Fotó: MTI/Komka Péter
Az AstraZeneca brit–svéd gyógyszeripari cég arról értesítette az Európai Unió illetékeseit, hogy kevesebb mint felét fogja szállítani a Covid-19 elleni megígért oltásmennyiségnek a második negyedévben – nyilatkozta név nélkül egy európai illetékes a Reutersnek.
2021. február 24., 09:002021. február 24., 09:00
2021. február 24., 11:262021. február 24., 11:26
Történhet ez olyan körülmények között, hogy a brit hírügynökség úgy tudja,
A Hotnews.ro hírportál által idézett cikk szerint a Reuters megkereste a gyógyszeripari céget is, amely nem cáfolta az értesülést, később viszont kiadott egy sajtóközleményt, amelyben megígérte, igyekeznek növelni gyártási kapacitásukat annak érdekében, hogy le tudják szállítani az április–június időszakra vállalt 180 millió oltást.
A gyártási folyamattal kapcsolatos nehézségek miatt az AstraZeneca gyógyszergyártó következő két romániai szállítmányában az eredeti megállapodáshoz képest valamivel kevesebb oltóanyagot szállít – jelentette be a cég.
Az AstraZeneca amúgy januárban jelezte az EU illetékeseinek, hogy gyártási gondok miatt nem tudja teljesíteni az első negyedévre vállaltakat.
Mint ismeretes, korábban a Pfizer gyógyszergyártó is az eredetileg rögzítettnél kevesebb vakcinát szállított az Európai Unió országaiba.
Az elmúlt 24 órában 37.137 személy kapta meg Romániában a COVID-19 elleni vakcinát, első ízben oltottak az AstraZeneca laboratóriuma által kifejlesztett vakcinával – Tájékoztat az Agerpres az Országos Közegészségügyi Intézet (INSP) által hétfőn közzétett adatokra hivatkozva.
Az izraeli hadsereg (IDF) vasárnap elismerte, hogy egy egységének katonái szakmai hibákat követtek el, amikor márciusban lelőttek tizenöt palesztin mentőápolót, illetve tűzoltót a Gázai övezetben – noha az IDF szerint Hamász-tagok is voltak közöttük.
Nyolcvannyolc éves korában, húsvét hétfőjén elhunyt Ferenc pápa.
Vlagyimir Putyin orosz elnök nem adott parancsot a rövid húsvéti tűzszünet meghosszabbítására a korábban bejelentett időkereten túl – közölte Dmitrij Peszkov, a Kreml szóvivője vasárnap a TASZSZ orosz állami hírügynökség szerint.
Felborult egy motoros kishajó szombat este a Dunán, utasai közül négyen partot értek, egy embert jelenleg is keresnek – közölte a Budapesti Rendőr-főkapitányság vasárnap.
Semmilyen béke nem lehetséges igazi fegyvermentesítés nélkül, a népek védelem iránti igénye ne változzon általános fegyverkezési versennyé – fogalmazott Ferenc pápa húsvétvasárnapi üzenetében.
Nagyszabású rendőrségi művelet zajlik egy lövöldözés után a hesseni Bad Nauheim városában, miután szombat délután 6 óra körül két férfit agyonlőttek egy lakóház előtt.
Ferenc pápa kerekesszékben ülve megjelent a Szent Péter-bazilikában, és a főoltárnál imádkozott a nagyszombat esti virrasztás szertartása előtt.
Ha tényleg megvalósul a teljes tűzszünet húsvét idejére, akkor Ukrajna azt javasolja, hogy hosszabbítsák meg azt az április 20. utáni időszakra is – írta Volodimir Zelenszkij ukrán elnök szombaton az X-en.
A szentszéki sajtóközpont bejelentette, hogy Ferenc pápa húsvét vasárnap jelen kíván lenni a Szent Péter téren az ünnepi misét követő Urbi et Orbi áldáson. Ferenc pápa virágvasárnap jelent meg a Szent Péter téren rövid időre.
Oroszország egyoldalúan ideiglenes tűzszünetet hirdetett Ukrajnában április 19-től április 21-ig, a döntést Vlagyimir Putyin orosz elnök jelentette be. A Kreml bízik benne, hogy Kijev is betartja a megállapodást.
szóljon hozzá!