről, hogy előadásai bizonyos szempontból tökéletesek voltak, mert egyetlen apró gesztus elég volt ahhoz, hogy egy helyzetet vagy érzelmet megjelenítsen. Szerinte a pantomim a tánc és a színház határán áll, de a Marceau-féle pantomim valamivel közelebb áll a színházhoz.
Dzsafar Panahi világhírű iráni rendező titokban forgatott Egy egyszerű baleset című thrillerének ítélte az Arany Pálmát a 78. Cannes-i Nemzetközi Filmfesztiválon a Juliette Binoche francia filmszínésznő által vezetett nemzetközi zsűri szombat este.
Csütörtökön debütál a Hunyadi-sorozat a Filmión. A magyar filmek és sorozatok streamingplatformján a tízrészes széria magyar szinkronos változata mellett a rendezői (eredeti) változat is elérhető.
Harag György ikonikus színházi rendező munkássága és öröksége előtt tiszteleg az a centenáriumi emlékhét, amelyet június 1. és 9. között szervez a Kolozsvári Állami Magyar Színház.
Tizenkét nagyjátékfilm és tíz dokumentumfilm versenyez a június 13. és 22. közt szervezendő, 24. kolozsvári Transilvania Nemzetközi Filmfesztiválon – jelentették be csütörtökön a szervezők.
Korodi Janka és Pálffy Tibor, a sepsiszentgyörgyi Tamási Áron Színház színészei kapták idén a Gábor Miklós-díjat, mellyel évről évre a legjobb magyar nyelvű Shakespeare-alakításokat díjazza a szakma.
Zenés bábelőadás készül a temesvári Csiky Gergely Állami Magyar Színház legkisebb nézőinek. A Plüm-Plüm kalandjai című előadást május 28-án 10 órától mutatja be először a társulat.
Berecz András Kossuth-díjas előadóművész Szívverés a magasban című fotókiállítását nyitják meg Kolozsváron május 20-án.
A temesvári Csiky Gergely Állami Magyar Színház május 20-án 19 órától mutatja be a Madárka című új előadását, amely barátságról, traumáról és az emberi lélek törékenységéről mesél.
Életműdíjjal tüntette ki a filmkritikusok nemzetközi szövetsége (FIPRESCI) Szabó Istvánt péntek este a 78. Cannes-i Nemzetközi Filmfesztiválon.
Az első világháború után a budapesti Szépművészeti Múzeum letétjeként közel száz ritka műalkotás, köztük három Munkácsy-kép maradt Aradon, ezek is láthatók május 17-én a Kultúrpalota második emeleti Képtárában.