Vita. A túszok szabadon engedését halogató Hamász terroristái visszaszóltak az elszabaduló pokollal fenyegetőző Trumpnak
Fotó: Képernyőmentés – videofelvétel
Donald Trump amerikai elnöknek nem szabad elfelejtenie, hogy az izraeli túszok hazatérésének egyetlen módja az Izrael és a Hamász közötti tűzszüneti megállapodás tiszteletben tartása és végrehajtása – szögezte le kedden a Gázai övezetet ellenőrző Hamász iszlamista terrorszervezet egyik vezetője.
2025. február 11., 13:312025. február 11., 13:31
„Trumpnak nem szabad elfelejtenie, hogy van egy megegyezés, amelyet mindkét félnek tiszteletben kell tartania (…) A fenyegetőzések nem hoznak eredményt, csak bonyolítják a dolgokat” – tette hozzá Számi Abu Zuhri.
Bár a Katar, Egyiptom és az Egyesült Államok segítségével tető alá hozott tűzszüneti egyezség szombatra irányozza elő a maradék, a terroristák fogságában lévő izraeli túsz elengedését,
Az amerikai elnök úgy vélte, fel kellene mondani a tűzszünetet, amennyiben a Hamász szombat délig nem engedi szabadon minden, 2023. október 7-én elhurcolt foglyát; Trump hozzátette azt is, ha a túszokat nem engedik el, „elszabadul a pokol”.
Donald Trump elnök hétfőn arra szólította fel Izraelt, hogy mondja fel a Hamásszal kötött tűzszüneti megállapodást, és „engedje, hogy elszabaduljon a pokol”, ha a palesztin terrorszervezet szombat délig nem adja vissza a túszokat.
Közben az izraeli hadsereg (IDF) bejelentette, hogy
A megállapodás szerint a halálakor 85 éves Manszúrt a túszok kiszabadulását lehetővé tevő tűzszüneti megállapodás első, humanitárius szakaszában kell átadni Izraelnek hét másik izraeli túsz földi maradványaival együtt.
Az IDF az elmúlt hónapokban összegyűjtött hírszerzési adatokra alapozva jelentette be, hogy a férfi már nincs életben. A Hamász palesztin iszlamista terrorszervezet az elmúlt hetekben bejelentette, hogy
A megállapodás szerint a tűzszünet végrehajtása első szakaszának végén adják át a holttesteket Izraelnek.
Slomó Manszúr a Gázai övezet közelében fekvő Kiszufim kibuc egyik alapítója és lakója volt. „Slomó sokkal több volt számunkra, mint a közösség egyik tagja. Ő volt Kiszufim apja, nagyapa, igaz barátja és dobogó szíve” – hangsúlyozta közleményében a kibuc közössége.
„Mosolya, szerénysége és emberi melegsége inspirációt jelentett mindannyiunknak. Megszakadt a szívünk, hogy nem tudtuk élve visszahozni. Az egész közösség egyesül a gyászban és a fájdalomban” – közölték.
„Ez a veszteség olyan seb, amely nem gyógyul be, de közösségünk minden erejével támogatja és körülveszi a családot” – tették hozzá, és
akár életben vannak, akár nem”.
Jelenleg 76 túszt őriznek a Gázai övezetben az iszlamista szervezetek, akik közül 36-ot nyilvánított halottnak az IDF.
Ukrajna gyakorlatilag már megkezdte egy nemzeti csapat kialakítását, amely megfelelő algoritmusokat dolgoz majd ki egy esetleges 30 napos tűzszünet ellenőrzésére, ami egy nagyon bonyolult folyamat.
Információkat és további jelzéseket küldött az orosz elnök amerikai hivatali partnerének, akinek különmegbízottját, Steven Witkoffot csütörtökön fogadta – jelentette ki Dmitrij Peszkov, a Kreml szóvivője pénteken újságíróknak.
Három volt, illetve jelenlegi román európai parlamenti (EP) képviselő neve is fölmerült az uniós törvényhozást érintő legújabb korrupciós ügyben.
Alaposan kiosztotta Klaus Iohannis volt román államfőt Donald Trump amerikai elnök.
Orbán Viktor miniszterelnök az 1848-49-es forradalom és szabadságharc 177. évfordulója alkalmából levelet intézett a külhoni magyarokhoz.
„Nagyon csalódást keltő pillanat lenne az egész világnak, ha Oroszország nem fogadná el az ukrajnai tűzszünetre vonatkozó ajánlatot” – jelentette ki Donald Trump csütörtökön, mielőtt tárgyalóasztalhoz ült Mark Rutte NATO-főtitkárral Washingtonban.
Vlagyimir Putyin orosz elnök legfőbb külpolitikai tanácsadója, Jurij Usakov csütörtökön közölte: tudatta Washingtonnal, hogy az Egyesült Államok által javasolt 30 napos tűzszünet az ukrajnai háború szüneteltetése érdekében csak Ukrajnának lenne jó.
Több házkutatást hajtottak végre Belgiumban és Portugáliában egy, az Európai Parlamentet érintő újabb korrupciós ügyben, amelyben a gyanú szerint a Huawei kínai távközlési vállalat próbált befolyást szerezni az uniós döntéshozatalban.
Az európaiak körében „nagyon széles körű konszenzus van kialakulóban” az ukrán hadsereg támogatását illetően az Oroszországgal folytatott konfliktust követően – jelentette ki Sébastien Lecornu francia védelmi miniszter.
A romániai elnökválasztás törlése „nem felel meg az európai demokratikus normáknak” – jelentette ki Andrzej Duda leköszönő lengyel konzervatív elnök, akinek országában májusban szintén elnökválasztást tartanak.
szóljon hozzá!