A bűnügyet felgöngyölítő ausztrál nyomozók
Fotó: Police.hu
Ausztrál nyomozók évekig kutatták, hol használnak olyan mintás lepedőt, amelyet a kollégáik egy gyermekpornografikus fényképen szúrtak ki a net titkosított hálózatán, és sikerrel jártak. Így lepleződött le a szigetország eddigi legelvetemültebb pedofil szexragadózója, aki foglalkozás körében rontotta meg áldozatait: gyermekotthoni gondozó volt.
2023. augusztus 02., 19:172023. augusztus 02., 19:17
A queenslandi rendőrség Argos nevezetű, különleges egységének nyomozói kilenc évvel ezelőtt bukkantak rá a darkneten olyan videofelvételekre és fényképekre, amelyek két fiatalkorú lány megrontását ábrázolták, és ezeket feltöltötték a nemzetközi adatbázisba. Az ausztrál szövetségi rendőrség (AFP) felderítői tavaly ilyenkor értek el áttörést az ügyben, méghozzá egy lepedő révén, amely az egyik obszcén fotó hátterében látható. Hihetetlen, de végre azonosítani tudták a jellegzetes mintázatú textil származási, illetve (egykori) használati helyét, az egyik brisbane-i gyermekgondozási központot, és adatgyűjtésük során képbe került az intézmény egyik korábbi alkalmazottja, akit októberben vettek őrizetbe.
A férfit 1623 rendbeli gyermekbántalmazással vádolják, melyeket 91 lány ellenében követett el, közülük 87-en 10 év alattiak. A lefoglalt anyagok alapján az egykori gondozó 136 rendbeli nemi erőszakot és 11 rendbeli nemi érintkezést valósított meg egy 10 év alatti gyermekkel. A pedofil férfi 2007–2013 között Brisbane-ben, 2014–2017 között Sydney-ben, 2018–2022 között pedig Brisbane-ben dolgozott gyermekgondozási intézményekben. 2013–2014-ben Olaszországban is ténykedett, de bűncselekményeket csak a brisbane-i munkahelyén követett el.
A Police.hu honlap tájékoztatása szerint a nyomozási siker drámai vetülete, hogy az ügyben kiskorúként érintett gyermekek hozzátartozói idén értesültek a borzalmas bűncselekményekről.
akit azért nem neveztek meg, hogy ne lehessen azonosítani az ügyben érintett gyermekgondozási központot.
„Arról szeretném tájékoztatni a közvéleményt, hogy akinek a gyereke, illetve ő maga érintett ebben az ügyben, azokkal már felvettük a kapcsolatot. Valószínűtlen, hogy lennének további áldozatok” – mondta az AFP sajtótájékoztatóján Justine Gough, az AFP helyettes vezetője. A mindenféle értelemben mintaszerű eljárás érdekessége, hogy a pedofil bűncselekmények helyszíne alig 20 kilométerre található azoknak a nyomozóknak a munkahelyétől, akik a darkneten a felvételeket megtalálták.
Katonai tiszteletadás mellett, Sulyok Tamás köztársasági elnök jelenlétében felvonták Magyarország nemzeti lobogóját az augusztus 20-i állami ünnepen, szerda reggel a Parlament előtti Kossuth Lajos téren.
Izrael az összes, Gázában fogva tartott 50 túsz szabadon bocsátását követeli – jelentette be egy izraeli tisztségviselő, ami kétségessé teszi, hogy Izrael elfogadja-e a Hamász által hétfőn elfogadott, 60 napos tűzszünetre vonatkozó új javaslatot.
Donald Trump szerint Ukrajna számára a Krím visszaszerzése és a NATO-tagság lehetetlen, de biztonsági garanciákra számíthat – az amerikai elnök erről kedden beszélt az ukrán elnökkel és európai vezetőkkel tartott csúcstalálkozóját értékelve.
Magyarország üdvözli a Trump-Putyin tárgyaláson megtett lépéseket és támogatja a további tárgyalási folyamatot, ugyanakkor egy Európa-Oroszország csúcstalálkozót is szorgalmaz.
Moszkva nem utasít el egyetlen tárgyalási formátumot sem az ukrajnaikonfliktus megoldására, beleértve a kétoldalú és háromoldalú formátumokat is – jelentette ki Szergej Lavrov külügyminiszter kedden.
Akár Magyarország is helyszínül szolgálhat a Vlagyimir Putyin orosz és Volodimir Zelenszkij ukrán elnök közötti közvetlen béketárgyalásoknak.
A Hamász palesztin iszlamista terrorszervezet elfogadta a regionális közvetítők legújabb javaslatát a gázai tűzszünetről és a túszok szabadon bocsátásáról Izraellel, közölte a BBC-vel a palesztin fegyveres csoport egyik forrása.
Elérhetővé vált egy békemegállapodás az ukrajnai háború lezárására – közölte hétfőn Donald Trump amerikai elnök európai vezetőkkel és a NATO főtitkárával tartott megbeszélésének sajtónyilvános részén.
Oroszországot csak erővel lehet békére kényszeríteni, és Donald Trumpnak megvan ehhez az ereje – hangoztatta Volodimir Zelenszkij ukrán elnök az X-en, miután a hétfői nap folyamán Washingtonban találkozott Keith Kellog tábornokkal.
Újabb csörtéhez vezetett Budapest és Kijev között, hogy az ukrán hadsereg a magyar fél szerint ismét megtámadta a Magyarországot orosz kőolajjal ellátó Barátság vezetéket, ami miatt leállt a kőolajszállítás.
szóljon hozzá!