Fotó: Wikipédia/Flickr
Őrizetben marad Máltán Pál Fülöp herceg, miután a máltai alkotmánybíróság elutasította szabadlábra helyezési kérelmét – számolt be szerdán az igazságügyi minisztérium.
2024. június 05., 18:052024. június 05., 18:05
A közlemény szerint a román királyi család hivatalosan el nem ismert tagjának kiadatásáról június 17-én születik jogerős ítélet, addig őrizetben marad. „Továbbra is erőfeszítéseket teszünk, hogy a szökevények romániai börtönben töltsék le a büntetésüket” – biztosította a közvéleményt a minisztérium.
A tárcavezető tájékoztatása szerint a döntés megfellebbezhető, és a brassói ítélőtábla hivatalosan fel fogja kérni a máltai ügyészséget, hogy időben tegye meg ezt a lépést. „A román állam minden jogi eszközt felhasznál arra, hogy az összes szökevényt az országba hozza” – mondta akkor Gorghiu.
A miniszter bejelentette azt is, hogy a brassói ítélőtábla előzetes döntéshozatali eljárást kezdeményezett az Európai Unió Bíróságánál (EUB). Annak megállapítására kérte fel az uniós testületet, hogy Pál herceg kiadatásának ügyében tiszteletben tartják-e az európai elfogatóparancsra vonatkozó uniós jogot. Bukarest álláspontja szerint ugyanis az elfogatóparancsot kibocsátó tagállamoknak joguk van közvetlenül részt venni egy másik tagállam belföldi eljárásában.
„Véleményünk szerint az európai elfogatóparancsra vonatkozó uniós jogszabályokat nem megfelelően alkalmazzák, és ezt a véleményünket minden lehetséges érvvel alá fogjuk támasztani az EUB bírái előtt” – szögezte le a tárcavezető.
A román királyi család hivatalosan el nem ismert tagját, Pál Fülöpöt 2020. decemberében a legfelsőbb bíróság befolyás vásárlása és hivatali visszaélésben való bűnrészesség miatt 3 év és 4 hónap szabadságvesztésre ítélte a băneasai királyi farm illegális visszaszolgáltatásával kapcsolatos ügyben, de a herceg az ítélet kihirdetése után elmenekült az országból.
Őrizetbe vették Máltán a korrupció miatt jogerősen szabadságvesztésre ítélt, a börtönbüntetés elől külföldre menekült Pál herceget – tudatták román igazságügyi források.
Donald Trump másodlagos vám kiszabását helyezte kilátásba az Oroszországból származó kőolajra, és jelezte, még a héten beszélni akar az orosz elnökkel – jelentette ki az amerikai elnök vasárnap.
Ahmed es-Saraa ideiglenes szíriai elnök szombat este bejelentette egy új, miniszterelnök nélküli kormány megalakulását, amelyben egy nő is helyet kap.
Felrobbant és kiégett Vlagyimir Putyin limuzinja Moszkvában. A jármű egy fekete Aurus Senat volt, amelynek értéke 330 ezer euró. Sérültekről nem érkezett információ, és egyelőre nem tudni, ki használta a limuzint a robbanás idején.
Ismét százezrek gyűltek össze Isztambulban, hogy tiltakozzanak Ekrem Imamoglu polgármesternek a hivatalából való felfüggesztése és letartóztatása miatt, valamint hogy követeljék a városvezető szabadon bocsátását.
Kemény hangú videóüzenetben utasította vissza a dán külügyminiszter az amerikai alelnöknek egy grönlandi amerikai katonai támaszponton tartott, Dániát bíráló beszédének a hangvételét, de tárgyalásokat ajánlott fel a vitás kérdések rendezésére.
Ezer fölé emelkedett a mianmari földrengés hivatalosan megerősített halálos áldozatainak száma.
A budapesti nagykövetségek egy csoportja közös nyilatkozatban fejezte ki aggodalmát a magyar kormánypárt által elfogadott törvény miatt, amely betiltja az LMBTQ+ közösség Pride felvonulását – közölte a Reuters.
Gyakorlatilag megsemmisült az orosz-ukrán határon lévő Szudzsa gázmérőállomás, miután kelet-európai idő szerint 9 óra 20 perc körül az ukrán hadsereg, az előzetes információk szerint HIMARS rakétákkal csapást mért rá.
Egy 7,7-es erősségű földrengés rázta meg Mianmart, épületek omlottak össze, rengeteg személy életét vesztette, sok embert még keresnek.
Különböző segélyszervezetek több mint egy tucat munkatársa halt meg vagy tűnt el az elmúlt napokban Gázában, miután Izrael a kéthónapos tűzszünet összeomlását követően újra katonai támadást indított a palesztin enklávé ellen.
szóljon hozzá!