A két színész a Rómeó és Júlia című előadásban. A Livingroom első eseményén Bodolai Balázs (balról) fogja faggatni Gedő Zsoltot (jobbról)
Fotó: Biró István / Kolozsvári Állami Magyar Színház
Újraindul a Kolozsvári Állami Magyar Színház tíz éve kezdeményezett, egy időre abbamaradt beszélgetős-főzős sorozata, amelyben színészek faggatnak színészeket. A Livingroom & LaczóJuli Sava-borsa című sorozatban egyórás beszélgetéseket tartanak színészekkel, az első meghívott Gedő Zsolt lesz április 26-án.
2024. április 20., 09:052024. április 20., 09:05
„Azt már tudjuk, hogy mit szokott kérdezni a színésztől az újságíró, a kritikus vagy a TV-riporter, de vajon mire kíváncsi egy színész, amikor színésztársát kérdezi? Livingroom & LaczóJuli Sava-borsa címmel folytatódik a beszélgetés-sorozat, amit a Kolozsvári Állami Magyar Színház a 2014/2015-ös évadban indított el” – szerepel a színház közleményében. Amint a szervezők fogalmaznak,
Fotó: Kolozsvári Állami Magyar Színház
Célja nem több, mint az esemény maga, azaz a beszélgetés, a színészek személyes történeteinek megismerése. A beszélgetések révén a nézők betekintést nyerhetnek a színészek életébe, pályafutásukba és művészetük mögött meghúzódó inspirációkba és motivációkba. Az est házigazdái a társulat színészei, hagyományosan a résztvevők minden alkalommal megkóstolhatják Laczó Júlia színésznő főztjét.
Gedő Zsolt (középen feketében) az Ifjú barbárok című előadásban
Fotó: Biró István / Kolozsvári Állami Magyar Színház
a kukták szintén színészek: Daradics Hannah és Orbán Attila. A rendezvényen Farkas Loránd, Dubován Viktor, Kiss Dávid, Kiss Tamás és Viola Gábor szolgáltatják a zenét.
Az átpolitizált társadalmakban megőrizheti-e önmagát a nagybetűs Ember – erre a kérdésre keresi a választ a Kolozsvári Állami Magyar Színház új produkciója, a Stuart Mária. Friedrich Schiller darabja a 16. századi angol és skót királynő története.
A közösséget állítja a középpontba a színházi világnapon a Kolozsvári Állami Magyar Színház, amely idén jótékonysági gyűjtést is szervez a színházi ünnepen.
Bár a világon az egyik legnagyszerűbb dolog a tánc, hiszen egyetemes, mindenki számára befogadható „nyelv”, amely az életerőt és az életörömöt hordozza, a virtuális „nézelődéshez” szokott mai társadalom ellustult – jelentette ki Könczei Csongor.
A Déryné Program Határtalan alprogramja részeként a magyar nyelvű színjátszás válik elérhetővé Felvidék, Kárpátalja, Vajdaság és Erdély mintegy 60, magyarok által lakott településén – jelentette be Novák Irén.
A népi együtt muzsikálás és éneklés nemcsak közösségi élményt, de életformát is jelenthet – mondta el az Erdélyben több helyszínen működő Erdélyi Hagyományok Háza Alapítvány (EHHA) kolozsvári intézetének kulturális szervezője, Nagy Kata.
Fürdővilág a Kárpát-medencében: Budapest, Sóvidék és Tarcsafürdő címmel nyit kiállítást április 30-án Sepsiszentgyörgyön a bukaresti Liszt Intézet.
Az Agyagkatonák – Az első kínai császár halhatatlan hadserege című kiállítás Marosvásárhelyre érkezik: május 7-től a Kultúrpalotában lesz látható, ez lesz a városban az idei legimpozánsabb nemzetközi kiállítás.
Május 8-11. között szervezik meg a 10. Csíkszeredai Könyvvásárt, melyen 50 kiadó mutatja be az olvasóknak legfrissebb kínálatát – közölték csütörtökön a szervezők.
Életének 60. évében váratlanul elhunyt dr. Magyari Zita Ida karnagy, zeneszerző, zenepedagógus, Erdély első zeneszerzőnője – közölte a Kolozsvári Magyar Opera.
A Sepsiszentgyörgyi Polgármesteri Hivatal az Andrei Mureșan Színházzal, az Osztrák Kulturális Fórummal és a Liszt Intézet Sepsiszentgyörggyel partnerségben új kulturális teret hoz létre.
Az igazi tavasz kezdetét a néphagyomány Szent György napjától, április 24-től számítja. Számos Szent György-napi szokás és hiedelem élt és él talán itt-ott ma is a magyar nyelvterületen.
Az erdélyi magyar irodalom irodalomtörténészeinek, kritikusainak palettáján a legjobbak közt van a napokban elhunyt Láng Gusztáv helye, aki a transzilvanizmusnak is egyik legkiválóbb szakértője volt.
szóljon hozzá!