Vita. A túszok szabadon engedését halogató Hamász terroristái visszaszóltak az elszabaduló pokollal fenyegetőző Trumpnak
Fotó: Képernyőmentés – videofelvétel
Donald Trump amerikai elnöknek nem szabad elfelejtenie, hogy az izraeli túszok hazatérésének egyetlen módja az Izrael és a Hamász közötti tűzszüneti megállapodás tiszteletben tartása és végrehajtása – szögezte le kedden a Gázai övezetet ellenőrző Hamász iszlamista terrorszervezet egyik vezetője.
2025. február 11., 13:312025. február 11., 13:31
„Trumpnak nem szabad elfelejtenie, hogy van egy megegyezés, amelyet mindkét félnek tiszteletben kell tartania (…) A fenyegetőzések nem hoznak eredményt, csak bonyolítják a dolgokat” – tette hozzá Számi Abu Zuhri.
Bár a Katar, Egyiptom és az Egyesült Államok segítségével tető alá hozott tűzszüneti egyezség szombatra irányozza elő a maradék, a terroristák fogságában lévő izraeli túsz elengedését,
Az amerikai elnök úgy vélte, fel kellene mondani a tűzszünetet, amennyiben a Hamász szombat délig nem engedi szabadon minden, 2023. október 7-én elhurcolt foglyát; Trump hozzátette azt is, ha a túszokat nem engedik el, „elszabadul a pokol”.
Donald Trump elnök hétfőn arra szólította fel Izraelt, hogy mondja fel a Hamásszal kötött tűzszüneti megállapodást, és „engedje, hogy elszabaduljon a pokol”, ha a palesztin terrorszervezet szombat délig nem adja vissza a túszokat.
Közben az izraeli hadsereg (IDF) bejelentette, hogy
A megállapodás szerint a halálakor 85 éves Manszúrt a túszok kiszabadulását lehetővé tevő tűzszüneti megállapodás első, humanitárius szakaszában kell átadni Izraelnek hét másik izraeli túsz földi maradványaival együtt.
Az IDF az elmúlt hónapokban összegyűjtött hírszerzési adatokra alapozva jelentette be, hogy a férfi már nincs életben. A Hamász palesztin iszlamista terrorszervezet az elmúlt hetekben bejelentette, hogy
A megállapodás szerint a tűzszünet végrehajtása első szakaszának végén adják át a holttesteket Izraelnek.
Slomó Manszúr a Gázai övezet közelében fekvő Kiszufim kibuc egyik alapítója és lakója volt. „Slomó sokkal több volt számunkra, mint a közösség egyik tagja. Ő volt Kiszufim apja, nagyapa, igaz barátja és dobogó szíve” – hangsúlyozta közleményében a kibuc közössége.
„Mosolya, szerénysége és emberi melegsége inspirációt jelentett mindannyiunknak. Megszakadt a szívünk, hogy nem tudtuk élve visszahozni. Az egész közösség egyesül a gyászban és a fájdalomban” – közölték.
„Ez a veszteség olyan seb, amely nem gyógyul be, de közösségünk minden erejével támogatja és körülveszi a családot” – tették hozzá, és
akár életben vannak, akár nem”.
Jelenleg 76 túszt őriznek a Gázai övezetben az iszlamista szervezetek, akik közül 36-ot nyilvánított halottnak az IDF.
A Trump-kormányzat azt tervezi, hogy a Moszkvával folytatott esetleges béketárgyalások előtt arra ösztönzi az európai szövetségeseket, hogy több amerikai fegyvert vásároljanak Ukrajna számára – mondta két,&
Donald Trump elnök hétfőn arra szólította fel Izraelt, hogy mondja fel a Hamásszal kötött tűzszüneti megállapodást, és „engedje, hogy elszabaduljon a pokol”, ha a palesztin terrorszervezet szombat délig nem adja vissza a túszokat.
A magyarországi vasúti infrastruktúrán végzett munkálatok miatt 2025. március 22-én és 23-án módosul a nemzetközi vonatjáratok menetrendje – közölte hétfőn a Román Vasúttársaság (CFR) a Magyar Államvasutak (MÁV) tájékoztatására hivatkozva.
Donald Trump amerikai elnök béketervének nemcsak véget kell vetnie az ukrajnai háborúnak, de szavatolnia is kell, hogy a jövőben ne legyen újabb orosz agresszió – jelentette ki vasárnap Volodimir Zelenszkij ukrán elnök az ITV brit televíziónak adott n
Donald Trump amerikai elnök vasárnap megismételte az Egyesült Államoknak a Gázai övezet újjáépítésére vonatkozó terveit, és kijelentette, hogy a háború sújtotta enklávét „nagy ingatlanterületnek” tekinti.
Életét vesztette vasárnap a bosznia-hercegovinai Szarajevóban Parlac Ionuţ Cosmin törzsőrmester, a focșani-i 281-es támogató zászlóalj katonája – közölte a védelmi minisztérium.
A balti országok, Észtország, Lettország és Litvánia teljesen levált az orosz és a fehérorosz villamosenergia-hálózatokról és csatlakoztak az európai uniós villamosenergia-rendszerhez.
Lövöldözés volt Rotterdamban, valamint Groningenben, egy embert pedig megkéseltek Amszterdamban vasárnap virradóra – tájékoztatott az NL Times című, angol nyelvű hollandiai hírportál vasárnap.
Az izraeli hadsereg (IDF) a tűzszüneti és túszalku-megállapodás alapján vasárnap kivonult a Gázai övezet közepén fekvő Necarim-tengelyről – jelentette a hadsereg katonai szóvivője.
Ferenc pápa pápa néhány napja hörghurutban szenved, ezért felmerült annak a lehetősége, hogy nem vesz részt a jubileumi eseményen. De az, hogy mégis jelen volt, ráadásul a szabad levegőn, arra utal, hogy állapota nem ad okot aggodalomra.
szóljon hozzá!![Hozzászólások](https://kronikaonline.ro/template/kronika_new/images/dropdown.svg)