2011. július 05., 08:522011. július 05., 08:52
A nagy vonatrablás története valós eseményeken alapszik: 1855-ben bűnözők egy szervezett csoportja sikeresen kirámolta azt a Londonból Folkestone kikötőjébe tartó vonatot, amely a krími háborúban harcoló brit katonák zsoldját szállította aranyban. A vonat páncélszekrényének kulcsai négy különböző tisztviselőre vannak bízva, ezeket kell egyenként megszerezniük a rablóknak, mielőtt a mozgó vonaton végrehajthatnák tervüket. A nehézségek ellenére Edward Pierce, az előkelő londoni üzletember jól boldogul, hiszen kiváló segítőkkel van megáldva: Agar enyveskezű zsebtolvaj, Miriam pedig gyönyörű színésznő.
Michael Crichton olyan világsikerű könyvek és filmek írója, mint a Kóma vagy a Jurassic Park, ezúttal saját regénye nyomán maga írta és rendezte a filmet, amely a viktoriánus Anglia pazar díszletei között mutatja be egy történelmi bűnügy eseményeit – több-kevesebb történelmi hitelességgel, de annál több humorral és akcióval. A humor terén nem kis érdem illeti a főszerepeket alakító Sean Conneryt és Donald Sutherlandet, valamint Lesley-Ann Downt. Az elegáns külsőségek között játszódó és mulatságos epizódokkal teli film csúcspontját a rablás lendületes és izgalmas akciójelenetei jelentik.
A nagy vonatrablást július 17-én este tekinthetik meg az m1 nézői.
Kertkönyvtár címmel szervez foglalkozást az érdeklődők számára a sepsiszentgyörgyi Bod Péter Megyei Könyvtár.
Néptánc- és népzeneoktatás, kézműves foglalkozások, nagycsaládos programok, minden korosztályt megszólító táborok szerepelnek a nagykárolyi Rekettye Kulturális Egyesület tevékenységei között, melynek elnöke céljaikról, terveikről beszélt a Krónikának.
Szent László magyar király halálának 930. évfordulóján Jánó Mihály művészettörténész érdekfeszítő és látványos vetített képes előadást fog tartani Sepsiszentgyörgyön.
Mikrokosmos címmel indul a kulturális kapcsolatokat Bartók Béla örökségét bemutatva erősítő program a magyar–román határ mentén európai uniós támogatással.
A sepsiszentgyörgyi Székely Nemzeti Múzeumban nyílik meg július 22-én, kedden 18 órától a Lábasház emeleti kiállítótereiben Damokos Csaba designer kiállítása.
A Magyar Rendőrség is felhívást tett közzé, hogy ha valaki látta a Maros megyei Mezőméhesen történt gyilkosság szökésben lévő gyanúsítottját, azonnal értesítse a rendőrséget. A gyanúsított ellen európai és nemzetközi elfogatóparancsot adtak ki.
Kristófi János nagyváradi festőnek állít emléket az a retrospektív kiállítás, amelyet július 22-én nyitnak meg a sepsiszentgyörgyi Erdélyi Művészeti Központban (EMŰK).
Megnyílt a jelentkezés a Filmtettfeszt Erdélyi Magyar Filmszemle versenyszekciójára. A Filmgaloppban tavaly fikciós alkotások versenyeztek egymással, így idén az erdélyi dokumentumfilmeké a főszerep.
Horváth Hunor, a temesvári Csiky Gergely Állami Magyar Színház új igazgatója örül, hogy lehetősége nyílik bekapcsolódni Temesvár életébe, és annak is, hogy színházi alkotóként most először magyar nyelven dolgozhat.
A Szent Anna-tó körül szervezett, 35 éve kezdeményezett AnnART Nemzetközi Performansz Fesztiválokat idézik meg július 24-én és 25-én a sepsiszentgyörgyi Székely Nemzeti Múzeumban.
szóljon hozzá!