Képünk illusztráció
Fotó: Koszticsák Szilárd/MTI
Ideiglenesen orvosi felügyelet alá helyezte egy új-zélandi bíróság szerdán azt a csecsemőt, akinek a szülei nem engedték meg, hogy elvégezzenek rajta egy sürgős szívműtétet megelőző vérátömlesztést. Elmondásuk szerint egyedül akkor engedélyezték volna a vérátömlesztést, ha a vér olyan donoroktól származik, akik nem oltatták be magukat a koronavírus ellen.
2022. december 07., 19:532022. december 07., 19:53
A wellingtoni felsőbíróságnak az egészségügyi hatóságok álláspontjával egybeeső döntése értelmében a négy hónapos kisfiút egészen addig gyámság alatt tartják, ameddig át nem esik a sürgős szívműtéten, és abból fel nem épül.
A szülők a műtéten kívüli egészségügyi kérdésekben továbbra is maguk dönthetnek a gyereküket érintő ügyekről.
Ian Gault bíró elmondta, hogy elfogadta az egészségügyi szakértők eskü alatt tett vallomásait,
amelyek szerint a koronavírus elleni vakcinák bevezetése óta világszerte több millió vérátömlesztést végeztek el anélkül, hogy az oltóanyagok bármilyen ismert káros hatást okoztak volna.
A döntés minden bizonnyal precedenst teremt majd, és megkönnyebbülést okoz a véradományt gyűjtő és felhasználó egészségügyi csoportoknak.
A szülők elmondták, hogy voltak oltatlan donorok, akik hajlandóak voltak vért adni fiuk műtétjéhez,
Az egészségügyi hatóságok azt is hangsúlyozták, hogy az oltatlan donorok nem feltétlenül biztosítanák vérükből az összes olyan vérkészítmény felhasználását, amelyre a gyerek műtétje során szükségük lehet.
A szülők megalapozatlan érvekkel és szélsőséges elméletekkel próbálták bizonyítani, hogy az mRNS típusú vakcinák nem biztonságosak – írta az AP hírügynökség.
A bíró szerint a szülők elfogadták, hogy fiuknak szüksége van a műtétre, csak időközben a kezelőorvosokkal való viszonyuk megromlott, amelyet azonban helyre kellene állítani.
Átadta kedden megbízólevelét Nicuşor Dan államfőnek Magyarország új romániai nagykövete, Kissné Hlatki Katalin.
Ilie Bolojan román miniszterelnök kedd este megbeszélést folytatott ukrán kollégájával, Denisz Smihallal a háborúról és annak regionális hatásairól, valamint az ukrajnai román kisebbség jogairól.
Benjamin Netanjahu izraeli miniszterelnök szerint Izrael állam történelme során soha nem volt olyan fokú az összehangoltság, együttműködés és bizalom az Egyesült Államokkal, mint jelenleg.
Donald Trump lehetőségként tekint az Oroszország elleni további súlyos szankciókról szóló, az amerikai szenátus előtt lévő törvényre – az amerikai elnök erről kedden kabinetjének nyilvános ülésén beszélt a washingtoni Fehér Házban.
Brüsszel beverte a szöget a gazdák koporsójába, hiszen olyan kereskedelmi megállapodást kötött Ukrajnával, amely több mezőgazdasági termék esetében magasabb vagy korlátlan importot engedélyez – közölte közösségi oldalán Nagy István agrárminiszter.
Az Ukrajnába irányuló fegyverszállítások „az ellenségeskedések folytatásának” kedveznek – így kommentálta kedden Oroszország, hogy Donald Trump amerikai elnök közölte: az Egyesült Államok további fegyvereket küld Kijevnek.
A gázai háború befejezéséről szóló tárgyalások „nagyon jól haladnak” – jelentette ki hétfőn este Donald Trump amerikai elnök, miután Washingtonban fogadta Benjámin Netanjahu izraeli miniszterelnököt.
Az Európai Bizottság elleni bizalmatlansági indítvány szélsőségesek legrégibb kézikönyvéből származik, célja a társadalom megosztása, a demokráciába vetett bizalom aláásása – jelentette ki a brüsszeli testület elnöke hétfőn Strasbourgban.
Donald Trump amerikai elnök hétfőn közölte, hogy további védelmi fegyvereket tervez küldeni Ukrajnának, miután kormánya a múlt héten leállított bizonyos szállítmányokat.
Az Európai Unió nem foglalkozik a nemzeti kisebbségek ügyével, azt minden ország belügyének tekinti – jelentette ki Szili Katalin miniszterelnöki főtanácsadó a Kisebbségvédelem Európában című nyári egyetemen hétfőn Budapesten.
szóljon hozzá!