A rotterdami ámokfutó elfogásának pillanata
Fotó: Videófelvétel
Több ember meghalt, miután Rotterdamban egy ámokfutó lövöldözni kezdett előbb egy házban, majd egy egyetemi oktatókórház egyik tantermében. A lövöldözés mindkét helyszínén tűz is keletkezett.
2023. szeptember 28., 20:202023. szeptember 28., 20:20
2023. szeptember 28., 22:202023. szeptember 28., 22:20
A rotterdami rendőrségnek az X közösségi oldalon közzétett tájékoztatása szerint egy fegyveres előbb Rotterdam belvárosának egyik lakóházában nyitott tüzet, majd nemsokkal később a közeli kórház egyik oktatóterméből jelentettek fegyveres támadást. Előbb azt közölték, hogy nem tudni, a két incidens összefügg-e, de később bizonyságot nyert, hogy mindkét helyszínen ugyanaz az ámokfutó lövöldözött.
A 32 éves feltételezett elkövető a holland rendvédelmi szervek „harci típusú” ruházatát, valamint hátizsákot és fejhallgatót viselt. Indítéka egyelőre ismeretlen – közölték. A lövöldözésben elhunytak pontos számát nem közölték. Később Fred Westerbeke rendőr-főkapitány arról számolt be, hogy a támadó előbb agyonlőtt egy 39 éves nőt, és súlyosan megsebesítette az áldozat 14 éves lányát. Ezután behatolt az Erasmus egészségügyi központba, ahol megölt egy 46 éves férfit, az intézmény oktatóját.
Ezzel egy időben három ember meghalt különböző incidensekben csütörtökre virradóra Svédországban, ahol egyre fokozódik a bűnbandák hatalmi harcát kísérő erőszak. Szerda éjjel egy 18 éves férfit lőttek agyon egy stockholmi elővárosban. Néhány órával később egy férfit öltek meg és egy másikat sebesítettek meg egy lövöldözésben a fővárostól délre fekvő Jordbróban.
Csütörtök hajnalban egy húszéves nő halt meg egy robbanásban Uppsalában, Stockholmtól nyugatra. A robbantást, amely öt házat megrongált, a rendőrség gyilkosságként kezeli. Svéd médiajelentések szerint az áldozat „járulékos veszteség” volt, a célpont a szomszédos lakásban lakott.
Gunnar Strömmer svéd igazságügy-miniszter csütörtökön a TV4 svéd televíziónak adott interjúban „mélységesen tragikus fejleménynek” nevezte a történteket. Hozzátette: megérti, hogy az emberek haragot, félelmet és szomorúságot éreznek. Jelentések szerint két – egy Törökországban élő török-svéd állampolgár vezette banda, illetve a volt helyettese irányította bűnszervezet – harcol az illegális kábítószer- és fegyverpiac birtoklásáért.
Továbbra is nyomást kell gyakorolni Oroszországra – jelentette ki Nicuşor Dan román államfő azt követően, hogy részt vett az Ukrajnát támogató Tettrekészek Koalíciójának vasárnapi online tanácskozásán.
Alekszandar Vucsics szerb elnök kemény fellépést jelentett be a kormányellenes tiltakozókkal szemben vasárnap, ezzel reagálva a napok óta tartó, folyamatosan erőszakba torkolló tüntetésekre.
Az amerikai elnök és orosz kollégája pénteki alaszkai találkozójukon „szilárd biztonsági garanciákról” állapodtak megUkrajna számára – jelentette be vasárnap Steve Witkoff.
Több európai ország állam-, illetve kormányfője bejelentette vasárnap, hogy jelen lesz Volodimir Zelenszkij ukrán elnök Donald Trump amerikai elnökkel Washingtonban tartandó tárgyalásain.
Három ember meghalt, további nyolcan pedig megsebesültek, amikor több fegyveres tüzet nyitott egy brooklyni étteremben vasárnap hajnalban, zárás körül – közölte a New York Postra hivatkozva a Híradó.hu.
Az izraeli hadsereg sátrakat és egyéb felszereléseket biztosít a gázai lakosoknak, akik a harcok sújtotta területeken élnek, mielőtt az enklávé déli részébe költöztetik őket – jelentette be szombaton Aviháj Adraí katonai szóvivő.&a
Donald Trump amerikai elnök közölte az európai vezetőkkel, hogy jövő péntekre szeretne megszervezni egy háromoldalú csúcstalálkozót saját maga, Volodimir Zelenszkij ukrán elnök és Vlagyimir Putyin orosz elnök részvételével.
Dél-Szudán és Izrael olyan megállapodásról tárgyal, amelynek célja a háború sújtotta Gázai övezetből származó palesztinok áttelepítése az afrikai országba, ahol súlyos zavargások vannak a polgárháború miatt.
Miután Donald Trump tájékoztatta őket arról, hogy miről tárgyalt Vlagyimir Putyinnal, az európai vezetők szombat reggel tanácskoztak, és közleményt adtak ki, amelyben üdvözölték a békefenntartó erőfeszítéseket.
Bár a Donald Trump amerikai és Vlagyimir Putyin orosz elnök között az ukrajnai fegyverszünet témájában lezajlott találkozón nem született konkrét eredmény, az mégis fontos – vélekednek az elemzők.
szóljon hozzá!