Elon Musk ismét Romániával foglalkozik
Fotó: X/Elon Musk
Donald Trump amerikai elnök tanácsadója, Elon Musk szerint Románia alkotmánybíróságának elnöke, Marian Enache „egy zsarnok, nem bíró”.
2025. február 20., 19:492025. február 20., 19:49
2025. február 20., 20:382025. február 20., 20:38
Musk megosztott egy X-bejegyzést arról, hogy a román alkotmánybíróság elnöke elutasítja az Egyesült Államoknak a tisztességes választások szervezésére irányuló nyomásgyakorlását. Trump tanácsadója megjegyezte a bejegyzésében, hogy „ironikus módon” ugyanaz az alkotmánybíróság „orosz beavatkozásra vonatkozó, egyáltalán nem meggyőző állítások” alapján érvénytelenítette a novemberi elnökválasztást.
– tette hozzá az Agerpres szerint. Néhány nappal ezelőtt Elon Musknak már volt egy Romániával kapcsolatos bejegyzése az X-en. Akkor azt írta, hogy „Románia megérdemli a saját szuverenitását”. Az amerikai techmilliárdos ezt fűzte hozzászólásként egy poszthoz, amely szerint Călin Georgescu volt államfőjelölt azt nyilatkozta az egyik televízióadónak, hogy megválasztása esetén elnöki mandátuma első napján betiltja a Soros-hálózatot Romániában.
Minderre a koalíciós pártok államfőjelöltje, Crin Antonescu úgy reagált, nem szimpatizál a Soros-rendszerrel, de Georgescu fenyegetőzése elfogadhatatlan. Antonescu egyébként korábban Musknak is beszólt. „Elon Musknak igaza van: Románia megérdemli a szuverenitást” – írta ironikusan Antonescu a közösségi oldalán. „Nem mintha eddig nem rendelkezett volna vele. Nem mintha Musk megállapítása nem azzal lenn egyenértékű, hogy a víz nedves” – fogalmazott.
Amint arról beszámoltunk, a Bloomberg szerint Donald Trump amerikai elnök kormánya nyomást gyakorol a román hatóságokra, hogy Călin Georgescu indulhasson a májusi elnökválasztáson. Bukarest ugyanakkor cáfolta az értesülést.
Ehhez képest JD Vance amerikai alelnök csütörtökön az amerikai konzervatívok rendezvényén tartott beszédében újabb bírálatokat fogalmazott meg a román hatóságokkal szemben az elnökválasztás első fordulójának törlése miatt, és kijelentette, hogy
Marian Enache, a taláros testület elnöke eközben kijelentette: nincs lehetőség visszavonni vagy módosítani a tavalyi elnökválasztás érvénytelenítését kimondó alkotmánybírósági határozatot.
Bár némi ironikus éllel, de igazat adott Crin Antonescu, a hárompárti bukaresti kormánykoalíció államfőjelöltje Elon Musk techmilliárdosnak, aki egy X-posztban arról írt: Románia megérdemli, hogy szuverén legyen.
Az érvénytelenített romániai elnökválasztás első fordulóját megnyerő szélsőjobboldali jelölt, Călin Georgescu Soros-hálózattal kapcsolatos fenyegetőzését idézte Elon Musk techmilliárdos.
Vlagyimir Putyin orosz elnök készen áll a találkozóra Volodmir Zelenszkij ukrán elnökkel, amennyiben a találkozó megfelelően előkészített, de egyelőre nincs tervben ilyen esemény – jelentette ki Szergej Lavrov.
Donald Trump két héten belül dönt arról, hogy két lehetőség közül milyen irányban lép tovább az ukrajnai háborút illetően. Az amerikai elnök erről a Fehér Házban beszélt.
Kijevnek vissza kell vonnia az oroszajkú lakosságot diszkrimináló összes ukrán törvényt – jelentette ki Szergej Lavrov orosz külügyminiszter a Rosszija 1 televízió vasárnapi Moszkva. Kreml. Putyin című műsorában.
Az Ukrajna függetlenségének napja alkalmából vasárnap közzétett üzenetében Nicușor Dan megerősítette, hogy Románia támogatja Ukrajna „jogos önvédelmi erőfeszítéseit”.
Ilie Bolojan szombaton Chișinăuban kijelentette, hogy az elmúlt 35 évben a Románia és a Moldovai Köztársaság közötti egykori szögesdrótkerítés a remény, a barátság és a szolidaritás terévé változott.
Az Egyesült Államok kormánya azonnali hatállyal leállította a dolgozói vízumok kiadását külföldi teherautó-sofőrök számára, és pénteken több tíz millió külföldi vízumának felülvizsgálatát is elindította.
Donald Trump amerikai elnök is értesült arról, hogy Ukrajna megtámadta a Magyarországot és Szlovákiát ellátó Barátság kőolajvezetéket, és dühös miatta – derült ki pénteken.
Ismét megtámadta a Magyarország és Szlovákia ellátásához nélkülözhetetlen Barátság kőolajvezetéket az ukrán hadsereg.
Benjámin Netanjahu izraeli miniszterelnök kijelentette, hogy elrendelte a tárgyalások megkezdését az összes túsz szabadon bocsátásáról és a gázai háború befejezéséről „Izrael számára elfogadható feltételekkel”.
Úgy tűnik, Donald Trump amerikai elnök arra ösztönzi Ukrajnát, hogy lépjen fel támadólag Oroszországgal szemben – legalábbis ez hámozható ki az elnök csütörtöki bejegyzéséből, amit a Truth Socialon tett közzé.
szóljon hozzá!