Kiderül az igazság? Még mindig nem tudni biztosan, ki áll az Északi Áramlat felrobbantása mögött
Fotó: Twitter / Forsvaret
Az Északi Áramlat gázvezetékek tavaly szeptemberi felrobbantásával kapcsolatban elfogatóparancsot adott ki egy ukrán állampolgár ellen a német főügyész – jelentette szerdán a német média.
2024. augusztus 14., 13:232024. augusztus 14., 13:23
A Die Zeit és a Süddeutsche Zeitung német napilapok, valamint az ARD műsorszolgáltató közlése szerint
2022. szeptember 26-án több robbanás rongálta meg az Északi Áramlat 1 és 2 gázvezetéket, ami megszakította a gázellátást. A robbanások a Balti-tengeren mélyén, a dániai Bornholm-sziget közelében történtek.
Svédország után Dánia is lezárta vizsgálatot az Északi Áramlat balti-tengeri gázvezetékeken 2022 szeptemberében történt rejtélyes robbanások ügyében.
A csővezetékeken négy szivárgást fedeztek fel a szabotázst követően. Az orosz földgáz korábban az Északi Áramlat 1-en keresztül érkezett Németországba. Az Északi Áramlat 2-t az Oroszország által Ukrajna ellen indított háború miatt nem helyezték üzembe. Több ország hatóságai is nyomozást indítottak az ügyben, de Dánia és Svédország azóta lezárta saját vizsgálatát. A három német hírszolgáltató szerint
A tudósításokban forrásként „egy külföldi hírszerző szolgálattól származó információkra” hivatkoztak.
Lezárta a svéd ügyészség az Északi Áramlat-1 és -2 gázvezetékeknél 2022 szeptemberében történt robbanások miatt indított vizsgálatát, arra hivatkozva, hogy nincs illetékessége az ügyben – jelentették be a svéd hatóságok szerdán.
A nyomozás korábban egy vitorlásjachtra koncentrált, amelyen tavaly júliusban robbanóanyag nyomaira bukkantak. A hatóságok szerint a jachttal szállíthatták a helyszínre a robbanóanyagokat.
Német és holland lapértesülések szerint az amerikai Központi Hírszerző Ügynökség (CIA) hónapokkal előre figyelmeztette Kijevet az Északi Áramlat gázvezeték elleni robbantásos merénylet miatt.
Az Egyesült Államok egy szélesebb regionális háború megelőzését és a közel-keleti helyzet enyhítését tekinti elsődleges céljának a térségben állomásozó csapatainak átcsoportosításával, illetve megerősítésével.
Az ukrán offenzíva az oroszországi Kurszki területen „valódi dilemmát” okozott Vlagyimir Putyin orosz elnöknek – mondta Joe Biden amerikai elnök kedden New Orleansban újságíróknak.
Ukrajna nem érdekelt abban, hogy Oroszország kurszki régiójában területet foglaljon el, pusztán saját állampolgárainak életét védi, mivel az ott elindított hadművelettel akadályozza újabb orosz egységek átcsoportosítását a donyecki régióba.
Az idei év első hét hónapjában 36 százalékkal csökkent az illegális határátlépések száma az Európai Unióba, augusztusig mintegy 113 ezren próbáltak szabálytalanul az unió területére jutni – olvasható a Frontex kedden közzétett jelentésében.
Az Európai Bizottság kedden csaknem 4,2 milliárd eurót folyósított Ukrajnának az ukrán hitelkeret első részleteként – közölte a brüsszeli testület.
Gyilkossági kísérlettel vádolták meg kedden azt a férfit, aki előző nap késsel megsebesített egy gyereket a londoni Leicester Square-en.
Az amerikai választás meghatározó témáiról esett szó Donald Trump és Elon Musk az X-en közvetített élő beszélgetésében hétfőn.
Megöltek egy izraeli túszt, két másikat pedig megsebesítettek őreik a Gázai övezetben – közölte hétfőn Abu Ubaida, a Hamász palesztin iszlamista szervezet katonai szárnyának, az al-Kasszám Brigádoknak a szóvivője.
Oroszország mintegy ezer négyzetkilométere van jelenleg az ukrán csapatok ellenőrzése alatt – jelentette be Olekszandr Szirszkij, az ukrán fegyveres erők főparancsnoka hétfőn.
Elutasította hétfőn a máltai fellebbviteli bíróság Románia Máltához intézett, Pál herceg kiadatására irányuló kérelmét, miután „valós és személyes kockázatot” állapított meg az alapvető jogainak megsértésére.
szóljon hozzá!