Fotó: Videófelvétel
A nyomozás első eredményei azt mutatják, hogy az oroszországi Belgorodi területen lezuhant IL-76-os repülőgépet Ukrajna területéről légvédelmi rakétatámadás érte – közölte az orosz Nyomozó Bizottság (SZK) csütörtök este a Telegram-csatornáján.
2024. január 26., 12:312024. január 26., 12:31
Az SZK közölte, hogy az ügyben terrorcselekmény címén indított büntetőeljárást. „Nyomozati eljárások együttese zajlik, amelyek célja azon személyek azonosítása az ukrán fegyveres alakulatokban, akik részesek voltak ennek a terrorcselekménynek az elkövetésében” – áll a közleményben.
Dmitrij Peszkov orosz elnöki szóvivő az Izvesztyija című orosz lap weboldalán csütörtök esti nyilatkozatában közölte, hogy
Elmondta, hogy a lezuhant gép törzsének maradványain roncsoló elemek nyomait találták meg, a nyomozók pedig annak meghatározásán dolgoznak, hogy ezek milyen fegyverektől származnak. Hozzátette, hogy a fekete dobozokat is megtalálták.
A RIA Novosztyi hírügynökség előzőleg a mentőszolgálatokra hivatkozva azt jelentette, hogy
Megtalálták a belgorodi régióban lezuhant orosz Il-76-os szállítórepülőgép fekete dobozait – közölte a RIA Novosztyi hírügynökség csütörtökön a mentőszolgálatokra hivatkozva.
Az orosz védelmi minisztérium szerdán közölte, hogy az ukrán fél a Belgorodi terület légterében lelőtt egy orosz IL-76-os katonai szállító repülőgépet, amely 65 ukrán hadifoglyot szállított fogolycserére.
A fedélzeten tartózkodott még a gép legénységének hat tagja és az orosz katonai rendészet három tisztje.
Ukrajna viszont még a halottak számára vonatkozó orosz állítás valóságtartalmát is vitatja. A balesetet követően az FSZB és az orosz hadsereg nem engedte meg a mentőszolgálat munkatársainak, hogy a protokollnak megfelelően megvizsgálják a baleset helyszínét – mondta Andrij Juszov, az ukrán katonai hírszerző szolgálat szóvivője.
Elmondása szerint
Ukrajna ragaszkodik az oroszországi Belgorodi területen lezuhant orosz Il-76-os szállító repülőgép tragédiájának nemzetközi kivizsgálásához – jelentette ki Volodimir Zelenszkij elnök szerda esti beszédében.
Oroszország állítása szerint 65 ukrán fogoly, hat személyzeti tag és három kísérő volt a fedélzeten.
Dmitro Lubinyec ukrán ombudsman is azt mondta, hogy
„Nem vagyok szakértő, de ha egyáltalán lennének fotók és videók a hadifoglyainkról, (Oroszország) már közzétette volna őket” – mondta Lubinyec, a baleset helyszínén készült fényképes bizonyítékokra utalva.
„Igen, találtunk olyan ukrán állampolgárokat a listán, akiket már korábban kicseréltek” – mondta Dmitro Lubinyec.
Az ukrán hadsereg lőtte le az ukrán hadifoglyokat szállító Il-76-os repülőgépet az oroszországi Belgorod megye légterében – jelentette be Igor Konasenkov altábornagy, az orosz védelmi minisztérium szóvivője.
Juszov szerint a magas rangú tisztviselők nevei, akiknek a fedélzeten kellett volna lenniük, „ismertek és nyilvánosságra kerülnek”, mivel Ukrajna azt tervezi, hogy nemzetközi nyomozók elé tárja megállapításait.
Putyin: Moszkva nem fogja megengedni, hogy semmibe vegyék az érdekeit
Az Oroszországi Föderáció sohasem fogja megengedni, hogy semmibe vegyék az érdekeit – jelentette ki Vlagyimir Putyin orosz elnök csütörtökön Kalinyingrádban, egy egyetemi hallgatókkal tartott találkozón.
„Az országnak a saját felfogása szerint kell élnie, a nemzeti érdekeitől vezéreltetve. Ez egyáltalán nem jelenti azt, hogy mi semmibe akarnánk venni mások érdekeit. Az, hogy a saját érdekeink vezérelnek bennünket, és hogy sikerre törekszünk, azt jelenti, hogy tiszteletben tartjuk partnereink érdekeit. Mi ezt tesszük, sohasem engedjük meg, hogy Oroszország érdekeit semmibe vegyék” – mondta Putyin a Kalinyingrádi területen egyetemi hallgatókkal tartott találkozón.
Az orosz államfő megjegyezte, hogy álláspontját a város egyetemének névadója és egykori lakója, Immanuel Kant német filozófus elvei alapján fogalmazta meg. Az orosz államfő Kalinyingrádban részt vett egy, az exklávé fejlesztéséről szóló tanácskozáson, és találkozott Anton Alihanov kormányzóval.
Az izraeli hadsereg új, átfogó evakuálási parancsot adott ki a Gázai övezet déli részére – a legjelentősebbet azóta, hogy a hónap elején újraindult az offenzíva a palesztin területen.
Donald Trump amerikai elnök „nem értékelte” Vlagyimir Putyin orosz elnök felhívását, hogy hozzanak létre ideiglenes kormányt Ukrajnában Volodimir Zelenszkij elnök leváltására – közölte hétfőn a washingtoni külügyminisztérium szóvivője.
Marine Le Pen szerint a párizsi büntetőbíróság „politikai döntést" hozott azzal, hogy azonnali hatállyal öt évre eltiltotta a politikai választásokon való indulástól.
Romániát hozta fel negatív példaként a NATO-csapatok és hadfelszerelés szállítását akadályozó nehézségek kapcsán Ben Hodges nyugalmazott amerikai tábornok, az Egyesült Államok Európában állomásozó egységeinek korábbi paracsnoka.
Négy év börtönre, ebből két év letöltendő szabadságvesztésre és öt évnyi közhivatal viselésétől való eltiltásra ítélte Marine Le Pent hétfőn egy párizsi bíróság – adta hírül a Híradó.hu.
Egyhetes nemzeti gyászt hirdettek hétfőn Mianmarban, miközben a mentők hétfőn négy embert szabadítottak ki az összeomlott épületek romjai alól – jelentette a kínai média.
Irán legfőbb vallási és politikai vezetője határozott választ helyezett kilátásba hétfőn az Egyesült Államokkal szemben, ha az amerikai elnök beváltja „fenyegetéseit” az iráni atomprogramról kötendő megállapodással kapcsolatban.
Volodimir Zelenszkij elnök ki akar hátrálni az Egyesült Államokkal kötött kritikus ásványi anyagokra vonatkozó megállapodásból – közölte Donald Trump amerikai elnök vasárnap az Air Force One fedélzetén újságírókkal.
Benjámin Netanjahu izraeli miniszterelnök vasárnap megismételte a Hamász lefegyverzésére és vezetőinek a Gázai övezet elhagyására vonatkozó követelését, miközben megígérte, hogy fokozza a csoportra gyakorolt nyomást.
Jens-Frederik Nielsen megválasztott grönlandi miniszterelnök vasárnap Facebookon tett bejegyzésében utasította el azt, hogy a szigetet az Egyesült Államok megszerezze.
szóljon hozzá!