A tíz érvet felsorakoztató dokumentum szerint a BBTE-n jelenleg korlátozzák a magyar nyelvű oktatást. Arra is rámutat, hogy az egyetem vezetői által hangoztatott többnyelvűség sem működik a gyakorlatban, mivel az intézmény hivatalos okmányait továbbra is kizárólag román nyelven teszik közzé. A képviselő felhívja a figyelmet, hogy az intézmény honlapján közölt információ, amely szerint 1995 óta nem merült föl diszkriminációs probléma, nem felel meg a valóságnak. Azt is jelzi, hogy a magyar diákoknak nincs lehetőségük szakmai továbbképzésre anyanyelvükön, mivel a román többségű szenátus minden magyar kezdeményezést megtorpedóz, cáfolja, hogy a magyar diákok számára minden szinten biztosított az anyanyelvi oktatás, egyúttal kifogásolja, hogy a BBTE honlapján az egyetem történetéről szóló fejezet hiányosan említi a magyarokkal kapcsolatos eseményeket. Kónya-Hamar a Krónikának elmondta, a dokumentumot a román ellenlobbi korábbi nyilatkozatainak cáfolataként adta ki. A képviselő lapunkkal közölte, a korábban az RMDSZ-es EP-képviselők által elindított, az egyetem ügyének az EP-n belüli napirendre tűzését kezdeményező ívet eddig több mint ötven képviselőtársuk látta el kézjegyével.
Szükség esetén Magyarország örömmel biztosít helyszínt az ukrajnai béketárgyalásokhoz – jelentette ki Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter csütörtökön Budapesten.
Washingtonban már több mint félezer embert tartóztattak le az augusztus első felében, a Donald Trump amerikai elnök által elrendelt közbiztonsági intézkedéssorozat keretében – közölte a Szövetségi Nyomozó Iroda (FBI) igazgatója szerdán.
Az orosz–ukrán konfliktus mielőbbi befejezését sürgette Sulyok Tamás köztársasági elnök a Munkácsot ért orosz rakétatámadás után, mély együttérzését fejezve ki a sérülteknek.
Izrael megkezdte a Gázaváros ellen tervezett hadműveletének első lépéseit – jelentette be szerdán Efi Defrin, az izraeli hadsereg (IDF) katonai szóvivője újságíróknak nyilatkozva.
Oroszország nem tudja elfogadni, hogy a kollektív biztonság kérdéseiről nélküle döntsenek – állapította meg Szergej Lavrov külügyminiszter újságíróknak szerdán Moszkvában.
Nem közpénzből, hanem szponzorok által biztosított összegekből finanszírozzák a Global Security Innovative Strategies nevű amerikai céget, amelynek feladata az, hogy Románia amerikai vízummentességi programba való bekerüléséért lobbizzon.
Farkas Bertalan és Kapu Tibor kutatóűrhajósok vehették át a Magyar Szent István Rend kitüntetést az augusztus 20-i állami ünnepen Sulyok Tamás köztársasági elnöktől a Sándor-palotában.
Sok helyszín szerepel a lehetőségek között Vlagyimir Putyin orosz és Volodimir Zelenszkij ukrán elnök tervezett találkozójának megtartására – jelentette ki Karoline Leavitt, a Fehér Ház sajtótitkára kedden az elnöki hivatal napi sajtótájékoztatóján.
Katonai tiszteletadás mellett, Sulyok Tamás köztársasági elnök jelenlétében felvonták Magyarország nemzeti lobogóját az augusztus 20-i állami ünnepen, szerda reggel a Parlament előtti Kossuth Lajos téren.
Izrael az összes, Gázában fogva tartott 50 túsz szabadon bocsátását követeli – jelentette be egy izraeli tisztségviselő, ami kétségessé teszi, hogy Izrael elfogadja-e a Hamász által hétfőn elfogadott, 60 napos tűzszünetre vonatkozó új javaslatot.