„Nincs mit kommentálni”. Nem érte el az Európai Bizottság ingerküszöbét Iohannis gyűlöletbeszéde
Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd
Nem hajlandó állást foglalni az Európai Bizottság a Krónika megkeresésére annak kapcsán, hogy Klaus Iohannis román államfő múlt szerdán úgy próbálta lejáratni a Szociáldemokrata Pártot (PSD), hogy azzal egyúttal a romániai magyarok, illetve Magyarország ellen is uszított.
2020. május 05., 09:252020. május 05., 09:25
2020. május 05., 10:392020. május 05., 10:39
Iohannis kijelentette: a parlamentben a legnagyobb erőt képviselő PSD „azért harcol, hogy Erdélyt odaadja a magyaroknak”. Magyarul köszöntve a PSD elnökét, feltette a kérdést: vajon mit ígért Orbán Viktor magyar miniszterelnök cserébe a megegyezésért?
Ennek kapcsán még csütörtökön megkerestük az Európai Bizottságot, feltéve a kérdést: hogyan értékeli az EU „kormánya”, hogy egy uniós tagállam elnöke nyíltan uszít egy kisebbségi közösség ellen.
Az EB ezt azzal indokolja, hogy kétoldalú, magyar–román ügynek tekinti a kérdést.
„Ez igazából kétoldalú ügy, ami nem tartozik az Unió hatáskörébe, így a Bizottságnak nincs mit kommentálnia” – áll a lakonikus válaszban.
Az egyházat és az emberiséget térfélválasztásra szólított fel a félelemmel és igazságtalansággal teli világban Ferenc pápa nagycsütörtöki homíliájában, amelyet a Szent Péter-bazilikában bemutatott krizmaszentelő misén olvastak fel.
Tömeges dróncsapás érte Dnyiprót, a délkelet-ukrajnai Dnyipropetrovszki terület székhelyét, miközben az északkelet-ukrajnai Harkiv térségét kombinált támadás sújtotta, a dél-ukrajnai Herszon megyét pedig az orosz tüzérség lőtte csütörtökre virradóra.
Izrael védelmi minisztere kijelentette, hogy az izraeli csapatok a háború befejezése után is a Gázai övezet jelentős területeinek elfoglalásával létrehozott úgynevezett biztonsági zónákban maradnak.
Az Európai Unió fontolgatja, hogy „katonai tanácsadókat” küldjön Ukrajnába, hogy megszervezzék az ukrán hadsereg kiképzését – közölte Anitta Hipper, az Európai Bizottság szóvivője szerdán egy brüsszeli sajtótájékoztatón.
A párizsi ítélőtábla döntése nyomán szerdán szabadon engedték a francia fővárosban múlt héten letartóztatott Pál Fülöp herceget, akinek a kiadását kérik a román hatóságok – számolt be az AFP.
Ismét útra kelnek a Kárpát-medencei magyar diákok a nemzeti összetartozás napja alkalmából a Rákóczi Szövetség támogatásával.
Robert Fico szlovák miniszterelnök az X-oldalán bejelentette: annak ellenére is részt vesz a május 9-i moszkvai orosz katonai ünnepségeken, hogy Kaja Kallas, az EU főképviselője felszólította az uniós tagállami vezetőket: ne vegyenek részt az eseményen.
Az izraeli kormány továbbra is ragaszkodik ahhoz, hogy a gázai tűzszünet előfeltétele, hogy a Hamász palesztin terrorszervezet szabadon engedje az izraeli túszokat – közölte Benjámin Netanjahu izraeli miniszterelnök hivatala.
Egy moszkvai bíróság egyenként 5 év 6 hónap börtönbüntetésre ítélte kedden a Reuters és az Associated Press hírügynökség, valamint a Sota Vision YouTube-csatorna újságíróit.
A NATO és az Oroszországi Föderáció közötti közvetlen konfliktusban Lengyelország és a balti államok lennének az „elsők, akik szenvednének” – mondta Szergej Nariskin, az orosz Külföldi Hírszerző Szolgálat (SVR) igazgatója kedden.
7 hozzászólás