Európai szinten is példátlan kémbotrány robbant ki a Jobbik háza táján. A Magyar Nemzet úgy értesült, hogy a budapesti Legfőbb Ügyészség az Európai Unió intézményei ellen folytatott kémkedés gyanúja miatt Brüsszelnél kezdeményezte Kovács Béla jobbikos európai parlamenti képviselő mentelmi jogának felfüggesztését.
2014. május 15., 15:332014. május 15., 15:33
A napilap csütörtöki számában közölt cikk szerint a Moszkva iránt erősen elkötelezett politikus ellen április elején az Alkotmányvédelmi Hivatal tett feljelentést. A lap úgy tudja, Kovács Béla tevékenysége már korábban felkeltette a magyarországi polgári kémelhárítás figyelmét, ugyanis a képviselő rendszeresen találkozik konspiratív módon orosz diplomatákkal, és havi rendszerességgel az orosz fővárosba látogat.
A nyomozó hatóság a lapot úgy tájékoztatta: súlyos – kettőtől nyolc évig terjedő szabadságvesztéssel fenyegetett – bűncselekmény miatt folytatnak nyomozást, Polt Péter legfőbb ügyész pedig május 12-én diplomáciai úton Martin Schulzhoz, az EP elnökéhez fordult, indítványozva, hogy az európai törvényhozás függessze fel Kovács Béla mentelmi jogát.
Az EP-képviselő 2013 decemberétől elnöke az Európai Nemzeti Mozgalmak Szövetségének, amely 2009-ben jött létre, és amely szervezetről Brüsszelben – lengyel és francia gyanú alapján – úgy gondolják, hogy orosz irányítás alatt áll.
A jobbikos politikus felesége egyébként Isztohin Szvetlana orosz–osztrák kettős állampolgár, aki a Magyar Nemzet szerint a KGB kémelhárításának a munkatársa volt. Kovács végzettségét tekintve közgazdász, Japánban, majd a nyolcvanas évek közepétől a moszkvai Nemzetközi Kapcsolatok Intézetében gyarapította a tudását.
Erről az egyetemről köztudott, hogy a szovjet érában szorosan együttműködött a diktatúra állambiztonsági szervezetével, a KGB-vel. Kovács 2003-ban tért haza Magyarországra, majd két évvel később belépett a Jobbikba.
Vonáék lekörözték az MSZP-t
A Medián felmérése szerint megelőzte a választani tudó biztos szavazók körében a Jobbik az MSZP-t. A közvéleménykutató intézet reprezentatív kutatását ismertetve csütörtökön a HVG rámutatott: Vona Gábor alakulata a teljes népességben és a választani tudók között is második helyen áll a Fidesz mögött.
A Medián szerint a Fidesz támogatottsága a választani tudó biztos szavazók körében 56 százalékra nőtt, a Jobbik 17, az MSZP 14 százalékon áll. Így ezen pártok képviselői szinte biztosan bejutnak az EP-be.
Németh Szilárd, a Fidesz országgyűlési képviselője csütörtökön példátlannak és megdöbbentőnek nevezte az esetet és teljes körű vizsgálatot követelt a Jobbiktól. Az ellenzéki pártok felszólították Vona Gábort, a Jobbik elnök-frakcióvezetőjét, hogy azonnal vonják vissza Kovács EP-jelöltségét, és hívják vissza őt az EP-ben betöltött pozíciójából.
Az LMP az Országgyűlés nemzetbiztonsági bizottságának összehívását kezdeményezte az ügyben. Szél Bernadett, a párt társelnöke szerint a Jobbik EP-listájának harmadik helyén szereplő politikus már akkor alkalmatlanná vált arra, hogy képviselje Magyarországot Brüsszelben, mikor „az orosz érdekeknek megfelelően üdvözölte a botrányos körülmények között megtartott krími népszavazást\".
Az érintett azonban állítja: soha nem volt sem magyar, sem külföldi titkosszolgálat tagja, soha nem működött velük együtt és megkeresés sem volt a részükről. Csütörtöki sajtótájékoztatóján Kovács határozottan visszautasította a Magyar Nemzetben leírt vádat, és kezdeményezte, hogy a nemzetbiztonsági bizottsága teljes nyilvánosság előtt hallgassa meg.
Hozzátette: munkáját, országjáró kampányát egyaránt folytatja, ilyen „lejárató hadjárattal\" nem lehet megállítani. Morvai Krisztina, a Jobbik EP-listavezetője kijelentette: nem lát okot arra, hogy Kovácsot levegyék a Jobbik EP-listájáról. Álláspontja szerint az ügy nem fogja a választási eredményeket befolyásolni, inkább „az emberek szemének felnyitására szolgál\".
„Feljelentem Orbán Viktor miniszterelnököt, mert újabb hazugságbeszédével két bűncselekményt is elkövetett” – írta Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke a Facebook-oldalán kedden.
Közleményben üzent a román Szociáldemokrata Pártnak (PSD) a megismételt elnökválasztás vasárnapi második fordulója előtt az Európai Szocialisták Pártja (PES) és az Európai Parlament Szocialisták és Demokraták Képviselőcsoportja (S&D).
Egy magyar ellenzéki párt tevékeny szerepet vállalt egy ukrán titkosszolgálati akcióban, erre emberemlékezet óta nem volt példa – mondta Orbán Viktor miniszterelnök a Facebook-oldalán kedden közzétett videójában.
Tizennyolc hónap felfüggesztett börtönbüntetésre ítélték Gérard Depardieu-t kedden, amiért egy 2021-es forgatáson két nőt szexuálisan zaklatott.
Pakisztán csak akkor menekülhet meg az indiai csapásoktól, ha felszámolja terrorista infrastruktúráját – figyelmeztetett Narendra Modi indiai miniszterelnök hétfő esti televíziós beszédében.
A nemzeti kisebbségek védelmének európai ügynek kellene lennie, és nem belügynek – hívta fel a figyelmet Kalmár Ferenc, a Külgazdasági és Külügyminisztérium miniszteri különmegbízottja, főtanácsadója hétfőn Budapesten.
Haladéktalan és feltételek nélküli 30 napos tűzszünetet sürgettek az ukrajnai hadszíntéren a weimari csoport néven ismert európai diplomáciai és geopolitikai szövetség külügyminiszterei hétfői londoni tanácskozásukon.
Átadta a Hamász palesztin terrorszervezet a Nemzetközi Vöröskereszt képviselőinek a Gázai övezet déli részén, Hán-Júnisznál az amerikai-izraeli állampolgárságú Edan Alexandert.
Magyar Péter szerdán elindul Nagyváradra, és egymillió lépést tesz meg egy magyar nemzeti lobogóval „a békéért és a nemzeti összefogásért” – ezt maga a Tisza Párt elnöke jelentette be hétfőn Facebook-oldalán.
Nyílt levélben fordult Románia polgáraihoz az Egyesült Államok hét korábbi romániai nagykövete a megismételt elnökválasztás vasárnapi második fordulója előtt egy héttel.
szóljon hozzá!