Bírálat. Elon Musk az Emberi Jogok Európai Bíróságát is „megtalálta”
Fotó: Elon Musk/Facebook
Bírálta az Emberi Jogok Európai Bíróságát (EJEB) Elon Musk amerikai techmilliárdos, az amerikai kormányzati kiadások csökkentéséért felelős hatóság (DOGE) vezetője, miután a bírák csütörtökön elutasították Călin Georgescu keresetét, amelyben az érvénytelenített elnökválasztás törölt második fordulójának kiírását kérte.
2025. március 07., 11:412025. március 07., 11:41
Musk csütörtökön este az általa birtokolt X-en így kommentálta az ügyet:
Az Emberi Jogok Európai Bírósága csütörtökön (EJEB) „elfogadhatatlannak” minősítette Călin Georgescu azon kérelmét, hogy a román államot kötelezze az elnökválasztás második fordulójának megszervezésére.
A milliárdos Mario Nawfal jobboldali influencer posztját osztotta meg, amelyben az úgy kommentálta az EJEB ítéletét, hogy „Európa legfőbb emberjogi bírósága támogatja a romániai választás érvénytelenítését – ez egy csaló ítélet, amely az establishmentet védi”.
Ismét „megtalálta” Romániát Elon Musk techmilliárdos, az amerikai kormányzati takarékosságért felelős hatóság (DOGE) Donald Trump által kinevezett vezetője: ezúttal cenzúrával vádolta meg az országot.
Mint arról beszámoltunk, Musk a választás érvénytelenítése óta J. D. Vance amerikai alelnökhöz hasonlóan többször is bírálta Romániát.
Legutóbb, kedden cenzúrával vádolta meg az országot. Musk akkor is Mario Nawfal egyik posztját posztolta újra, és
Alaposan kiverte a biztosítékot Marcel Ciolacu miniszterelnöknél Emil Hurezeanu külügyminiszter, aki azzal vívta ki a kormányfő haragját, hogy a külügyminisztérium visszaszólt a Romániát bíráló Elon Musknak.
Nawfal azt írta, hogy „Románia és az EU támogatja az NGO-k által vezetett online cenzúrát a választások előtt. A román kormány, az EU tisztségviselői és a Soros/USAID által finanszírozott NGO-k most találkoztak, hogy összehangolják az online cenzúrát a közelgő választások előtt. Az olyan civil szervezetek, mint az Expert Forum, az ActiveWatch és a Funky Citizens a hatóságokkal és a közösségi médiaplatformokkal együttműködve megjelölik és eltávolítják az általuk »dezinformációnak« minősített tartalmakat”.
Az igazságszolgáltatásnak szilárd bizonyítékokkal kell előállnia – figyelmeztetett Călin Georgescu kihallgatásra való előállítása kapcsán a feszült belpolitikai hangulatra hivatkozva Marcel Ciolacu miniszterelnök.
Korábban zsarnoknak nevezte a választást érvénytelenítő alkotmánybíróság elnökét, Marian Enachét.
Donald Trump amerikai elnök tanácsadója, Elon Musk szerint Románia alkotmánybíróságának elnöke, Marian Enache „egy zsarnok, nem bíró”.
Az Egyesült Államok nem fizet semmit Ukrajnának, az oda szánt fegyverzet árát a NATO teljes egészében megtéríti – hangoztatta az amerikai elnök hétfőn a Fehér Házban.
Románia és Ukrajna együttműködik haditechnikai eszközök fejlesztésében, és a romániai vállalatok részt vesznek Ukrajna újjáépítésében – jelentette be hétfőn Ionuț Moșteanu védelmi miniszter, miután tárgyalt Kijevben ukrán hivatali partnerével.
Vlagyimir Putyin orosz elnök készen áll a találkozóra Volodmir Zelenszkij ukrán elnökkel, amennyiben a találkozó megfelelően előkészített, de egyelőre nincs tervben ilyen esemény – jelentette ki Szergej Lavrov.
Donald Trump két héten belül dönt arról, hogy két lehetőség közül milyen irányban lép tovább az ukrajnai háborút illetően. Az amerikai elnök erről a Fehér Házban beszélt.
Kijevnek vissza kell vonnia az oroszajkú lakosságot diszkrimináló összes ukrán törvényt – jelentette ki Szergej Lavrov orosz külügyminiszter a Rosszija 1 televízió vasárnapi Moszkva. Kreml. Putyin című műsorában.
Az Ukrajna függetlenségének napja alkalmából vasárnap közzétett üzenetében Nicușor Dan megerősítette, hogy Románia támogatja Ukrajna „jogos önvédelmi erőfeszítéseit”.
Ilie Bolojan szombaton Chișinăuban kijelentette, hogy az elmúlt 35 évben a Románia és a Moldovai Köztársaság közötti egykori szögesdrótkerítés a remény, a barátság és a szolidaritás terévé változott.
Az Egyesült Államok kormánya azonnali hatállyal leállította a dolgozói vízumok kiadását külföldi teherautó-sofőrök számára, és pénteken több tíz millió külföldi vízumának felülvizsgálatát is elindította.
Donald Trump amerikai elnök is értesült arról, hogy Ukrajna megtámadta a Magyarországot és Szlovákiát ellátó Barátság kőolajvezetéket, és dühös miatta – derült ki pénteken.
Ismét megtámadta a Magyarország és Szlovákia ellátásához nélkülözhetetlen Barátság kőolajvezetéket az ukrán hadsereg.
1 hozzászólás